jak se vrátit z Windows7 na Windows XP

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

medakulicka
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

jak se vrátit z Windows7 na Windows XP

Příspěvekod medakulicka » 10 bře 2010 09:06

Zdravím
prosím je tu někdo kdo by mi poradil,už týden nad tím sedím a nevím si dál rady.
přeinstalovala jsem win xp nějakou zkušební verzí win7 a ted mi to nejde preinstalovat zpět.
pred tim sem tam mela win xp a preinstalovala jsem ho zkusebni verzi win7 ktere jsem stahla z netu a nainstalovala.zustal mi tam windows old tak jsem podle techto stranek :http://support.microsoft.com/kb/971760/cs chtela zkusit navrat,ale protoze nemam instalacku win7 tak to neslo.
Vypalila jsem ten program w7 na cd a zkusila to znovu ale nenabiha tam klasicka instalacni tabulka kde je V okně Instalovat systém Windows klikněte na možnost Opravit tento počítač.) takze se mi to cele znovu nainstalovalo.
Tak jsem chtela zkusit cele to preinstalovat win xp ale tam zase pro zmenu nabehne klasicka instalacni tabulka ale moznost: instalace windovs xp jako jedina nesviti a pise to ze nelze preinstalovat novější verzi win starší.
Tak jsem zase guglila a podle rad zkusila v biosu prepnout boot z cd/dvd jako hlavni boot,ale stejne to nepomohlo nekdy to nabehne z cd a nekdy ne a stejne kdyz se to povede tak mi to nabidne volbu řeči,a pak to hodi tabulku s vykricnikem kde jsem si text musela prelozit z anglictiny a obsah si uz nepamatuji.to je román co?ale uz jsem opravdu zoufala,otravuje me to samovolne sedmickove restartovani a chci se vratit k xpecku.diky za jakoukoliv radu......meda

Reklama
Uživatelský avatar
memphisto
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21113
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak se vrátit z Windows7 na Windows XP

Příspěvekod memphisto » 10 bře 2010 09:21

Vítej na fóru PC-HELP.CZ

Starší Windows nepřeinstaluješ spuštěním CD ve Windows novějších. Pokud chceš nainstalovat starší, tak to CD budeš muset nechat nabootovat. Vložíš CD do mechaniky a restartuješ PC i s CD v mechanice. Při nabíhání BIOSu se začne načítat CD a vyskočí na tebe hláška "Stisknutím libovolného tlačítke spustíte instalaci OS z CD" nebo tak nějak podobně a stiskneš například Enter a rozjede se instalace. Pokud ne, tak nemáš v BIOSu nastaveno bootování z mechaniky. Musíš tedy znovu restartovat a při nabíhání PC mačkat Del nebo F9 apod., aby ses dostala do nastavení BIOSu a tam nastavit Boot priority first jako mechanika a second jako HDD. Nebo můžeš taky zkusit při nabíhání stisknout F12 a mělaby se objevit tabulka, kde vybereš boot z mechaniky, kde bude to instalační CD. Tímto způsobem W7 přeinstaluješ na XP. Přesný návod instalace XP najdeš TADY
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji

medakulicka
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: jak se vrátit z Windows7 na Windows XP

Příspěvekod medakulicka » 10 bře 2010 09:27

dekuji jdu na to

medakulicka
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: březen 10
Pohlaví: Žena
Stav:
Offline

Re: jak se vrátit z Windows7 na Windows XP

Příspěvekod medakulicka » 10 bře 2010 10:42

tak jsem zase zkusila vsechny ty způsoby a nepomaha to
pokusim se to co nejpodrobneji napsat:
v biosu - úplne nahoře je Hard disk boot priority (press enter)
First boot device (cdrom)
Second boot device (harddisk) - tady jsem zkusila dát taky cdrom
Third boot device (cdrom)
po restartu a hlasky zmackete jakoukoliv klavesu pro najeti z cd jsem mackala a stejne se to opet nespustilo a najel zase win7
pak jsem vyzkousela po restartu F12 a ta tabulka naskocila,je tam potvrzeno hard disk ale zase pro zmenu nejede klavesnice takze to neslo prepnout na cdrom,mate jeste nejakou radu?
ps-v tom biosu ta volba uplne nahoře : Hard disk boot priority po kliknuti na (pres enter) tam jsou dva body
1. CH2 S : WDC2500YS-01SHBO
2. BOOTABLE ADD-IN CARDS

s tim neslo nic udelat myslim jako pepisovat prepinat a tak.

Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23625
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: jak se vrátit z Windows7 na Windows XP

Příspěvekod ITCrowd » 11 bře 2010 07:11

Odpoj čtečku.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • windows 11-pluginy
    od showpayne » 02 črc 2023 19:55 » v Windows 11, 10, 8...
    0
    1211
    od showpayne Zobrazit poslední příspěvek
    02 črc 2023 19:55
  • Windows 10 lite
    od mk7605 » 20 srp 2023 11:53 » v Windows 11, 10, 8...
    1
    1461
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    20 srp 2023 12:02
  • Okenko Windows
    od Lebedil » 29 čer 2023 21:10 » v Problémy s hardwarem
    2
    1209
    od Lebedil Zobrazit poslední příspěvek
    29 čer 2023 21:39
  • Windows 11 - Optimalizace na hry
    od Faster1 » 08 zář 2023 16:23 » v Windows 11, 10, 8...
    8
    4944
    od Faster1 Zobrazit poslední příspěvek
    07 lis 2023 00:52
  • Windows 11 a Bitlocker
    od AnnaLee123 » 05 úno 2024 10:45 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1638
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    05 úno 2024 13:24

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 55 hostů