fungujici Proxy

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6755
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

fungujici Proxy

Příspěvekod Ltb » 27 říj 2003 00:25

Email:
Ahoj mám prosbu.Mohl bys mi poradit s nastavením Jany jako proxy serveru? Nemůžu s tím hnout. Kamarád má dva PC propojený kříženým útépéčkem. Na každém má W98SE, na tom hlavním P III má připojení přes GPRS (tváří se jako normální modem). v dílně má 486 a chtěl by používat ICQ a prohlížeč. Nainstaloval jsem Janu na pentium, nastavil každému počítači IP adresu (192.168.40.1 , 192.168.40.2), ale ta 486 se nepropojí k tomu GPRS. Asi bych měl nastudovat instalaci sítí, že jo? Jestli je nějaká jednoduchá rada, tak sem s ní, jinak mi drž palce.
Dík Brúča


Ahoj, rozchodit Jana Server coby proxy není vůbec nic těžkého. Předpokládám, že máš stáhnutou anglickou verzi. Po úspěšné instalaci Jana Serveru spusť Jana Admin - objeví se ti vpravo dole ikonka Jana S. . na tu klikni pravým tlačítkem a zvol SETTINGS (nebo tak něco). Poté ADMINISTRATOR no a tím se dostaneš do hlavního menu nastavení Jana S.
(nemám ji bohužel teď před sebou a tak píši po paměti) - mělo by tam být tlačítko s názvem GENERAL tuším, tam by jsi měl vyhledat položku PORTS (porty) a po jejím otevření zaškrtnout políčko PROXY (1080) - bez toho ti Proxy nepojede. No a poté co máš zaškrnuto by měl Jana S. už fungovat.
Na tom PC, které chce sdílet internet si ještě nezapomeň v nastavení INTERNET EXPLORERU (v připojení - nastavení LAN) zaškrtnout políčko POUŽÍVAT PROXY a nezapomeň tam také vepsat správnou adresu (IP) + správný port (1080)..................................mělo by to být vše.

Reklama
  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • DCH PROXY METIN2
    od perkontegaming » 23 zář 2023 18:17 » v Hry
    1
    1320
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    23 zář 2023 19:18

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů