Využití CPU WinXP kopirování, vypalování chtěl bych porovnat

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Využití CPU WinXP kopirování, vypalování chtěl bych porovnat

Příspěvekod Jan Pašek » 23 zář 2006 10:55

Pro porovnání abych věděl jestli se mi to jen zdá a nebo mám opravdu někde botu. Poprosil bych jestli by ste se mi koukli ve vašem správci úloh když kopírujrte z cd/dvd na HD nebo když vypalujete na kolik máte celkově zatížený procesor v záložce výkon. Jak mile spustím menované procesy jede procesor na 100% a to se mi nezdá mám v HW sice velké mezery ale sakra vždyť je to vždycky jen kopie něčeho co už je tak by si to podle mne lamy mohlo vzít tak 5% CPU a ne všechno co je k dispozici.
Jo a mám procesof na 3 Giga CPU což je skoro dostačující ty nejnovější se snad pohybují někde okolo 4 Giga.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Využití CPU WinXP kopirování, vypalování chtěl bych poro

Příspěvekod guest » 23 zář 2006 13:19

Jan Pašek píše:Pro porovnání abych věděl jestli se mi to jen zdá a nebo mám opravdu někde botu. Poprosil bych jestli by ste se mi koukli ve vašem správci úloh když kopírujrte z cd/dvd na HD nebo když vypalujete na kolik máte celkově zatížený procesor v záložce výkon. Jak mile spustím menované procesy jede procesor na 100% a to se mi nezdá mám v HW sice velké mezery ale sakra vždyť je to vždycky jen kopie něčeho co už je tak by si to podle mne lamy mohlo vzít tak 5% CPU a ne všechno co je k dispozici.
Jo a mám procesof na 3 Giga CPU což je skoro dostačující ty nejnovější se snad pohybují někde okolo 4 Giga.

Kopírování na HDD - výkon se pohybuje od 3 do 20%.
http://www.pc-help.cz/viewtopic.php?t=5639&highlight=

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 23 zář 2006 18:25

O tom tématu na které odkazuješ sem nevěděl podle toho co tam píše bych byl v normě děkuji za upozornění.
Naposledy upravil(a) Jan Pašek dne 24 zář 2006 04:12, celkem upraveno 1 x.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

špatnej mod přenosu

Příspěvekod Unholy » 23 zář 2006 23:00

Podívej se jestli máš ve správci zařízení řadiče IDE ATA/ATAPI na primárním i sekundárním kanálu povolen pro všechny zařízení režim Ultra DMA případně v jakém režimu ti ta mechanika teď jede.. HDD by měli být UDMA 5 a CD/DVD-ROM UDMA 2/3. Pokud ti to totiž šlape pod POI modem (kam se pod Win XP mechanika automaticky přepne po několika neúspěšných pokusech o čtení) dochází k právě tebou popisované skutečnosti. PIO mode je velmi starý standart a není stavěn pro dnes dosahované datové toky a velmi zatěžuje CPU.

Snad sem pomohl, ta zátěž není normální

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 zář 2006 04:30

Ještě jsem nevyzkoušel ale sekundární kanál byl nastaven na PIO uvidíme co uvidíme ale možná že ses trefil dík když tak se ozvu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 zář 2006 09:05

Tak přezto že jsou řadiče na staveny na Ultra DMA(pokud je k dispozici) při pálení je používán systém PIO a nepustí mi to rychlost víc jak 2* u DVD přezto že mechanika je nejméně na 8* a disk byl verbatim 16*certified.
Tak teď babo raď kde začít.. Dopojoval sem si Flopi a CD mechaniku. Skoro mi vyhořel zdroj a mám týden nový. Jaký test..co dál?
Nevyplatilo by se založit nové téma přece jen už je to o nastavení řadičů a ne o využití CPU?
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Unholy » 24 zář 2006 09:45

Jakej máš u te mechaniky kabel? Některé (třeba můj asus) zlobí když pužiješ 80 žilovej co je k HDD... Jestli ho tam máš tak zkus vymněnit za 40 žilový a tu mechaniku odebrat ze zprávce zařízení a znova přidat po resu. (tim by se to mělo přehodit na DMA) Jinak je dobré se podívat jestli máš povolen DMA režim V Biosu.

Jinak sem testnul to vytížení.. Na má sestavě AMD Athlon 2600+ 2,07@2,2 GHz 11x200FSB 1GB RAM DDR400 mám zátěž při kopírování CD přez CloneCD kolem 5-10%..

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 24 zář 2006 11:01

Zkontroluj BIOS a kabely na DVD vypalovačku nelze použít 40 žilové kabely dělá to pak stejné problémy jaké popisuješ! Už se to tu řešilo....
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 zář 2006 11:42

Už mi taky došlo že by sem si mohl pomoci aktualizací ovladačů teď se peru s asus update nejdemu moc pod fous že sem pasiv ještě sem sním nedělal a pokud dělal tak už zapoměl. Dál se ozvu. jen co se mi povedou ty ovladače a nebo až budu potřebovat povodit za ručičku když to update nezvládnu.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Unholy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 675
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Unholy » 24 zář 2006 12:43

El Diablo píše:Zkontroluj BIOS a kabely na DVD vypalovačku nelze použít 40 žilové kabely dělá to pak stejné problémy jaké popisuješ! Už se to tu řešilo....


mě to jede na 40 žilách v poho.. :) UDMA2

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 24 zář 2006 14:36

Unholy píše:
El Diablo píše:Zkontroluj BIOS a kabely na DVD vypalovačku nelze použít 40 žilové kabely dělá to pak stejné problémy jaké popisuješ! Už se to tu řešilo....


mě to jede na 40 žilách v poho.. :) UDMA2


Divné... Případně tam máš pouze jednu mechniku a nic dalšího...
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 zář 2006 17:14

Vypadá to že pomohla aktualizace ovladačů zřejmě to budu moci potvrdit až po delším zkoušení. Všem zůčastněným děkuji. Pokud by mne to ještě zlobilo vím kam se mám obracet.

Mám tam Cd čtečku a DVD box.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • vypalování mp3
    od zuzik » 05 črc 2023 22:07 » v Programy ke stažení
    12
    2874
    od mmmartin Zobrazit poslední příspěvek
    10 črc 2023 16:46
  • Kopírování řádků s funkcí když Příloha(y)
    od Martyn20 » 20 črc 2023 16:50 » v Kancelářské balíky
    3
    1913
    od Melvidor Zobrazit poslední příspěvek
    21 črc 2023 08:41
  • Obnoveni ztracenych fotek z telefonu pri kopirovani do pc
    od Dizzy66 » 21 led 2024 17:08 » v Vše ostatní (sw)
    2
    1123
    od šulda Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:12
  • GPU nemá využití 100% RTX 3060ti
    od hansikczex » 02 lis 2023 10:11 » v Problémy s hardwarem
    0
    1166
    od hansikczex Zobrazit poslední příspěvek
    02 lis 2023 10:11
  • Libre Office Calc - Divné chování při kopírování textu Příloha(y)
    od EZumrova » 02 dub 2024 08:12 » v Kancelářské balíky
    14
    1987
    od kecalek Zobrazit poslední příspěvek
    05 dub 2024 19:11

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů