Likvidace PC po instalaci SP2 pro Windows xp pro?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

devil.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Likvidace PC po instalaci SP2 pro Windows xp pro?

Příspěvekod devil. » 20 dub 2006 10:40

Předem dík za jakoukoliv radu :) Úspěšně jsem nainstaloval sp2 pro w xp pro, pak následoval restart no a pak už se pc nevzbudilo, resp. se počítač sám od sebe pořád restartuje a to tak, že OS vůbec ani nenaběhne. Nedá se ani použít f8 a přejít do režimu nouze a podobně. nevíte někdo co se mohlo stát (pc je relativně nové-z března 2005, takže hw to snad nebude).
Naposledy upravil(a) devil. dne 25 dub 2006 11:19, celkem upraveno 1 x.

Reklama
seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 20 dub 2006 12:59

skusil bych hodit instalacni cd do mechaniky a dat opravit system, jestli se ti neco stalo s boot sektorem... kdyby to nepomohlo tak bys este mohl jestli mas dost mista na disku k tomu nainstalovat jednou wokna a pak prekopirovat vsechny soubory nekam jinam a znuvu uplne nahral na cisto system.
:)

devil.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod devil. » 20 dub 2006 13:58

Jo mista mam hodne, to problem neni. Akorat vse nasvedcuje tomu, ze problem je v sp2. Kamarad mi rikal, ze pry se stava, ze nektery sw se se sp2 nema rad a pak to muze zpusobit kolaps systemu. tak to mozna cely preinstaluju a mozna i znova preformatuju a nahraju wokna i se sp2 do cisteho hadru. nebo spis sp2 vubec nedavat?

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 20 dub 2006 16:30

Budeš-li řešit dilema, jestli nainstalovat SP2 nebo soft, který s nimi koliduje, pak já hlasuju pro SP2. :number1:

devil.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod devil. » 20 dub 2006 16:51

To beru :wink: . Problem je, ze netusim, ktery soft mohl pripadne zpusobit zhrouceni systemu, resp. ten problem s automatickym bootovanim a nenabihanim systemu. Treba to ani nebylo softem. Wokna jsou holt nepredvidatelna :x

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 20 dub 2006 17:45

No nejlepší je samozřejmě dát Wokna, SPčka, antivir a firewall, antispyware. Teprve potom (!) zapojím kabel do zástrčky internetového zdroje (kabelovky, telefonní zástrčky) a následuje instalace síťovky a modemů - prostě toho, co je nutné abych byl na síti. Poté instalace TVkarty, zvukovky, popřípadě softu vyžadujícího registraci po síti (Office, PowerDVD, Nero...). A až všechno tohle nainstaluju, udělám si zálohu systému, vytvořím Bod obnovení popřípadě vypálím na CD obraz disku. A až po tomhle následuje instalace ostatních softů. Nejdříve samozřejmě ty potřebné a až nakonec hry a ostatní soft.
Asi je nutné mít SP2 instalované pod tím ostatním softem, ne až nad ním. Pak je možné, že se nebude snášet s některými programy, které si pro své fungování přepisují systémové soubory a které jim nově nahozené SPčka zase překopou.

devil.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod devil. » 22 dub 2006 14:40

Tak uz mi to fachci. chtel jsem jeste hdd kompletne vycistit a zformatovat anainstalovat system uplne nove, ale nejak to neslo. bootovaci disketa w xp neumela zformatovat hdd. nevite nekdo co s tim?

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 22 dub 2006 17:37

HDD můžet zformátovat před začátkem instalace XP z CD.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

devil.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod devil. » 22 dub 2006 22:00

To jsem si taky doposud myslel, ale kdyz to chci udelat, tak to nejde. Zkousel jsemto i se spousteci disketou i v rezimu DOS a nic nepomohlo.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 22 dub 2006 22:18

A co přesně se stane, když chceš formátovat před instalací?
Nějaká hláška?

Jinak si můžeš nechat zformátovat disk na jiném počítači.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

devil.
Level 2
Level 2
Příspěvky: 171
Registrován: duben 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod devil. » 23 dub 2006 09:58

Neco v tom smyslu, ze prikaz format lze pouzit pouze ve win modu. Ale to vyresim asi instalackou w xp pro, ktera nabizi pri instalaci i formatovani. Jinak ten problem se sp2 uz je vyresen - nakonec jsem zjistil, ze se mi nejakou zahadou prepsal bios. Takze formatovat uz asi nebudu, akorat se pokusim udelat 2 diskove oddily jestli to pujde bez formatovani.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 23 dub 2006 18:29

Samozřejmě to jde. Jeden z nejlepších programů je Disk Director Suite.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů