Spadnutí a spustění Windows

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

eLeM
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Spadnutí a spustění Windows

Příspěvekod eLeM » 29 črc 2006 10:27

Ahoj mám takový neobvyklí problém. Zapnu PC a windows v pohodě najede. Celý den se chová úplně bez jakéhokoliv problému. Pak ale najednou příde zkrat a systém se sekne a jediné co s tím de udělat je restartovat to. Restartoval se tedy PC a očekával normální naběhnutí windowsů - místo toho se mi objevila černá obrazovka a nic se nedělo jen neustále svítila červená dioda, která ale po chvilce zhasla. PO dalším a dalším restartu mi to vypsalo at zmacknu e pro setup a esc pro ukončení jenže klavesnice nefungovala. Nic se nedělo. Následovalo vypnuti PC z eletriky. Po té sem ho znovu zapnul. Na obrazovce se objevilo NO SIGNALE, ale zůstávalo tam pořád, dioda zase svitila a pote znovu zhasla. Následoval restart objevilo se mi napis po stisknutí esc SKIP TO MEMORY zmáčknul sem a vybral disk po té mě to hodilo normálně do windowsů. Tam na mě vyskočila tahle tabulka. http://img204.imageshack.us/my.php?image=zpravaja9.jpg Parkrát se mi to v neurčitém čase stalo a bud me to hodilo do biosu nebo mi to napsalo že mám jiný software nebo hardware. pak jsem, se dostal znovu do windows a ted vám píšu dokud se to zas nesekne. nevíte čím to je napadnul mě disk ale opravdu nevím. Díky za jakoukoliv radu.

Reklama
Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 črc 2006 12:48

Problém dost škaredý. Nezkoušel jsi jako nejlepší řešení Obnovu systému do doby, kdy to ještě všechno fungovalo?

Na tomhle fóru to řešili jako problém zvukové karty. Karlosovo oblíbené téma. No nevím. Nemáš náhodou dvě zvukovky? Integrovanou a PCI kartu? Podívej se do Správce zařízení, jestli tam není nějaký žlutý vykřičník a u čeho je.

Tady zase zkoušeli grafiku.

Uživatelský avatar
Weslo
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3548
Registrován: červenec 06
Bydliště: Obříství/Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Weslo » 29 črc 2006 13:38

taky bych to viděl na buď grafiku(zkus ji vyndat a zandat) nebo paměti zkus prohodit sloty otestovat memtestem...vyházej z pc vše co nepotřebuješ a hledej kdy se chyba objeví...
E2180 | DFI LP UT ICFX 3200 TR2/G | 2x 1GB DDR2 800Mhz A-Data | ASUS HD 3650 512MB | WD 200GB | Corsair VX450 450W | Windows Vista Ultimate
Intel Little Falls 2 | 256MB DDR2 | 2x400GB | Fortron 250W | FreeNAS

eLeM
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod eLeM » 29 črc 2006 15:56

Díky za odpověď. Díval jsem se do správce zařízení ale to je v pohodě bez žádného upozornění. myslíte že by to dělala grafika. Nevim nejsem expert ale řekl bych že to dělá spíše disk. Přídemi jako by si uložil nějaký soubor na poškozené místo a při startu ho nemůže najít nebo přečíst proto asi zřejmě svítí ta dioda. Nevím oprvdu čím to je ale díky za návrhy. Zkusim ještě ten testmemory a uvidím.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 črc 2006 16:39

Pokud myslíš, že máš špatný disk (a to může být) stáhni si Speedfan a zkontroluj jej. Dej sem screenshot ze záložky Smart.

eLeM
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod eLeM » 29 črc 2006 17:23


Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 29 črc 2006 18:10

Tak tady už ti nezbude než rozbít prasátko a korunkami v hrsti navštívit nejbližšího prodejce HW. A v co nejkratší době zálohuj vše, co na tom disku máš. Měl jsem podobný problém, odkládal jsem to a nakonec jsem přišel o 42 DVD filmů na disku. Zatím ještě neexistuje (kromě menší možnosti Scandisku) nějaký program, který by dokázal tyhle vadné sektory na disku izolovat a zapisovat data mimo ně.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Pád PC po spuštění hry be BSOD
    od Radoozek » 07 pro 2023 15:00 » v Problémy s hardwarem
    4
    1437
    od Radoozek Zobrazit poslední příspěvek
    08 pro 2023 16:45
  • Artefakty na monitoru po spuštění
    od WinDroid » 30 čer 2023 15:47 » v Problémy s hardwarem
    2
    768
    od Mr. Incognito Zobrazit poslední příspěvek
    30 čer 2023 19:04
  • Program se stále ptá na spuštění při startu OS
    od Karrex » 17 pro 2023 15:09 » v Windows 11, 10, 8...
    3
    1187
    od zeus Zobrazit poslední příspěvek
    19 pro 2023 18:50
  • Skyrama Flash launcher, po spuštění - přihlášení BLACK SCREEN
    od Ramoneggg » 13 led 2024 17:43 » v Windows 11, 10, 8...
    2
    794
    od Ramoneggg Zobrazit poslední příspěvek
    13 led 2024 18:06
  • Windows 8.1 CMD
    od Daniel_Jackson » 29 dub 2023 13:33 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1647
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    29 dub 2023 14:38

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů