Kouše se mě PC

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
fredik
člen Security týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4680
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod fredik » 08 srp 2006 11:16

Tak sme se zabavily smitfrauda. Pročisti pc CCleanerem a pak sem vlož znova log z mwav

Reklama
Uživatelský avatar
gena17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 503
Registrován: duben 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod gena17 » 10 srp 2006 13:29

=> System found infected with cws.loadadv.400 Browser Hijacker ({5e2121ee-0300-11d4-8d3b-444553540000})! Action taken: No Action Taken.
=> Offending Key found: HKCU\Software\funwebproducts !!!
=> Object "funwebproducts Spyware/Adware" found in File System! Action Taken: No Action Taken.
plus toto
Object "cws.loadadv.400 Browser Hijacker" found in File System! Action Taken: No Action Taken.
Object "funwebproducts Spyware/Adware" found in File System! Action Taken: No Action Taken.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 10 srp 2006 13:49

V editoru registrů si dej hledání a zadej ten řetězec v závorkách, až to najde, tak ho nemilosrdně smaž. Pak se dej do hledání funwebproducts, nevím sice o to je, ale nemilosrdně bych likvidoval jakoukoliv zmínku o něm. A to jak v registrech, tak na disku (jen doufám, že to není ten drátek, který se táhne blondýnám středem hlavy, po jehož přestřižení jim upadnou uši... :lol: ).
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
fredik
člen Security týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4680
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod fredik » 10 srp 2006 14:05

System found infected with cws.loadadv.400 Browser Hijacker ({5e2121ee-0300-11d4-8d3b-444553540000})! Action taken: No Action Taken. údajně se jedná o falešný poplach - ATI Technologies.

Mužeš zkusit použít Cool Web Shredder

Jinak postup ruční čistění viz. karlos

Uživatelský avatar
gena17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 503
Registrován: duben 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod gena17 » 10 srp 2006 15:00

Takže sem skusil ten programek ale bez uspěšně protože mě napsal Scan is Compelte! Cool Web Search was not found on this system jelikoš anglicky neumím tak si myslim že nic nenašel.
A stimto Object "funwebproducts Spyware/Adware" found in File System! Action Taken: No Action Taken
to mam problém pořad při skenovani MWAVem už sme ho odstranily i S MIKELEM ale pořad se tam nachazi jednou jo, pak ne a zase jo! tak nevim čim to je :oops: :evil:

Uživatelský avatar
gena17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 503
Registrován: duben 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod gena17 » 10 srp 2006 15:16

ted sem našel další funwebproductsale je to součast MSN Messenger a když ho chcu dat prič tak nemam opravnění :mad:

Uživatelský avatar
fredik
člen Security týmu
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4680
Registrován: červenec 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod fredik » 10 srp 2006 19:59

Jestli si primárně odstranil HKCU\Software\funwebproducts čili z HKEY_CURRENT_USER\Software\funwebproducts tak už by to snad mělo být ok vyzkoušej si projet pc a uvidíš jestli ti mwav bude ješte hlášít tu položku.

Jestli to už jen píše found tak to sou jen zbytky co zůstaly po vyléčené infekci a nejsou nijak škodlivé.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 11 srp 2006 06:49

Na Google jsem se dočetl, že podle některých programů Funwebproducts není spyware, má to být nějaká vyhledávací lišta. Ale ať je, nebo není šmejdem, nikdo jí nezval, tak ať táhne! Našel jsem tam i odkaz, kde je ke stažení utilita pro odinstalování. Ale pro sichr si to projeď po stažení Jottiscanem (návod je u Mijaji, nebo ve fóru HiJackThis), aby sis tam nezatáhnul ještě větší svini, než byl Gottwald. Jinak to, že jsi ten Fun... našel v Messengeru, bych ve svém počítači moc neřešil a sprostě bych to smazal. Když mi pak nebude messenger chodit mravně, tak co? Nainstaluju ho znova :idea: V životě se stanou horší věci... :wink:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
gena17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 503
Registrován: duben 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod gena17 » 11 srp 2006 10:15

Sedím u komplou 4 hoďky.Udělal sem vše co ste mě poradily MWAV vykazuje čistotu PC teda nic sem tam nenašel :lama: Ale pořad se sem tam zsekne takže chyba bude někde jinde :mad: Je nějakeý prográmek co skontroluje operční paměť nebo jestly PC pracuje tak jak má neumim to vyjadřit co myslím :oops: Třeba už nestihá mám ho sice rok a půl, tak by neměl byt problém si myslím. Tak nevím sem z toho JELEN

Uživatelský avatar
gena17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 503
Registrován: duben 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod gena17 » 11 srp 2006 10:20

ALE JINAK DÍK MOOOOC ŽĚ STE MĚLY SEMNOU TAKOVOU TRPĚLIVOST :lol:

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 11 srp 2006 10:25

To je v poho. Stejně tu sedím, koukám do zdi, vzpomínám na dovolenou a teskním, že další bude až za rok. Takže pak není problém přicházet s pokusy o radu. :lol:
Nepovedlo se ti v tom kousání vypozorovat nějakou pravidelnost?

Upraveno:
Pročetl jsem si celou diskusi a nikde jsme se nezabývali HW. Mou úchylkou je tvrzení, že pokud máš integrovanou zvukovku, tak to dělá ona. Zatím mám 100% úspěšnost, tak mi to nepokaž. :lol: Pokud můžeš, tak si od někoho půjč klasickou zvukovou kartu, integrovanou zakaž v BIOSu a testni to.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
gena17
Level 3
Level 3
Příspěvky: 503
Registrován: duben 06
Bydliště: Břeclav
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod gena17 » 11 srp 2006 10:39

Jo tu sem zpozoroval U her teda mam jen jednu v komplu a při načitani stranek na internetu. Mam Mozillu Firefox jako hlavní prohlížeč IE nepouživam jen sem tam se spusti když mě někdo pošle odkaz na nějakou stránku ale není to pravidlem.A ta hra jela normálně až do minuleho tydne je to obyčejná vrtulniková bitva FAIR STRIKE ALE TO ZAČALO DĚLAT OD MINULEHO TYDNE !


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů