Při defragmentaci PC zatuhne nebo spadne -Vyřešeno Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Při defragmentaci PC zatuhne nebo spadne -Vyřešeno  Vyřešeno

Příspěvekod Jan Pašek » 14 úno 2008 05:04

Mám tu počítač na opravu pokud se pokusím defragmentovat nástrojem Windows XP PC zatuhne nebo spadne do restartu.

Po posledním pádu:
Kód chyby 1000008e, parametr1 c0000005, parametr2 805502e0, parametr3 abd2bb54, parametr4 00000000.

Pád před tím:
Kód chyby 10000050, parametr1 b5bffceb, parametr2 00000001, parametr3 f903bbd7, parametr4 00000000.

jinak to v syst hláškách stále píše něco o ovladači paralelního portu.

Odvirováno log z hijack: http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=139120#139120

POkoušel sem se i ukončit co nejvíc běžících procesů, vypnul sem systém obnovy a dělá pořád to samé.
Dále je tu nainstalováno spousta programů ale v přidat odebrat vidím jen 4. příde mito jako smazané odinstalátory nebo skryté instalace.
Pokud něco vymazu koš je stále prázdný.

Help Pls
Naposledy upravil(a) Jan Pašek dne 14 úno 2008 19:50, celkem upraveno 1 x.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 úno 2008 14:34

zaprvé se připomínám.
zadruhé prý defragmentace žere hodně ram. Tak to bude asi poslední test (test ram), který jsem ještě schopen provést. Bo test povrchu disku sem na tom dělal včera a nic.

Bože že sem se mu do něj vrtal nikde žádná nálepka vod voken a jestli budu eště chvíli zkoušet defragmentace a von se kousne a pak vyhází další ztracený klustry tak sem si zřejmě vydělal na jednu EOM licenci Woken do cizího PC bože vlastní blbost někdy bolí.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 14 úno 2008 14:54

Zkusil bych program Winaso, slušně opravuje registry, má hodně nastavení po spuštění, co widle nevidějí v msconfigu, umí opravit explorer apod. Pokud nezabere tak už nevím, ale zabere téměř vždy. Řeším to tak že co poškodí viry, tak tohle to opraví. Pokud máš zájem, pošlu Ti ho emailem, kdyžtak napiš, mám nejnovější verzi i pro Visty.
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 14 úno 2008 15:12

Jak dopadl test paměti? Kontrola na viry byla negativní? Zkus ještě MWAV.exe.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 úno 2008 17:26

Test Mem testem 1 hod bez závad, odvirování, proběhlo kontrola logu Pan Baron Prášil. Momentálně zkoumám velikost ram bo jsem z toho volaaký zmetěný.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 14 úno 2008 17:35

Terazky si majorom, až bude po bitve, budeš generálom. Po bitvě je každý generálem, tedy po vítězné bitvě. Tak hodně zdaru.
Ve správci zařízení není žádný otazník, nebo vykřičník. Jak jsem různě vygooglil, tak je to zpravidla hardwarová chyba, nebo chybné či nevhodné ovladače. Zkus doinstalovat ovladače k základní desce. Jaký je zdroj - značka a W?
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 úno 2008 17:38

PIC správce je otazníku prostý jdu to otevřít mě to příde jako ram karta vyskočená ze slotu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 úno 2008 17:59

Takže bylo to tak http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?p=139462#139462 ve slotu1 nebyla po vyndání a zacvakání nebyla vidět karta 256 naopak ve slotu 2 naskočila.
Přendal sem tedy kartu ze slotu 1 do slotu 3 a spouštím znovu memtest snad už to bude v pořádku.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 14 úno 2008 18:33

Jinak před defragmentací je třeba udělat kontrolu disku s případnou opravou chyb. Dále defragmentace vyžaduje cca 15 - 20% volného místa z celkové kapacity defragmentovaného disku. Potřebuje jej pro přesouvání souborů. Volné místo také umožňuje poněkud urychlení defragmentace. Též paměti musí být OK, jinak může docházet k chybám. Neměl by ani běžet nějaký program, který manipuluje se soubory na disku, protože pak přerušuje defragmentaci.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 14 úno 2008 19:50

Kontrolu disku sem dělal několikrát předtím vždy bez závad. Kontrola mem test + hodinu bez závad defragmentace běží již 30 minut bez závad. takže byly to ramky a snad už mě ten krám nebude zlobit.

VYŘEŠENO !!!!! HURÁ!!!!
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů