Pomalejší a pomalejší pc...

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Aldy
nováček
Příspěvky: 1
Registrován: srpen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Pomalejší a pomalejší pc...

Příspěvekod Aldy » 23 srp 2005 20:19

Zdravím,

chtěl bych se zeptat na problém ohledně mého pc, které se čím delší od instalce windowsu uběhla doba stále zpolmaluje až mi dojde trpělivost a zformátuju to. Třeba Windows XP najíždí tak dvě minuty a po nové instalaci a nějakou dobu takových 15 sekund (Athlon 1GHz, 384 MBRam). Třeba i kopírování z disku na disk trvá hoděn dlouho (asi 1,4 MB za vtečinu). Přitom po nové instalaci je vše ok. Po spuštění pc mám jen zapnutý program pro Firewall a antivir, ale tím to není, i když jsem měl jiný antivir, vše bylo stejně pomalé. Pak ještě připojení k netu. Programů nemám naistalovaných moc, her tak max. čtyři a vše pak mažu. Místo na disku kde je Windows XP je mezi 500 MB a 1000 MB. Nemůže pomoct nějaký program na zjištění čím to může být? Mám podezření na nepřílišnou kompatibilitu zařízení v pc apod. Prosím poraďtě někdo, neznám nikoho komu by to tak dělalo.

Přemek

Reklama
Uživatelský avatar
ps
Level 2
Level 2
Příspěvky: 150
Registrován: červenec 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod ps » 23 srp 2005 20:48

Pokud máš na disku opravdu jen kolem 500-1000Mb tak je to vcelku dost málo a po čase dojde místo pro ukládání, různých souborů které si win ukládají. Dále je tady velikost virtuální paměti (stránkovací soubor) .
Podle velikosti jakou uvádíš si myslím že máš HDD rozdělen. Asi bych doporučil minimálně zvětšit oddíl který používáš jako systémový a nebo raději obstarat ještě jeden disk.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 24 srp 2005 08:09

Jinak zpomálování se je vlastnost, který se u woken nevyhneš. Systém zkrátka stárne, až to jednou přestane bejt únosný. Tvoje konfigurace taky není žádnej zázrak, na WinXP docela málo. I když zdánlivě nic neinstaluješ, postupně se ti na systémovým disku nahromadí kupa bordelu a přibejvaj rezidentní programy. Zvyšuje se fragmentace disku, využití paměti a systém zpomaluje. Dá se to lehce odálit aspoň občasným pročištěním systému, ale dřív nebo dýl na formát stejně vždycky dojde.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů