Jak přesunu programy a data z jednoho HDD na druhý ?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
fanynek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Jak přesunu programy a data z jednoho HDD na druhý ?

Příspěvekod fanynek » 24 zář 2006 21:51

Zdravím všechny, kdo zde radí nám, lamičkám, i ty kteří zde sbírají zkušenosti!
Mám dotaz:
Mám dva HDD. Jeden pomalejší C:/ 6,5GB 5400 ot. (slave) a druhý rychlejší D:/ 20GB 7200 ot. (master).
(Nic mi neříkejte o tom, že jsem sto let za opicema) :evil:

Na tom Déčku mám kompletní instalaci Win XP a 95% všech nainstalovaných programů a dat a na Céčku je nainst, pár programů, zálohy jiných, co si vytvořily ty potvory z "D" a DirektyX a nějaký ovladače.
Potřeboval bych to všechno dostat z "C" na "D", aniž bych musel něco přeinstalovávat, protože navím, jestli ty programy na "C" mají soubory SetUp a případné lic. klíče atd. atd.

Existuje nějaká možnost? Podotýkám, že tenhle chlív jsem v tom kompu NEUDĚLAL JÁ!

Děkuju předem za vaše rady.

Reklama
Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 24 zář 2006 23:31

zkopiruj celou partition. urcite to umi acronis disc director a partition magic asi taky

:profi: :flyer:

Uživatelský avatar
fanynek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod fanynek » 25 zář 2006 09:15

Čauky!
Takže jestli tomu dobře rozumím :idea: , stáhnu si onen zmiňovaný prográmek a prostě jednoduše zkopíruju všechno, co je na disku "C" na to "D". :lama: A pak můžu, dejme tomu, to "C" třeba vyhodit a bude to fungovat normálně dál?
Díky.

Uživatelský avatar
johny.
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 369
Registrován: listopad 05
Bydliště:
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod johny. » 25 zář 2006 09:37

cus,

sorry beru zpet, ja si to blbe precet, myslel sem ze, chces zkopirovat tu partition se systemem, takze pokud ti jde jen o tech par programu z C: nejjednodusi asi bude je proste znovu nainstalovat na D: a zalohy zkopirovat

:flyer: :profi:

Uživatelský avatar
fanynek
Level 1
Level 1
Příspěvky: 52
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod fanynek » 25 zář 2006 11:46

No jo. Jenže já houby vím, co je nainstalovaný a co jsou jen zálohy a jestli mi nebudou kravit ty DirektyX při normálním překopírování. A ještě ke všemu jsem se díval a je tam toho na můj vkus nainstalovanýho docela dost.

Marek Tancik
nováček
Příspěvky: 16
Registrován: září 06
Bydliště: Praha
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Marek Tancik » 26 zář 2006 16:05

Nazdar,
Obávám se, že mám pro tebe špatnou zprávu. Pouhé kopírování u softu, který se instaluje je na nic.

Tvoje situace je ke všemu dost nestandartní a neštastná v tom, že más OS na D:. Kdybys totiž vyndal C:, tak se z D: stane C: a podle mě už nenastartuješ ani wokna, protože budou hledat D:.

Poked chceš opravdu udělat pořádek, bude nutné vzít to od podlahy.

1. Záloha dat a soborů s nastavením (ini apod.) na C:
2. Udělat z D: C:
3. Formát C:
4. Instalace woken na C:
5. Instalace ovladačů
6. instalace ostatního softu.
7. návrat dat a souborů s nastavením do příslušných adresářů a přapsání původních.

Vím, že je to složité a zdlouhavé, ale nakonec ti stejně nic jiného nezbyde.
Marek
Marek

Uživatelský avatar
Marfy
Moderátor
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 11988
Registrován: září 06
Bydliště: Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

přesun dat

Příspěvekod Marfy » 26 zář 2006 20:11

K přesunu dat můžeš použít příkaz Vyjmout (pr.tl.myši)a pak na druhém disku Vložit. Nebo použít Total Commander a přesouvat mezi okny.Problém ale je ,že pokud si třeba hru nainstaloval na D, a pak složku přesuneš na C, Tak hra se nemusí spustit a bude ti to psát ,že soubor byl změněn nebo přesunut a hra se nespustí.Lepší je programy a hry odinstalovat a nainstalovat znovu na disk který chceš.[/list]

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 zář 2006 09:03

Dám ti malou radu. Všechny programy, které jsou nainstalované se zápisem do registrů, se ti ukážou v Přidat nebo odebrat programy. Takže všechny programy z C:, které tam budou uvedené, musíš odinstalovat a nainstalovat znova.
Pak jsou ještě programy, které máš nainstalované, ale nejsou v Přidat nebo odebrat programy uvedené. Ty můžeš normálně přesunout, ale pak budeš muset editovat jejich nastavení v souborech .ini, jestli tam někde nejsou cesty s C: a přepsat je.
No a pak je už úplný zbytek a ten můžeš normálně přesunout.

Marek má pravdu s tím, co se stane až disk C: vyndáš. Ale například prográmek Partition Magic umí krásně přemapovat disky/oddíly, takže pomocí něj bys mohl změnit písmena disků (C na F např. a D na C)
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů