NTLDR is missing (vyřešeno) Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Návštěvník
Pohlaví: Nespecifikováno

NTLDR is missing (vyřešeno)

Příspěvekod Návštěvník » 01 lis 2005 21:05

pri zapnuti pc dostanu hlasku NTLDR is missing, nevi nekdo co s tim?

zdrejme neni aktivni zadny oddil,
problem vznikl tak,ze jsem mel v pc dva systemy WIXP a Solaris, jeden HDD rozdeleny acronisem na dva oddily, ve Wxp mi doslo misto takze sem se rozhod solaris zlikvidovat a to tak ze sem acronisem sloucil odddil solarisu s oddilem Wxp vznikl tedy jeden oddil NTFS s wXP, ale po restartu sem bouzel dostal jiz zminenou hlasku.

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

  Vyřešeno

Příspěvekod mikel » 02 lis 2005 08:35

Nejdříve zkus konzoli pro zotavení systemu při nabootování z instalačního CD. Ta by mohla soubor opravit.
Jinak dost podrobný návod máš tady.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

johny.
Pohlaví: Nespecifikováno

mbr

Příspěvekod johny. » 02 lis 2005 14:11

jo, dik za radu vse slo vpohode akoradze tet pribila dalsi hlaska MBR error 2 a 3

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 04 lis 2005 20:53

Tak v tom případě bych ti nejradši poradil low-level formát disku, protože už to s ním jede z kopce.
Takže bys měl začít s kompletním reinstalem.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

johny.
Pohlaví: Nespecifikováno

hmm....

Příspěvekod johny. » 06 lis 2005 20:50

low- level format?? tak to je hezky, jenomze ja na tom disku mam data, ktery bych docela potreboval, podle meho ten disk jeste tak vprdeli neni,

programem Acronis director jsem na disku vytvoril dalsi oddil a nainstaloval nove WXP, ktere normalne chodi, taktez pomoci tohoto programu dokazu bootovat i na stary system, ale bouzel nenajede, zobrazi se jen modre okno s blbou hlaskou, a potom restart.

Ale jak sem rek na druhem oddilu nabootuju vpohode, problem je v tom, ze ze stareho oddilu zkopiruju temer vse az na to co jsem zasifroval pomoci polozky: nejakaslozka/vlastnosti/obecne/upresnit/sifrovat obsah a tak zabezpecit data. No a do techto slozek bych se prave potreboval dostat, protoze tam jsou ty dulezita data, ktera potrebuji a ktere sem si tak chytre zabezpecil, ze se k nim ted nedostanu.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 06 lis 2005 21:20

Jaký hlášky teda teď dostáváš? Pořád MBR error 2 a 3? Pak ještě jednou nabootuj z CD, pusť konzoli pro zotavení a vyzkoušej příkaz fixmbr.
Ještě by ses možná mohl něco dočíst v článku Damaged MBRs and Boot Sectors.

johny.
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod johny. » 07 lis 2005 13:49

ne ted dostanu hlasku, pri startu:

byli zjisteny potize a system win byl ukoncen, aby nedoslo k poskozeni pocitace atd.....

a ted to dulezite:

Technicke informace:
STOP: 0x0000007B (0xF9684640, 0xC0000034, 0x00000000, 0x00000000).

Jenomze me se zda, ze pres tohle se uz nedostanu,bootovaci konzole sice funguje, ale nevezme mi to heslo(coz fakt nechapu proc), a oprava systemu, coz je jedna z nabidek dyz nabootuju s install CD winXP taky nepomuze.

Me by spis zajimalo jestli je nejakym zpusobem mozne zpristupnit ty zasifrovane soubory , z druheho oddilu, v kterem mi Win normalne chodi, viz. uz sem o tom psal minule

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 lis 2005 17:35

Jo, ten error vypadá celkem blbě. De o to, jestli bude vůbec možný se do takhle zašifrovanejch složek dostat. Něco mi říká že to sranda nebude.
Slyšel si o BartPE? Je to taková zajímavá věcička, něco jako WinXP LiveCD. Mělo by bejt možný pomocí toho obcházet uživatelský práva, možná bych zkusil jestli náhodou nezobrazí i obsah zašifrovaný složky.
Na tý stránce je víc zajímavejch věcí, zkus ji trochu projít. Možná bych se zprvu soustředil na pokusy o oživení původního systému, nějaký lámání šifer bych řek že bude docela slušná chuťovka.

johny.
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod johny. » 07 lis 2005 22:38

zdar,

hele zkousel sem ten bartPE docela dobra utilitka, je pravda ze s tim jde zobrazit obsah sifrovany slozky, ale bouzel soubory napr. textove uz spustit nejdou. no a prekonat to sifrovani tak to fakt nevim, mozna na to existujou nejaky programy,co?

Taky bych radsi ozivil puvodni system, ale jak??? napadlo me, na tech srankach co si mi doporucil pisou taky o tom ze jde prenyst system z hdd na cd. tak sem si rikal, ze bych to udelal a nasledne zkopiroval na jinej disk, a tam bych zkusil nejprve pomoci instcd opravit system a potom na to nabootovat, protoze si myslim ze to kriticky zastaveni pri startu je kvuli te chybe v MBR. No a kdyby se to povedlo tak se muzu prihlasit a automaticky mam pristup k sifrovanejm slozkam. Jenomze dal sem premejslel, ze preci neni mozny, abych prenes celej obraz hdd na cd, to se tam nevejde, ja teda ten program neznam tak nevim jak to ma presne fungovat, nedelal si to uz nekdy?

jo a jeste, ja tu nejsem registrovanej takze mi to tu po dvou tejdnech smazou takze dyztak muj mail je czxxx@seznam.cz
[/url]
a dik, ze se mi s tim snazis pomoct 8)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 08 lis 2005 07:32

Kurnik, to je škoda že BartPE nezafungoval... To si právě nejsem tak úplně jistej, jestli nějakej prográmek na tohle existuje. Zkusím po něčem mrknout.
Obraz disku je samozřejmě ideální dělat rovnou na jinej disk. Pokud potřebuješ image přenášet na CD, necháš ho během vytváření komprimovat. Může se zmenšit na polovic, nebo i víc, záleží na obsahu. Program by měl umět image rozdělit na víc CD a pak ho zase složit dohromady. Ale popravdě sem to ještě nezkoušel, vždycky kopíruju někam na disk.
Možná škoda že nemáš obraz disku hned od začátku, mohli sme zkoušet víc věcí. To už teď nedoženeme, ale kdyby sis udělal image aspoň teď, může se hodit.
Napadají mě už jen samý drastický metody. Ještě taková nejpřijatelnější cesta sou záchranný diskety. Na tý stránce sem o nich taky cosi zahlíd.
Pak se nabízí přeinstalovat systém znovu přes tu stávající instalaci. Což by se mělo povést, systém by měl fungovat, ale obávám se, že se stejně už potom nepřihlásíš na původní účty. Pro tenhle případ by to chtělo zálohu, jinak už nebude cesty zpět.
Tak a poslední, malinko šílená věc: WinXP umí něco, čemu se říká inovace. Máš nainstalovaný Win98 a třeba i z woken nainstaluješ WinXP, který Win98 jakoby inovují. Je pak dokonce možný WinXP zase odinstalovat a vrátit se k Win98. No, napadá mě jestli třeba něco podobnýho neumí Win2k3. Ale to už dost vařím z vody, zkusím to nějak zjistit.

Zůstane to na fóru, když to přesunu :wink:. Takže od příště to hledej v sekci Windows NT4, 9x, Me, 2000, XP 8)

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 08 lis 2005 15:28

Zkoušel sem pozjišťovat co a jak, ale moc dobrejch zpráv nenesu. To co sem psal v předchozím příspěvku buď nejde, nebo to nemá význam.
Trochu sem šel i po tom šifrování, našel sem docela good článek.
Jak to tak vidím, konzole pro zotavení je tvoje největší šance. Ale zkus ty složky otevřít s tímhle.

Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 08 lis 2005 21:14

jo konzole, konzole..... ta je dobrá akorát, že se pomocí ní nepřihlásim pač mi to nebere heslo, proč? jo to netušim, vždycky mi fungovala normalně, ale ted diz ji potrebuju nejvic tak proste nebere heslo, ale to je u windows normalni nebo ne? :roll:

No s tim programkem jak si mi tam dal, no kdysi sem ho uz videl, ale nejak s tim neumim, nechces mi to trochu priblizit jak bych na to moh aplikovat ten muj problem.

Ale jeste bych potreboval programek, kterej umi vypalit kompletni obraz partition na CDcka nebo DVDcka, s norton ghostem to asi nepude nebo jo?


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 4 hosti