Jak přidat umístění do Uložit jako ... (vyřešeno)

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jak přidat umístění do Uložit jako ... (vyřešeno)

Příspěvekod Kremda » 20 lis 2005 16:00

Zdar, zdar. Chci se zeptat, jestli když máte otevřený nějaký dokument (např. Word a pod - v podstatě je to jedno) a dáte příkaz Save As (nebo v případě prvního uložení postačí Save), tak zda jde do levé svislé lišty daného dialogového okna nastavit svůj vlastní adresář? Docela dlouho mi už leze na nervy nastavovat tu mou cestu znovu a znovu!! Dík za radu :D

Reklama
Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 20 lis 2005 16:18

V Office 2000 mi to při Save as nabídne ten adresář, do kterýho jsem ukládal při předchozím Save as a adresář si to pamatuje i když Word (nebo Excel) mezitím zavřu a zase otevřu. Nikde jsem to nenastavoval, ale nevylučuju, že se to někde musí nastavit. Zkus Nástroje/Možnosti, karta Uložit.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 20 lis 2005 16:49

Office XP a 2003: V tom dialogu pro uložení souboru je úplně vpravo nahoře tlačítko Nástroje. Klikneš na něj, vyjede menu, v něm je položka "Přidat do seznamu míst. Jednotlivý místa můžeš přesouvat kliknutím pravým myšítkem na příslušnou ikonku vlevo v tom seznamu. Jsou tam volby Přesunout nahoru/dolů. Stejně tak po kliknutí pravým lze i odebírat.
Office 2000: Nejde přímo takhle přidávat umístění. Vlevo je ale položka Oblíbené, složky je možný přidávat do ní. Postup je obdobnej jako výše, tedy tlačítko Nástroje, ale pak je tam volba "Přidat k oblíbeným".

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Funguje !!

Příspěvekod Kremda » 20 lis 2005 17:16

Díky moc kluci, funguje to!! Hledím na to dialogové okno jakou dobu a tu nabídku nástroje jsem uplně přehlédl :oops: ještě bych se zeptal, jestli nevíte, jak by se daly odebrat ty defaultní kompotenty v tom dialogovém okně Save As; pomocí tady toho to nejde. Dík :bigups:

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Kremda » 20 lis 2005 17:22

jenom pro úplnnost mám office xp

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 20 lis 2005 17:46

Ty standartní položky odebrat nejdou. Možná nějaký registry či tak něco, ale nevím. Svoje si naházej úplně nahoru a stávající tě trápit nemusí :wink:

Kremda
nováček
Příspěvky: 22
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Kremda » 20 lis 2005 19:21

Jo -tak jsem si to udělal. ale kdyby jste přeci jenom chlapi na to přišli, jak to v tom registru změnit, tak to jsem když tak hoďte. Tak se zatím mívajte a ještě jedenkrát DÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍKKKKKK :bigups: Jste fakt mochři !!


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů