Náhoda nebo záhadné zničení HD ve WinXP?

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Náhoda nebo záhadné zničení HD ve WinXP?

Příspěvekod Pic » 24 říj 2006 00:00

Sousedův syn mne přesvědčil, abych se šel podívat na jeho nefunkční druhý hd. HD nerozezná ani BIOS. HD byl funkční do doby než se jeho otec "rozpálil" nad tím co našel na tom HD! Dle vyjádření syna dal otec smazat uvedený disk a aniž vyčkal dokončení vypl PC vypínačem vzadu na bedně. Tedy ne standartně ukončit. Po spuštění PC (když jeho otec odešel) sice PC naběhl, ale nezná druhý HD. Testoval jsem ve svém PC, ale HD je vadný a nepozná jej ani Bios. Mohl být HD takto zlikvidován a nebo prostě náhodou odešel v tento okamžk. Zajímal by mne Váš názor. Díky!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 24 říj 2006 08:11

Dle mého názoru uvedeným postupem by nemělo dojít k tomu, že disk není detekován BIOSem. Že bude momentálně nefunkční je jasné (nedokončené formátování), ale že jej BIOS nevidí, tak to asi odešel do věčných lovišť. (Je to můj soukromý názor, možná ten disk ještě půjde zachránit, ale já ti v tom neporadím.)
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 24 říj 2006 08:50

Teoreticky to zdůvodnit nedovedu, je to zkušenost z praxe: kolegovi v průběhu formátování systémového HD vypnuli proud, počítač už nenaběhnul a po řadě marných leč kvalifikovaných pokusů o oživení kolega HD úspěšně reklamoval.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 24 říj 2006 11:32

Mmartim podle toho co píšeš se mi opět potvrzuje že malá UPS i u domácího PC není vůbec na škodu. Záchvatům tatínkova vzteku sice nezabrání ale alespoň na přerušení dodávky el.proudu pomůže.
Tyhle švestky prostě nemá ráda žádná elektronika a jestli se tam při vypínání vyhoupla nějaká napěťuvá špička tak už to podle mne nikdo neslepí.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
zlobyl
Tvůrce článků
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1760
Registrován: duben 06
Bydliště: Slaný
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Možná bych věděl, jak na to...

Příspěvekod zlobyl » 24 říj 2006 18:13

Mně se jednou stalo, že jsem kopíroval celej HDD na druhej-v poho.(s programem HD Copy)
Když jsem ale kopíroval zpátky, tak se mi doslova přemnožily virtuální jednotky-furt v poho.(Opět s HD Copy)
Pak jsem to ale pohnojil tím, že jsem ty oddíly smazal s FDiskem-pak ten samej problém, jako máš ty.

Nakonec jsem to vyřešil smazání MBR a opětovním formátem. 8)

MBR jsem smazal pomocí tohohle programu. :D

Po nainstalování můžeš vytvořit BOOT disketu.Pak ji jen strčit do disketovky (přirozeně povolit bootování z diskety!),restart, chvíli počkat a pak smazat ten MBR.
:bigups:

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Pic » 24 říj 2006 21:17

Nějak jsem to nepochopil. Hd je nefunkční a bios jej nerozezná, nejde tedy k němu přistupovat. Nebyl to disk se systémem.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Záhadné potíže se zvukem u hry.
    od liborek » 19 čer 2023 21:16 » v Problémy s hardwarem
    1
    865
    od liborek Zobrazit poslední příspěvek
    24 čer 2023 18:53

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů