Jak obejít heslo WinXP Home (vyřešeno)

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak obejít heslo WinXP Home (vyřešeno)

Příspěvekod karlos » 28 bře 2006 11:38

A je to tady. Přišla koza na bídáky (nebo obráceně?). Kamrád nedal na varování antiviru a šmejdil na netu, kde si jeho manželka nepřeje. Výsledkem bylo "nakoupení", pád systému, reset,... "a do pr.ele!" ten šmejd změnil heslo, které mělo zabránit přístupu k počítači dětem. :x
Zatím jsem postupoval takto: Vyndal jsem disk z jeho počítače a dal ho do počítače mé manželky( :lol: ), na kterém běží WIN98SE, antivir Kaspersky, AdAware a Spybot. Z podezřelého disku jsem smazal obsah všech TEMP adresářů (20GB, jejich prohlížení antivirem bylo na hodiny). Poté jsem projel antispywary a nalezl několik nepěkností. Bohužel jsem měl takovou radost z nálezu, že jsem je zrušil dřív, než jsem si napsal o co šlo. Následně jsem projel disk Kasperskym a ten vyšťáral v SYSTEM32 Net-Worm:WIN32.Lovesan.a. S tímto výsledkem jsem včera odcházel spát. Dnes bych rád vložil disk do jeho domovské skříně a začal uklízet před jeho vlastním prahem. Dělá mi však starosti ono změněné heslo. Dá se nějak elegantně obejít, aniž bych musel přeinstalovat Wokna? Od mého kamaráda víc informací nezískám. Ví jen, kde se dají stáhnout mp3ky a kde mají velký kozy... :-(
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 28 bře 2006 12:11

Karlosi, a co on tam má za systém, nejde mu udělat obnova systému do data před zavirováním? Jinak to vidím na reinstal.
Zkusil bych ještě, pokud se tam dostaneš, v registrech hledat nějaký klíč s vygenerovaným náhodným řetězcem - počítám že ten virus asi nemá rozumější nápad(pokud mu už jeho tvůrce nezadal nějaký příklad)

Jedno ne zrovna levné řešení.

Tohle sem dával Luboš v jednom příspěvku:
Přeinstalovávat kvůli tomu NEMUSÍŠ! Zkus toto:

1. Klikni na Start / Spustit a do řádku napiš control userpasswords2
2. V zobrazeném dialogovém okně zruš zaškrtnutí před volbou Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo

Pak se ti budou Windowsy startovat bez úvodní přihlašovací tabulky.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 28 bře 2006 12:48

Ten Lubošův postup mám už na popíře. Snad se mi to podaří spustit z DOSu. Prý mu to nedovolí bez hesla ani nouzový režim, ale bůh ví co tím myslí on a co já. Zítra budu moudřejší (????), zatím jenom hledám tipy a stahuji utility.
Jinak ti musím říct, že jak běžně tepu periodické dotazovatele, že si nedají práci něco pohledat, tak jsem najednou pochopil, že to není sranda něco najít na tak košatém fóru, jako je toto, navíc, když vlastně ani nevíš co potřebuješ vědět. Asi budu muset přehodnotit své postoje a na některé odpovědi si připravit razítka.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 bře 2006 07:16

Bohužel, nejsem moudřejší. Kamarád byl netrpělivější, než já moudrý a tak zvítězilo heslo, nad mými pokusy. Reinstal problém vyřešil jednou provždy. Ale jsem z toho smutný... partnerka zase jednou odešla dříve... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 bře 2006 08:37

Tak zase nic. :D

I když tak přemýšlím, asi by to nefungovalo, protože by systém asi chtěl heslo ještě dříve, než by se otevřelo to dialogové okno na změnu hesla.

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 29 bře 2006 09:13

Poslal jsem Ti emailem 1 prográmek, tak ho zkus. Nemám ho otestovanej ale když jsem četl Tvůj problém, tak jsem si ztáhnul a měl by to řešit. Nainstaluj si ho na svým kompu, vyrob si boot disketu a pak to zkus u toho kámoše, měl bys tam projet naprosto v pohodě. :smile:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 29 bře 2006 09:39

Dík za snahu. Bohužel rada přišla pozdě. Reinstal to smáznul ze stolu a toto téma je bohužel uzavřené. Každopádně dík. Jednou se to určitě hodí. :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 bře 2006 13:30

Hrošíku, klidně jsi mohl dát sem odkaz na ten program. Možná by ti někdo i poděkoval. I když tohle není hackerské fórum, občas je někdo v úzkých a hodí se to.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zabezpečení firemního PC (Heslo)
    od KRA » 04 srp 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1080
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 12:48

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů