Po instalaci windows mi systém nabíhá pomaleji

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

andrewl
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Po instalaci windows mi systém nabíhá pomaleji

Příspěvekod andrewl » 31 říj 2007 13:10

Ahoj prosím o radu, nedávno se mi totálně zaviroval počítač a musel jsem ho zformátovat a znova nainstalovat systém.. Všechno v klape jak má, akorát ten čerstvě nainstalovaný systém na zformátovaný disk mi nabíha nějak pomaleji než dřív. Než se objeví obrazovka Windows XP, trvá to nějak dlouho, mam pocit, že ten počítač jakoby tak 15 vteřin vůbec nic nedělá a pak teprve začně hard disk svítit červeně a naběhne obrazovka windows XP. Nevím jestli hledat chybu ve windows nebo spíš je to hardwarový nebo něco s BIOSem. Jinak mam AMD Athlon 64 3000+,ATI radeon 9600, maxtor 6B200P0, deska MSI MS-6702, DDR 512. Kompům zas tak moc nerozumim tak se omlouvám jestli je to blbej dotaz. Ale díky za odpovědi!!

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 31 říj 2007 14:58

Ahoj, vítám tě tu na PC-Help.

Jsi si jistý, že je PC opravdu čistý?
Co máš za ochranu?
Máš všechny aktualizace?
Zkus tohle: Start-Spustit-cmd - napsat CHKDSK C: /X a potvrdit.
Nenaformátoval sis disk náhodou jako FAT32?
Máš disk defragmentován?
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

andrewl
nováček
Příspěvky: 31
Registrován: říjen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

.

Příspěvekod andrewl » 01 lis 2007 15:34

Ano PC bude jistě čistý, neboť jsem to instaloval do nově vytvořených oddílů, které jsem zformátoval jak před instalací, tak před jejich vytvořením ještě ve windows. Ochranu sice momentálně nemam žádnou, ale ono to dělalo hned při instalaci po restartu, když se poprvé spustí windows. Ano mám všechny aktualizace a chkdsk c: jsem už zkoušel. Disk ma naformátovaný jako NTFS a defragmentoval jsem ho, akorát mi bylo řečeno, že některé soubory nelze defragmentova. Na jednotce C:, kde mam systém, nevím jestli je to normální nebo ne. Obávám se, že mam špatnou desku neni to poprvé co mam důvod se to domnívat. Jde totiž o to, že ten počítač chvíli jako by nedělá nic cca 15 sekund a pak teprve úplně zčerná obrazovka (před tim je spíš taková šedá) začne svítit, blikne dioda na monitoru a po chvilce se objeví logo windows XP, ale jsem si takřka jist, že dřív to bylo mnohem rychlejší. Jinak díky za odpověď.

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 01 lis 2007 15:54

To by opravdu ukazovalo na chybu HW.
Tady je jediná rada-lokalizovat vadný kus a vyměnit popř. reklamovat. :|
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů