Vypínání XP

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Vypínání XP

Příspěvekod tomm » 27 črc 2005 20:31

Nevíte, co by mohlo způsobovat zpomalení vypínání XP?
Když dám Vypnout, tak se objeví hodiny a po hoodně dlouhé době se objeví tabulka s možností vypnout PC. Pak dám vypnout, v pohodě se odhlásím, uloží se nastavení, ale při vypínání se to zase zastaví a x-minut to trvá než to úplně zhasne (HDD při tom nevykazuje žádnou činnost). To první zpomalení je možné přeskočit přes správce úloh a přímo tam zadat vypnout, ale i tak následuje druhé zpomalení, které nijak neurychlím. Žít se s tím pochopitelně dá, ale radši bych věděl, kde je zakopán pes.

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 28 črc 2005 00:32

Hm, divný. Může to být v nějaké aplikaci, kterou jsi v posledních dnech instaloval nebo v nějakém připojeném zařízení (scanner, tiskárna??). Zkus odpojit vše, co není třeba k běhu PC a případně i povypínej nepotřebný soft prostřednictívm task managera. Poté by už snad k normálnímu vypnutí mělo dojít, pokud ne - zkusíme pátrat dál.

P.S. určitá info by se dala najít v logových souborech windows (ovládací panely - nástroje pro správu - prohlížeč událostí..
Rimms

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 črc 2005 08:40

Toto zpomalování může také způsobovat nasbírané "smetí" od poslední instalace XP. Nejdříve začni přesně tak, jak ti poradil Rimmer. Pak, jestli se k ničemu nedostaneme, bys sem mohl dát screenshot spuštěných procesú ze správce úloh/procesy.
Nápověda jak to udělat je tady:
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=1038
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomm » 29 črc 2005 08:39

XP mám naistalovaná asi rok, zatím běžely fajn. Nevzpomínám si, že bych teď instaloval něco nového. Co se týče připojeného zařízení, to nevlastním. (Včera jsem dal akorát reklamovat vypalovačku, která nevypalovala rychlostí, jakou měla, ale v tom, jak se ukázalo problém nebyl.) Zapomněl jsem říct, že to vypínání neblbne vždycky, ale na takových 95%. Skoro mám pocit, že to je otázka toho, jak dlouho mám PC spuštěno. Díval jsem se do Prohlížeče událostí a v Systému jsem objevil pravidelně se opakující chybu:

Typ události: Chyba
Zdroj události: DCOM
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 10010
Datum: 28.7.2005
Čas: 19:22:21
Uživatel: NT AUTHORITY\SYSTEM
Počítač: TOMAS
Popis:
Server {9B1F122C-2982-4E91-AA8B-E071D54F2A4D} se v daném časovém limitu neregistroval u služby DCOM.

Časově by odpovídala době vypínání (následující zápisy jsou vždy časově o hodně mladšího data). Tož nevím. doufám, že to je Windows a ne něco jiného. Novou instalaci bych když tak přežil.

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomm » 29 črc 2005 08:41

Obrázek
Tady jsou ještě ty procesy

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 črc 2005 10:39

Zkus před vypínáním jeden proces po druhým ukončit a vypnout až potom. Systémový procesy kritický pro běh ti vypnout nedovolí. Je tam pár procesů co tam zaručeně patří, ale nevidím žádnej kterej by tam zaručeně nepatřil. Pár jich vůbec neznám, zkusím mrknout...

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 črc 2005 10:45

Koukám že těžce tweakuješ :lol:
Nejpodezřelejší sou mě procesy CTsvcCDA a nvsvc32. Ale klidně to může bejt i nějakým tím "optimalizováním". Asi fakt poshazuj všechno a jestli to pomůže uvidíme co dál...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 29 črc 2005 12:38

2miras: CTsvcCDA je ovladač od Creativu pro CD-ROM. Jenže je pro Win 9x/ME, takže u XP by neměl co dělat, ty CD-ROMku zvládají v pohodě s vlastními ovladači. Tomm má zřejmě nainstalovanou zvukovku Soundblaster, ale určitě doporučuji stáhnout si nejnovější ovladače, odinstalovat staré a nainstaovat nové.
nvsvc32 je NVIDIA Driver Helper Service pro některé karty s tímto chipsetem.

2tomm: Možné zpomalení by mohl mít na svědomí program Cacheman na nastavení diskové cache, ale nemám s ním zkušenosti, takže nevím.
Ale hodně se mi nelíbí chyba, kterou jsi uvedl. Uživatel NT/AUTHORITY SYSTEM se hodně projevuje u napadení počítače nějakým červem a ve spojení s DCOM, který umožňuje komunikaci s jinými počítači, to může být hodně špatné. Podle seznamu procesů používáš AVG, což je podle mého názoru nedostačující. Zkus projet disk(y) tímto prográmkem a uvidíš.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 črc 2005 13:06

Oni ty názvy procesů jak sou uvedený v Task Manageru nejsou zcela směrodatný. Spíš víc řekne co je u nich uvedený v msconfigu. Obvyklá praktika trojanů je že se umisťujou do systému pod názvama nápadně podobnejma něčemu jinýmu. Ten creativ to jo, špatně sem se díval, ale při vyhledávání nvsvc sem našel tři položky: 2x nvsvc a jednou nvsvca32. To poslední přísluší wormovi, jeden z nvsvc je NVidia a druhý červ. Podívejte se sami. Ten soft od mikela zkus, zkus i všechno povypínat a dej vědět.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 29 črc 2005 14:07

Já jsem zase čerpal z těchtostránek. Je vidět, že existuje několik verzí a je třeba jich projít víc, protože na těch "mých" stránkách trojan není uveden.

Btw: Podle toho, co jsem našel já, se trojani mohou schovávat minimálně pod polovinou procesů uvedených v seznamu od tomma. :x
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 29 črc 2005 14:09

Ještě se mi povedlo najít tohle.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 29 črc 2005 14:19

Těch seznamů je spousta a programů po spuštení ještě víc, těžko se dají všechny obsáhnout na jednom místě. Používám tohle a tohle, namátkou sem narazil třeba ještě na tohle. A bude jich hafo dalších...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti