Jak odebrat internet explorer z Win XP?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 28 úno 2008 16:13

Padání IE bude mít nejspíš příčinu ve virech a podobných šmejdech.

Reklama
aldik
Level 3
Level 3
Příspěvky: 589
Registrován: září 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Jak odebrat internet explorer z Win XP?

Příspěvekod aldik » 28 úno 2008 16:17

fanynek píše:Čauky!
Potřeboval bych trochu pomoct. Dávám "do kupy" kámošův počítač, ale protože už jedu třičtvrtě roku na Vistách, XPéčka se mi víc a víc vzdalují. Potřeboval bych jednoduše odebrat ze systému Internet Explorer, ale teď si nejsem jistý nejlepší cestou. Vím, že tam ta možnost je (něco jako odebrat součásti systému), ale nevím přesně kde a jestli je to ta správná cesta.
Díky.


být tebou tak bych IE nechal .. např. ICQ nebo QIP bez IE nejedou .. a ani jiné programy bez IE nejedou :smile:

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 28 úno 2008 16:20

Dokonce ani Win často bez IE nejede :lol: Ale zase na druhou stranu, třeba se chceš pocvičit v instalaci Win ...

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 úno 2008 17:45

Nevím, kde jste na to přišli, ale bez IE jedou jak Winy, tak i ICQ a QIP. S úplně odstraněným IE funguju už přes rok a zatím bez jediného problému. I na Win Update se bez něj dostanu (Opera s nastavením "maskovat se jako Internet Explorer"), ale není funkční, kvůli nutnému používání ActiveX.
I to se dá obejít přes Microsoft Download Center. Některé stránky (např i-banking některých bank apod.) můžou být problém, ale mě se to naštěstí vyhlo.

P.S. Nejjistější způsob, jak odebrat součásti Windows (a nejen je) je program XPlite. Tady je o něm "pár" stručných vět.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 28 úno 2008 21:25

Teoreticky IE není pro správný chod systému potřebný a pokud je i šetrně odstraněný, tak bych neviděl v tomto směru problém.Můžeš mít ale jiné problémy a nemusíme chodit daleko-už jen Windows Update funguje bezchybně jen na IE.Také budou mít problémy různé programy, které vyžadují přímo IE-např. některé ovládací programy od HP a jiné, ale osobně jsem se s mnoha nesetkal.
Takže pokud si myslíš, že nejseš na IE závislý, tak ho klidně odinstaluj, ale buď připraven na to, že je tu i riziko poškození systému.
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
MaSo.
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: únor 08
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

RE: Jak odebrat internet explorer z Win XP?

Příspěvekod MaSo. » 29 úno 2008 11:56

To není opravdu dobrý nápad! Nic neodebírej. Shell Windows je na IE založený...
It will be LEGEND...wait for it...DARY!!!

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: RE: Jak odebrat internet explorer z Win XP?

Příspěvekod zlobyl » 01 bře 2008 18:45

MaSo píše:Shell Windows je na IE založený...


To bych tak docela netvrdil.Shell Windows a Internet explorer jsou sice podobné, ale jsou to 2 různé aplikace.
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
X
Elite Level 12.5
Elite Level 12.5
Příspěvky: 19360
Registrován: květen 07
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod X » 01 bře 2008 21:40

IE a E (Explorer = Průzkumník) jsou dost propojený. Možná jde IE bez následků odebrat v XP (možná ne vždy), já pokud se dobře pamatuju jsem to zkoušel na Win 98 SE, klasickou odinstalací a musel jsem nainstalit nový Win.

Uživatelský avatar
melior
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 977
Registrován: září 07
Bydliště: Brno
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod melior » 01 bře 2008 23:12

spis naopak... IE je zalozen na Shellu..

btw nemusi to byt nutne vir, ale nejaky doplnek. Jestli ma kamos na XP ckach IE7, tak pres Nastroje - Moznosti Internetu - panel Programy - Spravovat Doplnky zkus postupne povypinat...

nejlepe napred vsecky a potom jeden za druhym postupne ;)

nebo at zkusi rovnou IE7 bez doplnku (Start - Programy - Prislusentsvi - Systemove nastroje)

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod zlobyl » 02 bře 2008 10:19

X píše:IE a E (Explorer = Průzkumník) jsou dost propojený. Možná jde IE bez následků odebrat v XP (možná ne vždy), já pokud se dobře pamatuju jsem to zkoušel na Win 98 SE, klasickou odinstalací a musel jsem nainstalit nový Win.


Ve Windows 98 SE byly tyhle dvě aplikace velice provázané a šlo mezi nimy téměř bez povšimnutí přecházet, takže když se např. do pole adresa v průzkumníku vložila nějaká adresa URL, tak se přešlo na tu stránku, nahoře v liště se změnila tlačítka a byl jsi v IE.
Stejně tak to šlo i zpět-stačilo v IE zadat do adresy např. C:\, přešlo se na disk C:, změnila se tlačítka a byl jsi v průzkumníku.Takže ve Win98 jednoduše odebrat nešel.

Ale ve Windows XP je to už o dost méně propojené, takže když zadáš do adresy v průzkumníku URL, tak se ti otevře buď IE nebo jiný prohlížeč internetu (vždy ten defaultně nastavený) a původní okno průzkumníka zůstane otevřené.
Úplně stejně se to chová o obráceně-když zadáš do IE nějakou cestu, tak se ti otevře průzkumník, ale IE zůstane otevřené stále na té samé stránce.Tady je vidět, že to propojení není tak úzké, tudíž je to šance IE odinstalovat.
Ono je to docela pravděpodobné, že se vývoj ubírá tímto směrem, protože jsou pak obě aplikace stabilnější a bezpečnější. :bigups:
Prosím, omluvte mou častou nepřítomnost na fóru.Bohužel jsou věci, které člověk nemůže ovlivnit a já tudíž nemám moc času, abych se sem dostal.Budu se snažit tady být vždy, když to bude možné, ale nic zaručit nemohu.Je mi to líto.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 02 bře 2008 13:32

Docela se zájmem sleduji vaši pokračující diskuzi, jestli jde odebrat IE ve Win XP nebo ne. Jak jsem psal v předchozím příspěvku - JDE TO. Otázkou je, jak má uživatel dobře nastavené wokna a alternativní prohlížeč, aby tento zásah vůbec nepoznal. Takže odebrání IE doporučuji POUZE zkušeným uživatelům!
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Explorer pod Win 11 Příloha(y)
    od BigSandy » 17 čer 2023 06:09 » v Windows 11, 10, 8...
    16
    2204
    od BigSandy Zobrazit poslední příspěvek
    08 črc 2023 05:16
  • Explorer.exe - chyba aplikace 0x0000000000000024
    od Dav98786 » 31 led 2024 20:26 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    829
    od Dav98786 Zobrazit poslední příspěvek
    01 úno 2024 09:17
  • Nejde internet na W7
    od Zeppelin » 08 srp 2023 07:51 » v Windows 11, 10, 8...
    14
    2261
    od Zeppelin Zobrazit poslední příspěvek
    08 srp 2023 21:35
  • o2 internet + o2 smart box 2
    od Glicker » 22 zář 2023 20:28 » v Vše ostatní (inet)
    4
    5291
    od Glicker Zobrazit poslední příspěvek
    25 zář 2023 16:03
  • Jeden internet - dva byty
    od Myerina » 08 zář 2023 10:58 » v Sítě - hardware
    14
    2527
    od Myerina Zobrazit poslední příspěvek
    08 zář 2023 13:16

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů