Win98SE a USB řadič na MB pro Pentium1 <VYŘEŠENO> Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Win98SE a USB řadič na MB pro Pentium1 <VYŘEŠENO>  Vyřešeno

Příspěvekod Wolf » 10 lis 2007 17:48

Zdravíčko, rozcházím jeden asi trošku pokročilejší motherboard pro Pentium 1. Našel jsem na něm piny pro vyvedení USB, takže jsem koupil ten vývod, zapojil, v BIOSu zapl ten integrovanej USB řadič na motherboardu, zkontroloval, že ho maj Wokna ve správci zařízení bez problému a těšil jsem se, jak budu mít na Pentiu USBčka.

Bohužel pokud ve Win98SE cokoliv strčím do USB portu, hodí to modrou obrazovku na téma "došlo k vyjímce na adrese blablabla..." a pomáhá jen ctrl+alt+del. Zkoušel jsem USB myš a MP3 přehrávač.
Zapojeno je to ale 100% správně, pokud bootnu linux z CD, tak se myška chytne a funguje.

Nějaké nápady, kde hledat problém?

PS. Když použiju přídavnej USB řadič do PCI, tak ten funguje bez problému.
Naposledy upravil(a) Wolf dne 11 lis 2007 18:09, celkem upraveno 1 x.
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Reklama
Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 11 lis 2007 11:31

Tak na tohle existuje pár vychytávek.

Podívej se sem.
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Wolf
Level 2
Level 2
Příspěvky: 166
Registrován: červen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Wolf » 11 lis 2007 18:08

zlobyl píše:Tak na tohle existuje pár vychytávek.

Podívej se sem.


Děkuju, neofic. SP to vyřešil.
Šrot1: MUZEUM :smile: AMD Am5x86 133MHz, MB Octek Hippo 15, ATi 3D Rage II+DVD, 128MB EDO RAM, síťovka, vypalovačka, rádiový tuner, USB, Win98SE/DOS
Šrot2: NB ASUS F5VL: Intel Core 2 Duo 2GHz, ATi Mobility Radeon X2300, 2GB RAM, HDD 250GB, Win Vista

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 12 lis 2007 17:40

Nemáš zač-nSP je skutečně dobrá věc-na starém PC jsem ho také používal. :D
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů