Vista : Správce úoh

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Vista : Správce úoh

Příspěvekod Sektor » 13 dub 2008 11:32

Zdravím.

Asi jsem fakt loser, ale jaxi nemůžu najít "funkci" , aby mi ve Windows Vista při stisknutí klávesy CTRL+ALT+DEL najel normálně správce úloh, a nemusel jsem sledovat to Vista menu, kde jsou možnosti jako " Přepnout uživatele , Odhlásit , Spustit správce úloh , .... jednoduše chci jen aby mi najel správce jako ve Windows XP ( ikdyž tam se to taky dalo nastavit, že vyskočí možnosti). Díky za rady, jsem to s XP prostě nemohl vydržet a raději se teď budu nějakou dobu trápit na Vistách, u kterých ty nedostatky pochopim ... XP mě po 7 letech prostě megaprudí :-x
-V XP se to dalo najít pod "účty", ale tady to jaxi nevidím nebo jsem už fakticky tak zdeptanej po včerejšku nebo nevím ... ;-(

Díky
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Reklama
Uživatelský avatar
m4rt!n
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 121
Registrován: březen 08
Bydliště: Praha city
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Vista : Správce úoh

Příspěvekod m4rt!n » 13 dub 2008 11:43

napada me akorat ze se to da udelat asi rychleji kdyz kliknes pravym tlacitkem na hlavni panel a vyberes spravce uloh, jinak ale nevim jak udelat aby se to spoustelo primo kdyz das ctrl+alt+del. mozna by jeste stalo za pokus zkusit mrknout do nejakych klavesovych zkratek.

Uživatelský avatar
kuře
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 380
Registrován: březen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Vista : Správce úoh

Příspěvekod kuře » 13 dub 2008 13:36

... nebo mám typ, pokud chceš vidět zatížení CPU v pravím dolním rohu vedle času furt, abys nemusel nic mačkat, tak ti můžu říci jak to udělat aby po každém spuštění PC objevilo okýnko zátěže CPU. Mě to přijde jako mega vychytávka, když vím jak se chová CPU.

Do vyhledávače napíšeš taskmgr.exe (najde ti ikonku) > kterou dáš do "po spuštění" v liště star (je kousek od příslušenství) > pak na ní klikneš pravím tlačítkem myši a dáš vlastnosti > vyskočí ti okno, kde nastavíš spustit v minimalizovaném okně a potvrdíš ok > pak ve správci úloh nastavíš v možnostech skrýt při minimalizaci. A potom při každém spuštění PC se ti v pravým dolním rohu objeví zelené okýnko, kde uvidíš jak se ti chová CPU a zároveň, když na něj klikneš, tak ti vyskočí správce úloh.
CPU: AMD FX 8350, CORSAIR 16 GB KIT DDR3 1600MHz (cl 9) CL8 Dominator, MB: ASUS M5A99X EVO R2.0, GK: SAPPHIRE HD 6870, SSD: Kingston SSDNow V300 180GB HDD: WD CB 2TB, 750B a 500GB, monitor: Eizo a Samsung,

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vista : Správce úoh

Příspěvekod Sektor » 13 dub 2008 13:43

Lidi to je sice pěkný, ale já nechci vidět nějakou zátěž CPU , využití ram apod.
-Chci jen to, abych při ctrl+alt+del dosáhl toho, že mi najede rovnou správce úloh. Důvod je ten, že chci např. sestřelit hru normálně přes ctrl+alt+del a nechci takhle mi to těžko najede ... přes start je to sice pěkné, ale ten při hraní her (a dalších různých věcech) samozřejmě nevidím a když PC stuhne, z 90% nefunguje ;-)
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vista : Správce úoh

Příspěvekod Marfy » 13 dub 2008 14:40

Stačí zmáčknout (i během hry) tlačítko Windows na klávesnici a pak klikneš pravým na lištu a dáš Správce úloh.
Intel Core i5 9400F + SilentiumPC Spartan Pro,ASUS Dual GTX 1660S 6GB,Kingston A2000 M2,DDR IV 16GB,Fortron Hyper S 600W
Intel Core i7 6700 + SilentiumPC Spartan,Sapphire RX 580 Nitro+ 8GB,SSD Kingston Now A400,DDR IV 16GB,Corsair RM 550x

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vista : Správce úoh

Příspěvekod Sektor » 13 dub 2008 14:46

Marfy, to je sice pěkné ... ale když mi hra či jakákoliv jiná aplikace stuhne, tak si tím asi prdlajs pomůžu. Navíc, když samotné tlačítko win během her tak z 80% nefunguje, stejně jako alt+tab , prostě jak se tomu zachce ... ale to je problém i WINXP - a právě do systému se pak člověk někdy dostal "ze hry" jen přes ctrl+alt+del tím, že mu naskočil správce ploh , toho hodil do lišty a dělal si svoje s tím, že mu ve startu běžela hra a kliknutím na ní se mohl kdykoliv do hry vrátit. Teď to tak jde sice taky, ale vyskočí mi hnusné okno s nabídkou možností a většinou ani to né ..

Já nechci žádné alternativní řešení - je mi totiž úplně na nic nó a mé problémy to nevyřeší. Chci jen jediné : abych zmáčkl ctrl+alt+del a najelo mi PŘÍMO "správce zařízení" tak jako v základu v XP (ikdyž tam to šlo nastavit / někdy se to z ničeho nic hodilo samo/ že to bylo podobně jak teď ve Vistách) ...

Snad jsem to už vysvětlil dostatečně ;-)

ps :

WIndows Vista nápověda píše toto : Chcete-li spustit program Správce úloh systému Windows, klepněte pravým tlačítkem myši do prázdné oblasti na hlavním panelu a potom klepněte na příkaz Správce úloh nebo stiskněte kombinaci kláves CTRL+SHIFT+ESC.

CTRL+SHIFT+ESC opravdu najede správce úloh, to je pěkné ... ale já ho chci pod ctrl+alt+del, aby tyto 2 zkratky fungovaly identicky, jako ve Windows XP.
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vista : Správce úoh

Příspěvekod Owner » 13 dub 2008 17:03

Tak si zkus :
1.Překopat klávesnici , trocha pájení atd.
2. Vyměnit názvy tlačidel :lol:
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Owner
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7260
Registrován: červenec 07
Bydliště: Třinec
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vista : Správce úoh

Příspěvekod Owner » 13 dub 2008 17:04

Nebo nějaký soft na zkratky , který by zpustil po té kombinaci správce úloh :idea:
Fallout fan | HJT | MWAV | CCleaner | Provozuji Minecraft server Minecore.cz | Osobní blog
Notebook: Thinkpad X200s - 12", Core2Duo L9300, 9cell, 240GB SSD, 5GB DDR3
PC: AMD Phenom II X6 1055T, 12GB DDR3, AMD 6870, 500GB Seagate 7200.12

Uživatelský avatar
Sektor
Level 3
Level 3
Příspěvky: 425
Registrován: únor 08
Bydliště: Hlučín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Vista : Správce úoh

Příspěvekod Sektor » 13 dub 2008 18:23

Zjistil jsem, jak vyházet nějaké věci z toho hnusného menu :

spustit; gpedit.msc - konfigurace počítače - šablony pro správu - systém - možnosti kl. zkratky ctrl ...

ALE JA CHCI VYPNOUT TO OKNO, NE ABY MI TAM ZUSTALO JEN SPRAVCE ULOH ;-(
[2008-07-12] BAN na 60 dní. Pravidlené urážky uživatelů, vyvolávání hádek, neúcta k moderátorům a nerespektování pravidel fóra. Slova jako Debil, imbecil, idiot opravdu nepovažujeme za slušná, nemohou být tolerována.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • SSD M.2 (bios vidí,správce také) Windows ne... Příloha(y)
    od Spooner3 » 15 kvě 2023 21:04 » v Problémy s hardwarem
    6
    889
    od Spooner3 Zobrazit poslední příspěvek
    16 kvě 2023 19:59
  • Jsem jediný uživatel, aplikaci zablokoval správce, co s tím? Příloha(y)
    od Minapark » 06 led 2024 09:58 » v Windows 11, 10, 8...
    6
    1105
    od Minapark Zobrazit poslední příspěvek
    06 led 2024 14:58

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 11 hostů