problémy s mikrofonem

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Příspěvekod mmmartin » 02 říj 2006 20:51

Pokud jseš si jistý - nebo spíš pokud jsi přesvědčený, že vše, co ovlivňuje hlasitost z mikrofonu máš na maximu, zkus ještě zkontrolovat, jestli máš mikrofon skutečně zapojený v mikrofonním vstupu (např. tak, že stahuješ hlasitost mikrofonním regulátorem a kontroluješ, jestli se hlasitost skutečně zmenšuje - pokud se to dá posoudit) a pokud je tady vše OK, zkusil bych přeinstalovat ovladače zvukový karty.
A ještě: ten problém máš od začátku, nebo se objevil až po určitý době?

Reklama
hlozek
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod hlozek » 02 říj 2006 21:00

mmmartin píše:Pokud jseš si jistý - nebo spíš pokud jsi přesvědčený, že vše, co ovlivňuje hlasitost z mikrofonu máš na maximu, zkus ještě zkontrolovat, jestli máš mikrofon skutečně zapojený v mikrofonním vstupu (např. tak, že stahuješ hlasitost mikrofonním regulátorem a kontroluješ, jestli se hlasitost skutečně zmenšuje - pokud se to dá posoudit) a pokud je tady vše OK, zkusil bych přeinstalovat ovladače zvukový karty.
A ještě: ten problém máš od začátku, nebo se objevil až po určitý době?

Ovladače jsem přeinstaloval již 3x, problém začal po výměně zvukové karty. Ale vše funguje jak má, a jít reklamovat kartu kvůli slabé citlivosti mikrofonu se mi nezdál jako nejlepší nápad. Původní zvuková karta je stále v počítači, ale nevím jak ji mám opět zprovoznit abych se přesvědčil, že s původní kartou problém nebude. A ještě jsem se chtěl zeptat, jestli může pomoct reinstalace windowsu.

Uživatelský avatar
El Diablo
Moderátor
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14099
Registrován: červen 06
Bydliště: In Hell
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod El Diablo » 02 říj 2006 22:12

Není na ZK nějaký jumper?
RTFM!!! UBCD - Ultimate Boot CD Zkusili jste to vypnout a zapnout? Aneb z PIO do DMA a zpět... :) * Jak provést Clear CMOS
Kdo se moc ptá, málo googlí. Doporučený freeware

i5 3570K, ASRock Z77 Extreme, 16GB Corsair, 120GB SSD Kingston +2TB Samsung, Gigabyte Radeon HD7870, Sharkoon ReX8VE, XL-747H

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 02 říj 2006 22:46

Píšeš, že původní zvuková karta je jěště v PC a tak jsi asi ani neodinstaloval ovladače k této kartě. To je možná ten problém. Potřebuješ obě karty, asi ne. Tak tu starou i novou odeber, samozřejmně při vypnutém PC a odinstaluj ovladače. Pak vlož novou kartu , také při vypnutém PC a po rozeznání ZK počítačem, nainstaluj ovladač z dodaného CD ke kartě.

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 03 říj 2006 06:41

Nevím přesně, jak se nastavuje "mixáček" u XPéček, ale asi to nebude jiné, než u 98iček u kterých teď sedím. V upřesnění si musíš přihodit fadery, které chceš regulovat. Patrně reguluješ mikrofonní vstup u staré, neodinstalované karty a nový sis nepřidal. V tom malém mixáku si zvol kartu možnosti a tam si u přehrávání a záznamu zahakluj nové vstupy.

Luboš radil nahrát a upravit nahrávku v nějakém wave editoru. To je ta největší hloupost, které by se případný řešitel tohoto problému mohl dopustit. Vzhledem ke "kvalitám" mikrofonů, které většina lidí u počítače používá, se při nízké úrovni signálu nahrají jejich docela hustá zkreslení a zvýšením úrovně v editoru se tato zkreslení až neskutečně zesílí. Navíc se tak zbytečně připravíme o dynamiku nahrávky. Alfou omegou u nahrávání je, vydojit ze zařízení maximum, hned na vstupu. Proto je ideální dostat do vstupu signál o úrovni 0dB, maximálně těsně pod. Dynamiku, kterou nezachytíme, již nikdy nevyrobíme.
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

hlozek
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod hlozek » 03 říj 2006 14:38

nemám páru

hlozek
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod hlozek » 03 říj 2006 14:41

karlos píše:Nevím přesně, jak se nastavuje "mixáček" u XPéček, ale asi to nebude jiné, než u 98iček u kterých teď sedím. V upřesnění si musíš přihodit fadery, které chceš regulovat. Patrně reguluješ mikrofonní vstup u staré, neodinstalované karty a nový sis nepřidal. V tom malém mixáku si zvol kartu možnosti a tam si u přehrávání a záznamu zahakluj nové vstupy.

Luboš radil nahrát a upravit nahrávku v nějakém wave editoru. To je ta největší hloupost, které by se případný řešitel tohoto problému mohl dopustit. Vzhledem ke "kvalitám" mikrofonů, které většina lidí u počítače používá, se při nízké úrovni signálu nahrají jejich docela hustá zkreslení a zvýšením úrovně v editoru se tato zkreslení až neskutečně zesílí. Navíc se tak zbytečně připravíme o dynamiku nahrávky. Alfou omegou u nahrávání je, vydojit ze zařízení maximum, hned na vstupu. Proto je ideální dostat do vstupu signál o úrovni 0dB, maximálně těsně pod. Dynamiku, kterou nezachytíme, již nikdy nevyrobíme.

V tom "mixáčku" mám vše "zahaklované" jde o to že s jedním posuvníkem nejde hýbat

hlozek
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod hlozek » 03 říj 2006 14:42

Pic píše:Píšeš, že původní zvuková karta je jěště v PC a tak jsi asi ani neodinstaloval ovladače k této kartě. To je možná ten problém. Potřebuješ obě karty, asi ne. Tak tu starou i novou odeber, samozřejmně při vypnutém PC a odinstaluj ovladače. Pak vlož novou kartu , také při vypnutém PC a po rozeznání ZK počítačem, nainstaluj ovladač z dodaného CD ke kartě.

díky, vyzkouším

Uživatelský avatar
karlos
Master Level 8
Master Level 8
Příspěvky: 6445
Registrován: květen 05
Bydliště: Domažlice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod karlos » 04 říj 2006 06:11

Máš zahaklované všechno v mixu, nebo v jeho nastavení (tedy tam kde si určíš, které fadery se v mixáku zobrazí)?
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :-)

Uživatelský avatar
m-art
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 105
Registrován: červen 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod m-art » 04 říj 2006 09:59

Nečetl jsem podrobně celou diskusi...
ale máš mikrofon v mikrofonním vstupu? na kartě jsou obvykle 2 vstupy: mikrofonní a "normální". a pak samozřejmě jeden výstup.
nevím kterej z nich je kterej barevně, ale jsou tam i ikonky. mikro je tuším červené. jestli je mikro v druhým vstupu, tak bude snímat potichu.
M-ART

syberius
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

skoro stejný problém

Příspěvekod syberius » 04 říj 2006 12:30

Já mám obdobný problém, jenže já mám zvukovku integrovanou na desce.Mám Asus P4P800-x.Je to stále dokola.Když nainstaluju nově WinXP, tak mikrofon funguje, ale po určité době přestane.Lépe řečeno je hrozně tichý.Když jsem měl na kompu WinXP i Win98, tak pod Win98 fungoval normálně a pod WinXP nešel.Přeinstalování WinXP tedy pomůže, ale aspoň mě jen na čas.Nevím kde je zakopanej pes.Jestli nějakej soft, nebo jestli třeba servis pack to rozhází, nebo nabouraný registry....fakt nevím.

hlozek
nováček
Příspěvky: 13
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod hlozek » 04 říj 2006 17:35

karlos píše:Máš zahaklované všechno v mixu, nebo v jeho nastavení (tedy tam kde si určíš, které fadery se v mixáku zobrazí)?

No tam, kde si nastavím které fadery chci zobrazit. Nevím kde je nejake jiné nastavení...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Sluchátka k PC uzavřená s mikrofonem
    od Grander » 14 čer 2023 17:02 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    4
    735
    od extrem Zobrazit poslední příspěvek
    14 čer 2023 21:53
  • Nové headset s mikrofonem na hry
    od matesfox » 10 pro 2023 20:00 » v Vše ostatní (hw)
    0
    1976
    od matesfox Zobrazit poslední příspěvek
    10 pro 2023 20:00
  • Problémy s VPN
    od sitovysamuraj » 08 led 2024 21:03 » v Administrace sítě
    2
    1224
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    08 led 2024 21:47
  • Problémy s ram/gpu
    od Bayani » 23 úno 2024 07:24 » v Problémy s hardwarem
    4
    576
    od Bayani Zobrazit poslední příspěvek
    23 úno 2024 07:44
  • problémy s diskem Příloha(y)
    od OvonH » 10 dub 2024 17:03 » v Problémy s hardwarem
    11
    1124
    od BL!zZard Zobrazit poslední příspěvek
    11 dub 2024 15:42

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti