Přihlášení uživatele do WinXP

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

FlyTales
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Přihlášení uživatele do WinXP

Příspěvekod FlyTales » 25 srp 2006 08:43

Mám zaškrtnuto používat úvodní obrazovku kde se přihlásím klepnutím na název uživatele,ale ted po startu Windows se automaticky tato výzva přeskočí a vše naběhne bez přihlášení. ???

Reklama
Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 25 srp 2006 09:29

Jestli máš na PC vytvořen jenom jeden účet a bez hesla, tak dojde k automatickému přihlášení bez zásahu uživatele.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

FlyTales
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod FlyTales » 25 srp 2006 09:48

Vždy mi to fungovalo i bez hesla,ale po přeinstalaci už to nejede.

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 25 srp 2006 13:51

No ale moc jsi toho nanapsal. Máš teda jenom 1 účet bez hesla? Měl jsi to před reinstalem stejně nebo jsi měl 2 a více účtů?
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

FlyTales
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod FlyTales » 25 srp 2006 20:52

Měl jsem vždy jen jeden účet bez hesla s a vždy to fungovalo.S heslem to fachá jak má.Reinstal jsem dělal kvůli nefemkčnímu rozšíření pro Thunderbird.vše mi teď šlape v pohodě akorád to přihlášení.Mám Windows XP Profi.SP2

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 srp 2006 11:07

Dobře, tak v tom případě máš 2 způsoby, jak to změnit:

1. Registry - v editoru registrů si najdeš klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon a hodnotu AutoAdminLogon změníš na 0.

2. Nastavení účtů - ve Start/Spustit... spustíš příkaz control userpasswords2 a ve vyvolaném okně, na kartě Uživatelé zaškrtneš volbu Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo a potvrdíš.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

FlyTales
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod FlyTales » 26 srp 2006 20:21

V nastevní účtu to mám zaškrtnuté,ale v registrech HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon - tuto hodnotu tam nemám "AutoAdminLogon" jsou tam jiné ale tahle ?

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 26 srp 2006 20:57

Tak ho tam vytvoř. Na tvůj popud jsem to doplnil do svého návodu, kde je na konci první části malá nápověda, jak na to.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

FlyTales
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod FlyTales » 26 srp 2006 22:18

1. Registry - v editoru registrů si najdeš klíč HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon a hodnotu AutoAdminLogon změníš na 0.

2. Nastavení účtů - ve Start/Spustit... spustíš příkaz control userpasswords2 a ve vyvolaném okně, na kartě Uživatelé zaškrtneš volbu Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo a potvrdíš.[/quote]

Tak to mám přesně tak to a po restartu opět vše naběhlo bez přihlášení uživatele!

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 27 srp 2006 09:29

Díval ses jestli máš v tom klíči registrů hodnotu DefaultUserName? Měl by v ní být napsaný název tvého účtu.

A ještě malý dotaz. To políčko v nastavení účtů Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo máš zaškrtnuté nebo prázdné? Mělo by být prázdné.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

FlyTales
Level 1
Level 1
Příspěvky: 87
Registrován: červen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod FlyTales » 27 srp 2006 13:06

Název účtu v registech mám a políčko Před pou...... mám zaškrtlé.Pokavaď v registech AutoAdminLogon změním na 0 tak se mi automaticky políčko Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo zaškrtne a když ho odškrtnu tak se mi zase v registech AutoAdminLogon hodnota změní na 1

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 27 srp 2006 17:17

Promiň, zpětně jsem si to četl a zjistil jsem, že jsem to napsal naopak. V AutoAdminLogonu musí být 1 (zapnuto). Asi se potřebuju pořádně vyspat. :oops:
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: prochy7b a 13 hostů