Nahrazení souborů systému neznámými soubory Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

intgegraceSP2

Příspěvekod guest » 12 kvě 2006 19:13

Ahoj Mijajo, tak jsem se konečně zase dostal k té integraci, ale nevím, co jsem vytvořil Teď nebyl čas, 2dny hledám na webu schéma k TV-odešel zdroj. Řídil jsem se podle tvých rad. SP2 byl sice exe, ale pořád ho to nemohlo najít, tak jsem ho v total commanderu rozbalil a potom se ta integrace zřejmě rozběhla. Možná je ale problém v tom, že SP2 se mi znova nacpal do C:\Windows a aktualizoval znova (zase něco nepůjde). Výsledek je ten, že ze dvou složek WXP 510MB a SP2 210 MB mám jednu WXPSP2 588 MB. Tak nevím co jsem vytvořil, ale nic to přepsat nechtělo.?? :smile:

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 12 kvě 2006 19:34

ahoj, Zdenku té velikosti se neboj, protože to není přílipek, který ti hodně navýší stávající instalačku, on se integruje - vepíše, přepíše, nahradí atd. Moje integrované XPčka mají 640MB. Ale taky to záleží na verzi Woken i SP2 - já ji mám na originál CDčku a tam má 440MB. Takže je tam taky nalepeno cosi navíc.

Myslím si, že bys to teď mohl zkusit vypálit. Obětovat jedno cdčko a zkusit to. Jakou máš verzi Nera? Jestli máš 6-ku, tak zkus v nabídce Vytvořit bootovací disk.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

integrace

Příspěvekod guest » 12 kvě 2006 19:39

mijaja píše:ahoj, Zdenku té velikosti se neboj, protože to není přílipek, který ti hodně navýší stávající instalačku, on se integruje - vepíše, přepíše, nahradí atd. Moje integrované XPčka mají 640MB. Ale taky to záleží na verzi Woken i SP2 - já ji mám na originál CDčku a tam má 440MB. Takže je tam taky nalepeno cosi navíc.

Myslím si, že bys to teď mohl zkusit vypálit. Obětovat jedno cdčko a zkusit to. Jakou máš verzi Nera? Jestli máš 6-ku, tak zkus v nabídce Vytvořit bootovací disk.

_____________________________Mám Nero 6.6.O16 - to umí bootovací CD, ale mám jen DVD, to je snad jedno. Ale jak poznám, že to je O.K.?

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 12 kvě 2006 19:48

No až to budeš mít hotové, pichni ho do mechaniky. Jestli se ti automaticky spustí, naběhne ti okno s volbami "Vítá vás systém microsoft Windows XP" potom dej volbu Instalovat.... Jestli ti naběhne, znamená to, že je SP2 integrovaná, a můžeš to klávesou Esc zrušit. Jestli ale není SP2 integrovaná a v systému na disku ji už máš nainstalovanou, tak ti to vyhodí hlášku o tom, že v počítači máš novější verzi blá,blá,blá a nepůjde ti nic.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

integrace

Příspěvekod guest » 12 kvě 2006 20:01

mijaja píše:No až to budeš mít hotové, pichni ho do mechaniky. Jestli se ti automaticky spustí, naběhne ti okno s volbami "Vítá vás systém microsoft Windows XP" potom dej volbu Instalovat.... Jestli ti naběhne, znamená to, že je SP2 integrovaná, a můžeš to klávesou Esc zrušit. Jestli ale není SP2 integrovaná a v systému na disku ji už máš nainstalovanou, tak ti to vyhodí hlášku o tom, že v počítači máš novější verzi blá,blá,blá a nepůjde ti nic.

____________________________________________________
Tak se nedaří, všechno jsem nastavil podle těch stránek cos našel, ale když chci vytvořit to bootDVD a dám procházet abych tam dostal WXPSP2, tak se mi to rozbaluje. Už jsem z toho na palici, nebo jsem úplně blbej. :-(

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 12 kvě 2006 20:12

Nene, právě ty stránky to dělají podle nižších verzí Nera, kde to musíš všechno nastavit. V Neru6 dáš jen Vytvořit bootovací DVD a do okna přidáš ty soubory ze složky WXPSP2 (ne celou složku, ale to, co obsahuje - otevři tu složku WXPSP2 a přidávej do Nera složky DOCS, DOTNETFIX, I386, atd a všechny ty soubory a potom ten Bootovací soubor - Böot Record.img - a dej vypálit.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

integrace SP2 do WXP

Příspěvekod guest » 12 kvě 2006 20:29

Bezva, tak se to asi podařilo, nabídlo to inovaci systému a stažení aktualizací, tak tam asi chyba nebude. Bylo to ale náročný. Zatím moc dík, teď se musím odpojit-mám návštěvu- a pak budu zase laborovat. :D


guest
Pohlaví: Nespecifikováno

nejde pořádně zformátovat HDD

Příspěvekod guest » 16 kvě 2006 09:01

mijaja píše:Tak ať to dobře dopadne.

_____________________________________________________________
Ahoj Mijajo, tak už jsem tu zas. To DVD je O.K., ale pořád mám problémy s tou novou instalací. Něco tam zůstalo a nemůžu se toho zbavit. Jsou tam starý NVidia a nejdou odstranit ani pomocí orig.CD. Proběhne odinstalace, ale zůstanou tam. Když nainstaluju nové, tak to taky proběhne zdánlivě normálně, ale jsou pak nějaké osekané, jako kdyby to jen přepsalo ty staré, ale nové funkce se vůbec nenainstalují-pořád tam je ta nižší verze. S tiskárnou totéž, vůbec nejde nainstalovat, instalují se jen některé věci, ale ne všechno. Koukal jsem do registrů a tam toho habaděj. Tam se mi to mazat nechce, zase bych smazal něco navíc a ten systém by nebyl úplně O.K. Zkoušel jsem HDD HDTune a je to dobrý (?), ale stejně by to chtělo zformátovat nějak dokonaleji. Nemůže to dělat třeba CMOS, že bych to resetoval? Taky to hlásí, že mám 2 roky starej Bios, ale do toho se mi vůbec nechce, to už bych asi nezprovoznil. :-(

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 kvě 2006 09:45

Ahoj. Zdenku teď si nevzpomenu, jaký máš disk - od kterého výrobce - ale určitě bude nejvýhodnější udělat ten Level formát. Bohužel problém je, že systém nezformátuje na Level Formát sám sebe. Takže by bylo nejlepší, kdybys do jiného kompu (nebo na disketu) nahrál tu formátovací utilitku na tvůj disk a ten tvůj disk potom pichl do tohoto kompu jako Slave a zformátoval na nejnižší úrovni.

Až bys potom přeinstalovával, tak nenechej komp, aby si nahrál ovladače na grafiku a na tiskárnu které chce, ale vnuť mu ty nové - novější verze.

Na BIOS, pokud nemáš dost zkušeností, raději nesahej. Mohla by ti odejít deska.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

HDD

Příspěvekod guest » 16 kvě 2006 09:57

mijaja píše:Ahoj. Zdenku teď si nevzpomenu, jaký máš disk - od kterého výrobce - ale určitě bude nejvýhodnější udělat ten Level formát. Bohužel problém je, že systém nezformátuje na Level Formát sám sebe. Takže by bylo nejlepší, kdybys do jiného kompu (nebo na disketu) nahrál tu formátovací utilitku na tvůj disk a ten tvůj disk potom pichl do tohoto kompu jako Slave a zformátoval na nejnižší úrovni.

Až bys potom přeinstalovával, tak nenechej komp, aby si nahrál ovladače na grafiku a na tiskárnu které chce, ale vnuť mu ty nové - novější verze.

Na BIOS, pokud nemáš dost zkušeností, raději nesahej. Mohla by ti odejít deska.

_________________________________________________________ Disk mám WDC WD800BB-00DKA0 (výrobce-?). S tím jiným PC je to problém. Tak zkusím to formátování třeba 3x opakovat-nevím jestli to má smysl, ale nic jiného mne nenapadá.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 16 kvě 2006 11:15

Nu taky používám WDčka a už jsem na jednom Level formát dělal. Teď možná plácnu blbost, ale třeba se ozve někdo, kdo s tím má zkušenost - nevím, jestli jde spustit tahle utilitka z DOSu. Tohle bych totiž řešil tak, že bych si nachystal 2 diskety. Na jednu bych nahrál spouštěcí soubory na win98 a na druhou bych nahrál tu utilitku(Data Lifeguard) od Western Digitálu. Potom bych dal CDwoken do mechaniky, spustil instalaci a v momentě, kdy by se mě to ptalo na formátování, bych nastavil formát FAT32. Po projetém formátu bych stopl instalaci (disk by měl být prázdný a naformátovaný na FAT32) a restartoval se spouštěcí disketou na WIN98. Až by začalo v DOSu blikat A:\ vyměnil bych disketu za tu druhou s Data Lifeguardem (a je tam i pro DOS) a udělal bych ten Level Formát. Potom bych normálně nahodil wokna. Tímto nic nezkazíš a pokud by to nešlo z té diskety, tak formátuj tak jak umíš.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků Příloha(y)
    od xDwery » 24 kvě 2023 14:57 » v Problémy s hardwarem
    2
    701
    od xDwery Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 20:09
  • Jak kopírovat soubory z hostitele do VirtualBoxu? Příloha(y)
    od atari » 26 črc 2023 16:36 » v Windows 11, 10, 8...
    5
    1501
    od atari Zobrazit poslední příspěvek
    27 črc 2023 11:30
  • Jak zobrazit soubory z ostatních disků.
    od xDwery » 24 kvě 2023 06:05 » v Problémy s hardwarem
    1
    592
    od ITCrowd Zobrazit poslední příspěvek
    24 kvě 2023 06:26
  • W11-Otvírají se všechny text soubory
    od supfor » 06 bře 2024 20:24 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    817
    od supfor Zobrazit poslední příspěvek
    15 bře 2024 20:41
  • Extérní SSD disk nejdou vidět soubory
    od Dexolus » 13 pro 2023 16:18 » v Problémy s hardwarem
    4
    1048
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    14 pro 2023 07:58

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti