Nespustí se Vista

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Aes
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nespustí se Vista

Příspěvekod Aes » 16 kvě 2009 21:05

Dobrý den, mám následující problém.
Spustil jsem počítač (notebook ASUS M50SA) vše vypadalo normálně ale Vista už nenaběhly, místo toho se počítač restartoval a vše se opakovalo. Zkoušel jsem se nějak dostat do nouzového režimu to se mi ale nepodařilo. Teď se nacházím ve fázi, kdy mi po spuštění začne nabýhat nouzový režim (asi), napíše se "Windows is loading files..." (černá obrazovka + šedý pruh) , pak se objeví Windows načítání a po chvíli plocha s šipkou (rozlišení bych tipoval tak 800x600), plocha je šedá (když bootuje z HDD) nebo modro zelená (když to jede z DVD), ale kromě té šipky se tam dál už nic neobjeví.

Fakt nevím co s tím, nepodařilo se mi ani dostat se do fáze abych mohl reinstalovat Win (ale nevyznám se v tom, takže možná jen nevím jak se tam dostat).Také jsem přemýšlel, jestli by nešlo nainstalovat jiný OS (např. Linux) na externí HDD, přes e-sata ho připojit k notebooku a rozjet to s ním, jestli by pak nešli ty windowsy nějak opravit, nebo alespoň zazálohovat data.

Nejhorší na tom je, že ty data, co tam jsou, budu zítra potřebovat, jinak jsem v ****** :-(

Děkuji za odpovědi.

Reklama
Uživatelský avatar
Stene
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3124
Registrován: únor 09
Bydliště: Jihlava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod Stene » 16 kvě 2009 22:10

Zkus nabootovat a nainstalovat ještě jeden operační systém, třeba XP..

Aes
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod Aes » 16 kvě 2009 22:16

Ano, chtěl jsem zkusit Linux (Ubuntu) ale vůbec nevím jak na to, můžete mi prosím poradit?

Aes
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod Aes » 16 kvě 2009 23:48

Tak podle toho co jsem zkoušel zjistit i na zahraničních stránkách, tak se asi nacházím v instalační fázi, jenom se te instalace nerozběhne ať dělám co dělám :-(

Kdybych se alespoň dostal do safe modum zkouším mačkat F8 ale nic se neděje...

A taky je mi trochu divný, že dřím jsem se dostal do fáze, kdy mi to dalo na výběr spustit systém nebo provést kontrolu paměti (to jsem taky udělal ale ničemu to nepomhlo) ptalo se mě to česky, teď když se do té fáze dostanu tak to píše anglicky a nabízí možnost spustit Vista setup nebo tu kontrolu, ale když jí vyberu, tak to nic neudělá protože memtest.exe (nebo tak nějak) is corrupted :-(

Tak já už fakt nevím co dál...

xaverius
Level 3
Level 3
Příspěvky: 603
Registrován: srpen 07
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod xaverius » 17 kvě 2009 09:22

Tak si v biosu nastav jako prvni boot CD a pak zkus nainstalit ubuntu.Muj synator ma u ntb pod F2 boot menu,tvuj ho urcite bude mit take...
Intel Pentium Dual-Core E6700,2x2GB RAM DDR3 1600MHz,1x160GB HDD SATA na system,1x1000GB HDD (šuplik),1x320GB HDD (šuplik),1x320GB HDD externi box,GK Gainvard 460GTX 1G GDDR5 256bit,Evolve 650W zdroj,OS Win7 Home Premium 64bit

Aes
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod Aes » 20 kvě 2009 00:38

Zase jsem o trochu dál. Dnes jsem zakoupil sadu pro připojení disku k jinému počítači, abych si zálohoval data.
A samozřejmě, nic není bez problémů, disk se mi k počítači připojil až na několikátý pokus a teď to hlavní, na disku jsou tři oddíly RECOVERY, OS, DATA. Do oddílu DATA přístup mám a zálohuju co to jde, ale pár důležitých souborů je i v oddílu s OS, do toho se ale nemůžu dostat, když ho zkusím otevřít, explorer neodpovídá a konec, můžu akorát tak restartovat počítač (ano, ani restart exploreru nepomůže). Nevíte prosím tedy o nějaké utilitce, která by i onen "vadný" oddíl otevřela a těch pár MB dostala ven? Uvítám jakoukoliv pomoc, děkuji.

A k tomu Ubuntu, včera jsem nakonec zkoušel nainstalovat Mandrive, spustil jsem ho pouze z CD, dál jsem se do toho nepouštěl, přeci jenom se bojím aby mi ta instalace nevymazala nějaké důležité soubory, ale k čemu se chci dostat, když jsem při "pokusu" o instalaci prohlížel ty oddíly disku, tak jsem se do toho OS dostal a všechny soubory viděl (ale pochopitelně jsem je nemohl nijak zkopírovat), z čehož usuzuji, že by se snad zachránit daly.

Uživatelský avatar
Avalanche
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod Avalanche » 20 kvě 2009 15:56

vítej v klubu. Mne se to stalo dneska, kamarádovi před třema dnama a dalším lidem ze školy taky. Volal sem na microsoft, ale tvrdili mi, že to není hlášené a chyba není na jejich straně. Odkázali mě na výrobce laptopu

Aes
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: květen 09
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod Aes » 20 kvě 2009 21:31

Hmm, tak to je super. Jestli za to náhodou nemůže nějaká "super bezpečnostní" aktualizace...

A když už to postihlo tolik lidí, ví se alespoň jak se dá něco zachránit?

Uživatelský avatar
Avalanche
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod Avalanche » 21 kvě 2009 07:59

Vyndat harddisk, přetáhnout data přes kabel někam jinam, reinstal a vrátit data zpět. Já to řeším přes kamaráda, který mi data hodí na externí hadr v linuxu, protože se v tom tak důkladně nevyznám. Možná to bude aktualizací, protože se nám to stalo nezávisle na sobě, ale další záplata mi nepomůže, protože nenam šanci dostat se do voken.

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod hroch123 » 21 kvě 2009 08:55

Vyndat hdd, a stačí ho dát do jinýho pc a projet ho chkdsk. Opraví chyby na disku a dej ho zpět. V 99% to zabírá, jsou to jen nějaký překřížený soubory nebo špatně uložené soubory. Spousta lidí hledá složitější chybu ale je to jen takováhle hloupost. Funguje to i u XP, je to nejčastější důvod restartů kolem dokola.
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.

Uživatelský avatar
Avalanche
Level 3
Level 3
Příspěvky: 558
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod Avalanche » 21 kvě 2009 09:33

A jak mam pustit checkdisk, kdyz se mi to porad restartuje? Bohuzel se jedna o notebook a nemam ke komu to zapojit. Ale proc se to stalo i lidem v mem okoli?

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Nespustí se Vista

Příspěvekod hroch123 » 21 kvě 2009 10:18

nejjednodušší je najet do nouzáku v tom samým pc co jsi, ale jak jsi psal tak to nejde, tak zbývá pouze 1 řešení a to je vyndat hdd a napojit ho jinde. Takhle to řeším já, mám takovou usb sadu na připojování všech druhů hdd a píchnu to do noťase, za 5 minut to spravím, dám to zpět a widle naběhnou bezestrát. To že se to stává ostatním je normální, ale spíše to dělají xp. Neboj spravuji to furt. :D
PC XT 8086, 640 Kb ram, 20mb hdd, Hercules monochrome, 14" Philips monochrome, 5/4 fdd 360kb.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • PC win XP se nespustí Příloha(y)
    od zik9 » 06 bře 2024 21:05 » v Problémy s hardwarem
    5
    1343
    od zik9 Zobrazit poslední příspěvek
    09 bře 2024 19:12
  • Nelze spustit Valorant - Po kliknutí na play se nespustí
    od HelFix » 30 říj 2023 18:14 » v Hry
    1
    1729
    od HelFix Zobrazit poslední příspěvek
    31 říj 2023 15:18

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů