Chyba při nabíhání.PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM PORADTE

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

witers
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 05
Bydliště: koštofranská
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Chyba při nabíhání.PROSÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍM PORADTE

Příspěvekod witers » 16 bře 2006 17:28

Při nabihani pocitace mi to hlasi SYYTEM BOOT FAILED,PLEASE INSERN SYSTEM DISK.Nevim co to je.Botovani cd mam zakazane.Zakl desku mam asus A8N-e.Prosíííííííím poradte Ps:windows mi nabehnou jen kdyz vlozim CD s windows.Nevim co je to za chybu.Prosíííííííííím poradte :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Můj zločin je to že jsem chytřejší než ty, to je to , co mi nikdy neodpustíš.jsem HACKER

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 bře 2006 17:34

Tak vlez do BIOSu a nastav bootování na systémový disk.

Advanced BIOS Features - nastavení parametrů bootování, prověření funkčnosti připojení HDD a FDD, podpora numerických kláves, nastavení výstupu zobrazovacího adaptéru, zadávání hesla při zabezpečení SETUPu, nastavení podpory cache a nahrávání některých informací do paměti RAM pro podporu DOSu.

First/Second/Third Boot Device - nastavení pořadí, ve kterém se prohledávají paměťová média pro zavedení operačního systému. Pokud není systém nalezen na prvním určeném médiu, pokračuje se v prohledávání dalších určených médií. Pro běžný provoz systému je vhodným pořadím pevný disk (HDD0, IDE0, …), CD/DVD-ROM, FDD. Operační systém je obvykle nalezen na pevném disku a bootování není zdržováno prohledáváním disketové mechaniky.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 17 bře 2006 09:01

Malinko to zjednodušším. Na prvním místě máš asi nastavený boot z CD a pak už nic. Pokud máš v BIOSu nastaveno bootování správně, pak je nakopnutý disk a dost možná ho budeš muset vykopnout. V lepším případě přeformátovat.

Jelikož mám slabost pro desky Asus (i když tím AMDéčkem sis to u mně pokazil :D ), tak jsem se ještě podíval do manuálu od tvé desky.

V BIOSu, na kartě BOOT, je záložka Boot Device Priority. Zde si nastavíš bootovací sekvenci. Pokud máš jako 1st boot device nastaveno cokoliv jiného, než [Hard Disk], musíš si ohlídat, aby to něco jiného bylo prázdné. Pokud tam tedy budeš mít [CDROM], pak musí být při startu mechanika prázdná. Lepší je rovnou do 1st boot device vložit [Hard Disk], start se nezdržuje šacováním mechanik, jestli umí nebo neumí bootovat, všechny další volby pak můžeš nechat [Disabled]. Bootování z diskety, nebo CDéčka si pak nastavuj na 1st jen když budeš potřebovat.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Minecraft kniha - poradte Příloha(y)
    od michal84 » 18 kvě 2023 16:14 » v Vše ostatní (Off topic)
    1
    2006
    od michal84 Zobrazit poslední příspěvek
    07 črc 2023 10:52
  • Poraďte GPU+Zdroj+Casu
    od ttomasek » 20 led 2024 20:00 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    7
    1153
    od Gerete Zobrazit poslední příspěvek
    23 led 2024 21:27
  • chyba 0xc0000142
    od Culter » 24 říj 2023 21:59 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1663
    od Roman Tyčka Zobrazit poslední příspěvek
    25 pro 2023 18:41
  • chyba na webu
    od teichmann.ondrej » 04 zář 2023 15:45 » v Programování a tvorba webu
    1
    1773
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    04 zář 2023 16:09
  • Preskladané PC -chyba Příloha(y)
    od krakenus600 » 02 dub 2023 14:36 » v Problémy s hardwarem
    18
    1558
    od krakenus600 Zobrazit poslední příspěvek
    03 dub 2023 17:07

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů