Přihlášení k systému Windows

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Hanička
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Přihlášení k systému Windows

Příspěvekod Hanička » 26 zář 2006 08:30

Po přihlášení mi naběhne tabulka "Systém Vás nemohl přihlásit.Ujistě te se ,že uživatelské jméno a doména jsou správně,poté znovu zadejte heslo ......" Nevíte co je míněné tou doménou ? Mám Windows XP jenom pro domácí použití a jeden uživalský učet kde jsem správcem.

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 26 zář 2006 09:56

Doména se používá ve Windows XP Professional. Je to vlastně skupina uživatelů (počítačů), kteří mohou komunikovat vzájemně mezi sebou (velice hrubý popis, ale vystihuje to její charakteristiku). Tento pojem se používá zejména v podnikovém intranetu. Pokud máš teda verzi Home, tak se jedná asi o nesprávně vložené heslo, kterým se přihlašuješ na tvůj účet do systému.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Hanička
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Hanička » 26 zář 2006 12:09

Mám Win. XP Profesional SP2.Heslo je stopro správné.Pokud na kartě Uživatelé odškrtnu volbu "Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo", tak mi vyjede tabulka vložte jméno a heslo.To tam zadám a pak při opětovném spuštění Windows mi opět vyjede tabulka "Systém...........viz nahoře v příspěvku"

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 26 zář 2006 12:34

Tu verzi Professional jsi si instalovala sama, anebo někdo jiný? Pokud ty, tak předpokládám, že po instalaci jsi dala tvůj počítač do nějaké domény. Protože se však ptáš, co je to doména, tak musím zase předpokládat, že ti to instaloval někdo jiný. Bylo by proto vhodné, aby ti někdo poradil, jak počítač vyjmout z domény a přehodit ho na pracovní skupinu (workgroup). Tím pádem se nebudeš muset přihlasovat heslem do domény ale pouze k tvému heslu do systému.

Jedna rada na konec: pokud používáš svůj počítač pouze doma a nejsi připojena do nějaké větší rodinné počítačové sítě, tak používej verzi Home. Ušetříš si spoustu starostí.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Hanička
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Hanička » 26 zář 2006 13:34

Instaloval mi to brácha.Koukala jsem do Tento počítač>Vlasnosti>Název počítače>Změnit ,tak v poli je členem mám zaškrtnuto pracovní skupiny WORGROUP .Pro informaci v poli idetifikace v síti mám označeno Tento počítač je součástí podnikové sítě ...atd...Nemělo by tam být Tento počítač je určen pro domací použití a není současti podnikové sítě ?

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 26 zář 2006 14:48

To je dobře, že jsme se dostali o něco dále ... Pokud máš tedy svůj počítač zařazen do pracovní skupiny, tak logicky nemůže být v doméně (pokud by tě zajímal rozdíl mezi doménou a pracovní skupinou, tak na netu určitě najdeš fundovanou odpověď). Takže se pokus provést navrhovanou změnu, pokud máš v systému nastaveno, že máš administrátorská práva. Pokud se ti ta změna povede, tak máš a tudíž pak musíš restartovat počítač a sledovat změnu v přihlašování.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Hanička
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Hanička » 26 zář 2006 20:49

Tak jsem se pokusila o uvedenou změnu,ale po restartu systému vše v původním stavu. Identifikace v síti stále zůstává jako součast podnikové sítě.Děkuji za Vaší ochotu mi pomoc.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 27 zář 2006 07:40

Podívej se ještě na varianty přihlašování do systému. Přes Start a Spustit zadej do zobrazeného okna příkaz: control userpasswords2
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Hanička
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Hanička » 27 zář 2006 08:38

Administrátor a já

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 28 zář 2006 09:48

Ještě jeden nápad: v seznamu systémových služeb odstraň službu Přihlašování k síti. Tato se používá pouze pro přihlášení do domény, takže by ti to asi mohlo pomoct. Jdi přes Start / Spustit, pak napiš services.msc a v zobrazeném seznamu služeb klikni pravým tlačítkem myši na Přihlašování k síti, pak Vlastnosti, z seznamu vyber Zakázáno a pak klikni na Použít. Restartuj a porovnej.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Hanička
nováček
Příspěvky: 23
Registrován: září 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Hanička » 02 říj 2006 12:18

Tak jsem to provela a nic se nezměnilo.
Ještě jedna věc mi vrtá v tom přihlašováním do systému přes příkaz : control userpasswords2 má být nebo nemá být zaškrtnuto "Před použitím počítače musí uživatelé zadat uživatelské jméno a heslo" aby mi po spuštění systému naběhla nabídka s ikonou uživatele.Já když to odškrtnu a potvrdím tak to po mě chce vždy zadat jméno a heslo, které pak tedy podle mne nesedí s tím po startu systému když to píše "Systém Vás nemohl přihlásit.Ujistě te se ,že uživatelské jméno a doména jsou správně,poté znovu zadejte heslo ......" ?

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 02 říj 2006 13:01

Haničko, mám pořád pocit, že něco neděláš tak, jak popisuji. Tyto nápovědy jsou ověřené a nechápu tedy proč zrovna tobě nefungují a když změníš spoustu nastavení, tak máš přihlašovací dialog pořád beze změny. Můžu ti poradit již jediné (pokud ti někdo jiný neporadí lépe než já): zazálohuj si potřebná data a přeinstaluj celý systém.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů