Vypínání XP

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomm » 31 črc 2005 19:08

Musím říct, že díky vám vychytám ještě všechny "mouchy" kolem!

Tak červ opravdu ten doporučený program našel (myslel jsem si, že mě firewall Kerio ochrání, no ale co je 100%, že... kolik budu muset mít ještě spuštěno rezidentních štítů...?), ale i po jeho odstranění potíže přetrvaly.

Co se týče toho ovladače na SB, ten jsem opravdu nainstalovaný špatně měl. Nevím, jak se mi to povedlo, ale když jsem to zjistil, chtěl jsem ho pochopitelně odinstalovat. Nepovedlo se mi to dokonale a tohle, jak vidím, je ten zbytek (ikona Disc detector mi straší v Ovládacích panelech pořád...) Nový ovladač tam jinak už je taky.

Taky jsem si přes víkend, pokud to šlo, hrál s procesy. Postupoval jsem tak, že pokud se při vypínání ukázaly hodiny (jak jsem psal, ne vždy to nastane – to jsem potom chvilku ještě něco na PC dělal a pak jsem se "dočkal"), tak jsem zapnul správce úloh a postupně vypínal a čekal, co to udělá. V podstatě jsem dospěl až do bodu, kdy jsem se dostal k nevypinatelným procesům a procesům svchost.exe. Po vypnutí jednoho z nich se ukázala hláška, že NT Authority/System musí restartovat počítač, že byla ukončena služba Vzdálené volání procedur:

Typ události: Chyba
Zdroj události: Service Control Manager
Kategorie události: Není k dispozici
ID události: 7031
Datum: 31.7.2005
Čas: 10:56:30
Uživatel: Není k dispozici
Počítač: TOMAS
Popis:
Služba Vzdálené volání procedur (RPC) byla nečekaně ukončena. Stalo se to 1 krát. Následující opravná akce bude spuštěna za 60000 milisekund: Restartovat počítač.

Jednou se mi taky ukázala nabídka s vypnutím PC, aniž bych o to požádal, překvapilo mě, že jednou se také ukázal najednou proces wuauclt.exe, což jak jsem zjistil po vyhledání, byl windows update. Restartování a vypínání počítače v těchto případech bylo potom co do rychlosti normální.

Jinak je pravda, že se snažím optimalizovat :smile: s Cachemanem mám ale dobré zkušenosti. Dokáže okamžitě uvolnit paměť, ale ne brutálně, že by se muselo všechno načítat znova, pouze "utáhne opasek".

Tak nevím :| Jak to vidíte vy?

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 01 srp 2005 09:24

Aby nedošlo k nedorozumění firewall není antivir! Firewall zabraňuje nechtěnému přístupu na tvůj počítač zvenčí nebo z tvého počítače ven. Ale jakmile má některá aplikace povolenou výjimku (např. Internet Explorer), už ji firewall zase tak moc nekontroluje. Přesněji řečeno záleží na druhu výjimky a dalších nastaveních, ale to je trochu složitější. Aby se ti do počítače nedostal nějaký vir, to obstarává rezidentní štít antiviru. A osobně si dovolím tvrdit, že AVG není zrovna nejlepší volba. Já bych doporučil spíše NOD32. Je to malý prográmek, který neumí léčit všechny viry, ale jako štít funguje bezvadně. Zkus si ho stáhnout a spusť si diagnostiku všech lokálních disků. Doufám, že nebudeš moc překvapený, ale podle zkušeností mnoha uživatelů, NOD32 nainstalavoný po AVG objevil tolik virů, až jim někdy spadla čelist.
Ta nová chyba, která se objevila, se mi zase vůbec nelíbí. Právě ta služba RPC (Remote Procedure Call) umožňuje ovládání tvého počítače ze vzdáleného počítače. Takže napiš jaký máš Service Pack na tvých XP. Pokud máš SP1, tak bude potřeba okamžitě stáhnout aktualizace a především tuhle.
Takže ti doporučuji stáhnout si NOD32, nainstalovat a zkontrolovat celý systém. Pokud najde nějaké viry (to ti vůbec nepřeju :-( ), tak budeme léčit. Potom si ještě stáhni a nainstaluj
Ad-aware, SpyBot a Hijack This, a proveď komplexnější kontrolu. Další dotazy ohledně těchto programů, případně výsledků hledání, můžeš dát sem.
Až bude všechno v pořádku určitě si stáhni a nainstaluj všechny aktualizace XP, které nemáš.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomm » 03 srp 2005 11:54

Tak jsem provedl všechny kontroly, které jsi mi doporučil. Ještě se nějaké neřádstvo našlo, ale bohužel stav zůstal stejný. Po poslední kontrole jsem si říkal, že v klidu vypnu PC a ono zase nic. Pustil jsem si před tím správce úloh, který potom jak se objevily hodiny taky ztuhnul, dokud jsem ho opět nenahodil přes klávesnici. Jen tak, hardwarovou poruchu můžeme vyloučit? Přežiju všechny instalace, ale jen ne servis! Jinak SP2 a aktualizace mám. Je pravda, že překvapený jsem trochu byl po projetí PC NOD32 :? No ale mít puštěný dva antiviry?! Navíc u toho firewallu jsem si myslel, že mě ochrání před trojany a ... neochránil. Nebo aspoň ne na 100%. Fakt se těším na dobu, kdy polovinu výkonu PC sežerou rezidentní štíty :mad:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 03 srp 2005 12:01

Dva antiviry nikdy, tím naděláš v compu větší nepořádek jak když nemáš žádnej :wink:. Je potřeba vybrat jeden kvalitní a ten pravidelně aktualizovat.
Firewall toho zachrání hodně ale všemocnej rozhodně není. Při používání přednastavenejch pravidel platí že každý pravidlo má svoji výjimku, při interakci s uživatelem se snadno stane že povolíš něco cos neměl.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 03 srp 2005 12:46

Nevím, jak se k tomu stavíš ty nebo ostatní, ale já v takovém případě radši sahám po formátu a nové instalaci woken, ovladačů a aplikací. :evil:
Než bych několik X desítek hodin testoval, reinstaloval, mazal a čistil disk i registry a nakonec se třeba ani k ničemu nedobral :x , tak to radši radikálně utnu.
Z toho důvodu mám vytvořený 10 GB oddíl pro wokna a instalované aplikace a další oddíly pro hry, filmy, atd. Když už mi dojde trpělivost, tak prostě zformátuju ten systémový oddíl a znova nainstaluju to, co potřebuju. Věnuju tomu celý den, ale pak jsem si jistý, že všechno funguje tak jak má třeba na další rok. 8)
Pokud by ses rozhodl, že to takhle uděláš, tak to dej vědět předem. Není to taky žádná selanka a jsou věci, které nesmíš zapomenout a na které se musíš připravit předem.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

tomm
Level 1
Level 1
Příspěvky: 55
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod tomm » 03 srp 2005 13:43

Tušil jsem, že se dostaneme až sem... Ale přesto vám děkuju za rady, zase jsem se něco nového přiučil. Takže snad až nainstaluju XP znovu, tak mi budou dýl chodit. Znám kámoše, který na takový stav, kdy s tím nejde hnout, říká, že tam je něco mezi nebem a zemí :D Bill by se asi divil, jaké náboženské představy jeho wokna navozují :D
Nainstalovat windows myslím už zvládnu, párkrát jsem to dělal. Taky mám disk rozdělený na dva oddíly. Takže akorát zkopíruju sdílené dokumenty, takové věci jako oblíbené položky, data některých aplikací jako icq apod. abych se s tím nemusel dělat znova a bude. Mě to taky tak zabere ten den - taková ta hrubá instalace - bez osobních nastavení a úprav prostředí jak je člověk zvyklej.
Tak ještě jednou díky! Minimálně se teď líp orientuju v procesech a vím, co mi má běžet a co ne :wink:

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 03 srp 2005 14:03

Raději si před tím ještě stáhni ovladače, které jsi už aktualizoval - grafárna, zvukovka, atd. Ať pak nemusíš nadávat, že něco zase nejde. :lol:
A nezapomeň na stáhnutí záplat z mrkvosoftu, dokud budeš mít jenom základ (OS, ovladače), protože těch už hezkých pár bylo od vydání verze SP2.

Good luck. :lama:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů