formát hdd

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
majkll
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1109
Registrován: srpen 06
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

formát hdd

Příspěvekod majkll » 21 zář 2006 21:52

Prosím poradte mi někdo nějákej ten program na formát disku. Nechci to dělat v Biosu ani nějak jinak,


díky moc
MSI P45 Neo | CORE2DUO E6750 2,9GHZ | Ram 2X1GB 1066Mhz A-DATA extreme edition | HDD WD 250Gb + 1TB externí WD | 8800 GS 384MB | Fortron 400W | Windows 7 Ultimate + 22" full HD SAMSUNG

--->Pravidla Pc-Helpu<---

Reklama
Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 21 zář 2006 22:04

Disk se přece neformátuje v BIOSu (maximálně low-level, ale ani to už jsem dlouho v BIOSu neviděl).

Pokud chceš formátovat jiný než systémový disk (systémový je ten, ze kterého běží windows, standardně je to céčko), otevři si Tento počítač a pravým myšítkem na příslušném disku zvol naformátovat. Pohodlné, jednoduché.

Pakliže chceš formátovat systémový disk, předpokládám, že na něj chceš nainstalovat systém. Tento disk (respektive diskovou oblast) naformátuješ během instalace windows, stačí pozorně číst nabídku instalačního programu. (Předpokládám, že instaluješ ixpéčka; v 98 by to bylo jinak.)

Uživatelský avatar
majkll
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1109
Registrován: srpen 06
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod majkll » 21 zář 2006 22:06

Já chci zformátovat céčko na tom mám win 2000 a jinej hdd nemám chci naistalovat xp.


a dá se to nějak jinak jak v biosu?
MSI P45 Neo | CORE2DUO E6750 2,9GHZ | Ram 2X1GB 1066Mhz A-DATA extreme edition | HDD WD 250Gb + 1TB externí WD | 8800 GS 384MB | Fortron 400W | Windows 7 Ultimate + 22" full HD SAMSUNG

--->Pravidla Pc-Helpu<---

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 21 zář 2006 22:11

Ty vůbec nečteš odpovědi a meleš si svoji.
V BIOSU se disk NEFORMÁTUJE!
Budeš-li instalovat win XP, čti pozorně, co píše instalační program. Sám ti nabídne formátování.

Stačí to takhle, nebo to mám ještě jednou zopakovat?

Uživatelský avatar
majkll
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1109
Registrován: srpen 06
Bydliště: Olomouc
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod majkll » 21 zář 2006 22:24

Jo,takže normálně v mojich windowsech tam hodím instalační cd xp a potom mi to nabídne formát hdd a nainstaluje se to na prázdnej disk?


A ještě: to instal cd tam mám dát normálně ve windowsech, nebo když zapínám pc?
MSI P45 Neo | CORE2DUO E6750 2,9GHZ | Ram 2X1GB 1066Mhz A-DATA extreme edition | HDD WD 250Gb + 1TB externí WD | 8800 GS 384MB | Fortron 400W | Windows 7 Ultimate + 22" full HD SAMSUNG

--->Pravidla Pc-Helpu<---

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 21 zář 2006 22:28

Dej tam to CD, když zapínáš počítač.
Pokud náhodou nenaběhne instalace, musíš ještě v BIOSu nastavit bootování z CD (first boot device nastavit místo HDD na CD).
Dál se nech vést instalačním programem.

Uživatelský avatar
Petr PV
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 121
Registrován: červen 06
Bydliště: Prostějov
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Petr PV » 22 zář 2006 09:53

jo jde to .... ale pozor... taky mam dva HDD a zformatoval jsem jen C a ne ten dalsi disk ale na dalšim disku se mi data nezachovaly....

Uživatelský avatar
Myloš
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6990
Registrován: duben 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Myloš » 22 zář 2006 16:22

Petr PV píše:zformatoval jsem jen C a ne ten dalsi disk ale na dalšim disku se mi data nezachovaly....

To je zvláštní, mně se něco takového nikdy nestalo.
Možná se ti ta data nezachovala proto, že jsi změnil tabulku oblastí (obdoba starého fdisku) a bylo vymalováno; nevím.
Pokud ale formátuju jen céčko a na totéž céčko instaluju systém, nevidím nikde zádrhel.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: formát hdd

Příspěvekod El Diablo » 22 zář 2006 21:39

majkll píše:Prosím poradte mi někdo nějákej ten program na formát disku. Nechci to dělat v Biosu ani nějak jinak,


díky moc


To je ale vůl on sem tu otázku dal dvakrát už sem mu na ni odpovídal v předchozím postu! :evil: :evil: :evil: :evil:
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 14 hostů