Obejití omezeného uživatelského účtu

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Brepta
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Obejití omezeného uživatelského účtu

Příspěvekod Brepta » 31 črc 2006 22:10

Ahoj,vím že je to asi neřešitelný problém,ale za pokus nic nedám,dostal jsemod firmy jako externí obchodní zástupce notebook,bohužel je na demnou jakýsi Administrátor a já mám jen omezený užiovatelský účet nemůžu instalovat ani programy,které potřebuji pro svou práci s gtrafikou,chtěl sem se zeptat jestli nemáte nějaký fígl pro obejití administrátora jen k tomu abych si ty programy mohl nainstalovat,já sám budu hledat informace a zkoušet to,pokud se to podaří,určitě sem napíši jak,předem moc díky hlavičkám které už na to přišli a podělí se tady o to..
[/b]

Reklama
Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 31 črc 2006 23:07

Co přeinstalovat systém?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Brepta
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Brepta » 01 srp 2006 08:01

El Diablo píše:Co přeinstalovat systém?

To mě taky napadlo,ale nechci riskovat strátu dat taby pro mě byla nenahraditelná,vypalovačku nemám.Neexistuje nějakej prográmek který by administrátorovi trochu přistřihl křidýlka??

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 01 srp 2006 08:34

Třeba Ti pomůže tento návod jak to zablokovat, tak to udělej opačně.
Jak ve Windows 2000/Me/XP zakázat spouštění určitých aplikací
Chcete zakázat uživatelům spouštění určitých aplikací a souborů? I toto lze pod operačními systémy Windows 2000, Windows Me a Windows XP nastavit prostřednictvím registrů. Praktické využití je například ve firmách, kde správce systému může zablokovat možnost instalace programů zákazem spuštění souborů setup.exe nebo install.exe. Jak na to si ukážeme na názorné ukázce.
Spusťte Editor registru (tlačítko Start-Spustit-regedit-OK).
Přejděte do větve HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer.
V pravé polovině okna Editoru klikněte pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vyberte položku Vytvořit-Nová hodnota DWORD.
Tuto hodnotu nazvěte DisallowRun.
Nyní na nově vytvořenou položku klikněte dvakrát levým tlačítkem myši, čímž vyvoláte dialog pro nastavení hodnoty. Do políčka Údaj hodnoty zapište číslo 1 a potvrďte tlačítkem OK. (poznámka: hodnota 0 všechny restrikce vypíná, hodnota 1 je aktivuje).
Opět klikněte do pravé poloviny okna pravým tlačítkem myši a z kontextového menu zvolte Vytvořit-Nový klíč. Tento klíč nazvěte opět DisallowRun.
Tím jste vytvořili novou větev HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer\DisallowRun.
Nyní do této větve můžete přidávat jména aplikací a souborů, které nebude možné otevřít nebo spustit. Jednotlivé soubory přidáte jako textové hodnoty pojmenované čísly (vzestupně od 1 výše), přičemž jako hodnotu dosadíte název souboru.
Pokud byste tedy chtěli zakázat spouštění souborů setup.exe a install.exe, klikněte do pravé poloviny okna pravým tlačítkem myši a z kontextového menu vyberte Vytvořit-Nová textová hodnota. Položku pojmenujte 1 a poté dvojitým klikem levým tlačítkem myši vyvolejte dialogové okno, kam do políčka Údaj hodnoty vepíšete setup.exe. Následně opakujte načrtnutý postup, přičemž další hodnotu pojmenujte 2 a do údaje hodnoty zadejte install.exe.
Aby se nastavení projevilo, je nutné restartovat operační systém.

Nebo:
Dej Start - Spustit - do okénka napiš gpedit.msc . Otevře se ti tabulka Zásad:

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 01 srp 2006 08:51

mam dojem ze tohle nepude to by pak bylo strasne jednoduchy a omezeny ucet knicemu
:)

Uživatelský avatar
hroch123
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1363
Registrován: březen 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod hroch123 » 01 srp 2006 08:54

ani přes ten gpedit.msc?

seitec
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: březen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod seitec » 01 srp 2006 16:04

vytvoril sem omezeny uzivatelsky ucet a gpedit.msc k tomu ani nemam opravneni tam cokoliv menit.
:)

Brepta
nováček
Příspěvky: 3
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Brepta » 01 srp 2006 17:46

seitec píše:vytvoril sem omezeny uzivatelsky ucet a gpedit.msc k tomu ani nemam opravneni tam cokoliv menit.


Jen chci říct že sem na to ještě nepřišel a moc děkuju za snahu kterou projevujete,asi to vypadá že opravdu neexistuje nic co by mi pomohlo a že microsoft v tomhle případě vyhrál :-(,ale kdyby vás ještě cokoliv napadlo určitě to sem napište jsem vám vděčnej za každou maličkost.
Moc díky mějte se a užívejte Brepta


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů