nahrání nové verze biosu

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

nahrání nové verze biosu

Příspěvekod memphisto » 04 lis 2007 00:19

Zdravím všechny.Mám notebook ASUS s USB 2.0. Po připojení flashky,mp3 atd hlásí že může pracovat rychleji atd. Vyzkoušel jsem vše možné a pořád stejný problém. Napsal jsem na technickou podporu a ti mi odpověděli ať updatuju ovladače. Mám nejnovější a taky radili update BIOSU. Nové verze BIOSU mám staženy, ale nevím jak dál. Mám od ASUSU utilitu Winflash. Četl jsem na netu návody jak updatovat BIOS a abych pravdu řekl mám z toho celkem strach abych něco nepodělal. Může mi někdo poradit jak na to, aby se chudák book ještě potom rozjel?
Díky všem za rady
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9506
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 04 lis 2007 11:17

Všeobecně se doporučuje hrabat do BIOSu jenom v případě, že PC nechodí. Příliš bych nedal na radu upgradovat BIOS jenom proto, že se objevuje hláška, že zařízení by mohlo pracovat rychleji. To zrychlení nemusí být vůbec postřehnutelné. Hláška by taky mohla souviset s tím, že připojuješ zařízení USB 2 do portu USB 1. Pokud ti comp chodí, nechal bych BIOS BIOSem a byl rád, že chodí.

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

pozdrav

Příspěvekod memphisto » 04 lis 2007 12:37

no celkem mě to i otravuje.přetahuju do mp3 a na flashku celkem velké objemy dat a hodně často a zrychlení by se šiklo.Notebook má USB 2.0 ale pořád vyskakuje ta hláška. Jak už jsem uvedl ovladače mám nejnovější, SP2 taky, aktualizace pravidelně stahuji, tak nevím kde je chyba. Ve správci mi to hází vykřičník u řadiče USB (viz. obrázek) Už se to tu jednou řešilo, ale nedošlo se na žádné řešení.
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9506
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 04 lis 2007 12:55

A když na tu položku s vykřičníkem klikneš pravou myší a dáš vlastnosti, neprozradí ti to důvod vykřičníku? Obecně se domnívám, že to bude spíš problém řadiče než problém BIOSu.
...hlásí že může pracovat rychleji atd...

Jak ta hláška pokračuje?

Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

pozdrav

Příspěvekod memphisto » 04 lis 2007 15:07

tak ta hláška vypadá jako na obrázku. Ve správci zařízení po zobrazení vlastností mě to sdělilo že je starý ovladač.včera jsem instaloval aktuální ze 7.10.2007.Kliknul jsem na opravit a nainstalovalo to ovladače co byly součástí windowsů a už tam není ten vykřičník a hláška nevyskakuje.Tak už fakt nevím.Breberkama to být nemůže protože mám před týdnem nainstalované wokna a na netu jsem pořádně nebyl.Dělalo mi to i před reinstalem že někdy vyskočila a někdy ne.No jo jsou hold věci mezi Billem a Windowsem,kterým normální člověk nemůže rozumět
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Nejde se dostat do BIOSu
    od ITCrowd » 16 čer 2023 21:56 » v Problémy s hardwarem
    4
    1100
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    17 čer 2023 13:44
  • Optimalizace nastavení CPU v UEFI (BIOSu)
    od Kminek » 13 říj 2023 10:01 » v Taktování a další úpravy PC
    6
    2334
    od Kminek Zobrazit poslední příspěvek
    13 říj 2023 12:33
  • Prosím o PROFESIONÁLNÍ radu - nastavení Biosu !
    od Jarda_For » 26 úno 2024 19:10 » v Taktování a další úpravy PC
    3
    1128
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    27 úno 2024 18:35
  • HP Laptop 17-cn0004nc i3 - nelze spustit - až po editaci v Biosu Příloha(y)
    od Zabral68 » 25 srp 2023 14:52 » v Problémy s hardwarem
    3
    1169
    od Zabral68 Zobrazit poslední příspěvek
    25 srp 2023 15:36
  • nové pc do 20 tis
    od sorykcz » 11 lis 2023 20:08 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    17
    2023
    od meda2016 Zobrazit poslední příspěvek
    13 lis 2023 18:39

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů