Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Stene
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3124
Registrován: únor 09
Bydliště: Jihlava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Příspěvekod Stene » 07 srp 2011 10:11

BigJimmy píše:zkus to pres ten program, kdyby to neslo, tak napis a ja ti napisu postup, respektive to co bys napsal do prikazovýho řádku .... vytvořili bychom nový administratorsky ucet a z toho by melo jit zmenit heslo toho druhyho administratorskyho uctu ....


Na tom není nic, co by němelo fungovat. Zvládne to i dítě.

Reklama
tepe
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Příspěvekod tepe » 07 srp 2011 10:51

Tak to CD jako ISO se podařilo vypálit . Nabootovat to také šlo, chvíli to trvalo, ale pak se objevila hláška v černé tabulce bílá písmenka (jinak hnědé pozdadí ophcrack LIVE CD, které je ovladatelné myší, vypadá to jako zjednodušený Windows)

Tables found:
/mnt/s da2/Windows/System32/config

Starting Ophcrack
OIconvCodec::convertFromUnicode: using ASCII for conversion, inconv_open failed
OIconvCodec::convertToUnicode: using ASCII for conversion, iconv_open failed
/home/tux/launch.sh_ line 100_ 1468 Segmentation fault ophcrack -d / -t $T
ABLES_INLINE -w $FOUND/ -n $numcpu -o /tmp/ophcrack.txt $opts
Press a key to exit...

--- Doplnění předchozího příspěvku (07 Srp 2011 11:26) ---

Co ta hláška může znamenat? Jde z toho poznat, kde se stala chyba?

--- Doplnění předchozího příspěvku (07 Srp 2011 11:58) ---

Mně to přišlo, že to mohlo fungovat, ale něco se pokazilo... před tou chybovou hláškou tam byla bílá tabulka, kde byly názvy účtů, které na pc jsou a byly. U dvou účtů, které na PC byly to napsalo u hesla: empty a u těch dvou, které na pc jsou dnes - jeden administrátorský (nevím heslo a je složité - dlouhé, čísla, velká a malá písmenka a znaky), druhé je účet bez správcovského oprávnění (tam heslo znám a je jednoduché)... tak se dole v tabulce ukázalo že jsou zjištěna dvě hesla ze čtyř... pak než úplně doběhlo prohledávání PC, objevila se místo této bílé tabulky ta černá s chybovou hláškou :-(

Uživatelský avatar
Stene
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3124
Registrován: únor 09
Bydliště: Jihlava
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Příspěvekod Stene » 07 srp 2011 19:50

Teď jsem to zkoušel stahovat a funguje mi to.
Udělej to podle tohoto návodu http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=796 - není na tom nic složitého
Hlavně vyber správně jaký máš windows

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Příspěvekod Peťa » 07 srp 2011 20:16

To je teda hrozné co jsem se v tom návodu dočetl :-D Jak jednoduché bohužel... Jen bych se chtěl zeptat, jestli si to můžu odzkoušet na svém notebooku (Vista home premium) a jestli mi ho ten progrma nepoškodí? A hlavně mám 30 místné heslo, kde se střídají písmena a čísla, myslíte, že to zvládne? Jinak používám pro odemčení pc otisk prstu...

--- Doplnění předchozího příspěvku (07 Srp 2011 20:16) ---

To je teda hrozné co jsem se v tom návodu dočetl :-D Jak jednoduché bohužel... Jen bych se chtěl zeptat, jestli si to můžu odzkoušet na svém notebooku (Vista home premium) a jestli mi ho ten progrma nepoškodí? A hlavně mám 30 místné heslo, kde se střídají písmena a čísla, myslíte, že to zvládne? Jinak používám pro odemčení pc otisk prstu...

--- Doplnění předchozího příspěvku (07 Srp 2011 20:17) ---

To je teda hrozné co jsem se v tom návodu dočetl :-D Jak jednoduché bohužel... Jen bych se chtěl zeptat, jestli si to můžu odzkoušet na svém notebooku (Vista home premium) a jestli mi ho ten progrma nepoškodí? A hlavně mám 30 místné heslo, kde se střídají písmena a čísla, myslíte, že to zvládne? Jinak používám pro odemčení pc otisk prstu...

tepe
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Příspěvekod tepe » 07 srp 2011 20:48

Stene píše:Teď jsem to zkoušel stahovat a funguje mi to.
Udělej to podle tohoto návodu http://blog.zarohem.cz/clanek.asp?cislo=796 - není na tom nic složitého
Hlavně vyber správně jaký máš windows


Díky, je to hezky ukázané, ale bohužel postup mi přijde stejný. Mám Vistu a stáhla jsem: ophcrack Vista LiveCD , které mám vypálené jako ISO. Nabootuje se to a postup byl takový jako v tom návodu. Nevidím kde je chyba :-( . Je to stejné až do půlky hledání v té bílé tabulce. Rozdíl je v tom, že mně než dojede do konce to hledání, tabulka s hledanými hesly vždy zmizí, nalezená hesla těch dvou aktuálních účtů tam ani na chvilku vidět nejsou a objeví se ta chybová hláška, kterou jsem psala výš :-( .

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Příspěvekod Peťa » 07 srp 2011 20:59

Omlouvám se, že jsem odeslal stejný dotaz 3krát... nejsem doma, tak jsem připojený na veřejnou wifi a občas je to dost pomalé a blbne to...

--- Doplnění předchozího příspěvku (07 Srp 2011 22:15) ---

Prosím o odpoveď na můj dotaz:) můžu to bez obav odzkoušet na svém pc?

tepe
nováček
Příspěvky: 5
Registrován: srpen 11
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Příspěvekod tepe » 11 srp 2011 17:35

Peťa píše:To je teda hrozné co jsem se v tom návodu dočetl :-D Jak jednoduché bohužel... Jen bych se chtěl zeptat, jestli si to můžu odzkoušet na svém notebooku (Vista home premium) a jestli mi ho ten progrma nepoškodí? A hlavně mám 30 místné heslo, kde se střídají písmena a čísla, myslíte, že to zvládne? Jinak používám pro odemčení pc otisk prstu...


Také mám Vista Home Premium. Po vyzkoušení ophcrack se nezdá, že by to cokoliv poškodilo... ale zároveň to ta hesla nezjistilo.

Uživatelský avatar
Peťa
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2115
Registrován: duben 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Zapomenuté heslo administrátora - Vista

Příspěvekod Peťa » 11 srp 2011 18:15

Já jsem ten program také zkoušel a ani heslo, které je uvedené v těch návodech (nastavil jsem ho) to nezjistilo :eh: Takže bych řekl, že na XP je to dobré, ale k Vistě je to na nic.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Zabezpečení firemního PC (Heslo)
    od KRA » 04 srp 2023 10:23 » v Vše ostatní (hw)
    4
    1087
    od Martab Zobrazit poslední příspěvek
    04 srp 2023 12:48

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti