CD-key WIN XPpro

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

CD-key WIN XPpro

Příspěvekod stephan. » 28 říj 2006 17:04

Ahoj,
narazil jsem na tohle supr fórum a doufám, že zda naleznu odpověď na můj problém.

Mám doma originál CD WIN XP Pro 2002, ale bohužel štítek se CD-key bohužel nemám.
Volal jsem do Microsoftu a tam mi řekli, že se mám obrátit na prodejce počítače u kterého jsem comp včetně těchto windows ( OEM verze ? ) kupoval.
Problém je,že prodejce chce vidět fakturu nebo doklad, který už fakt neskladuju ( koupě před pár lety ).
Slyšel jsem něco o cracku nebo jiných CD Keys.
Sehnal jsem si nějakej klíč, ale WINDOWS mi dává 30 dní ultimátum. Ani nevím co se může stát.
Potřebuju s tím něco udělat než mi vyprší time.
Mám pocit, že v případě nějakého veřejného klíče dojde k tomu, že mi stejně po čase přestanou fungovat. Týpek v Microsoftu mi řekl, že lze použít pouze 1 klíč na 1 windows.

Poradíte mi co s tím?

Díky
Naposledy upravil(a) stephan. dne 30 říj 2006 12:27, celkem upraveno 1 x.

Reklama
Uživatelský avatar
Tom8sh16
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: říjen 06
Bydliště: okolí KV
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tom8sh16 » 28 říj 2006 17:13

Hele já newim no to je těžký určitě někde seženeš já ti neporadim tohle sem nikdy nepotřeboval já mám jedno Cd windows a maj to všichni má to i táta na kompu, já .... Fakt to s timhle asi neporadim .Zkoušel si hledat Cd key na netu ? ( blbá otázka , ale co když ... ) Nejlepší je stejně Linux takže smaž Windows a naistaluj Linux nemusíš nic platit najdeš si distribuci ,která ti bude nejvíc vyhovovat a prostě ji stáhneš. Já mám taky windows (bohužel) ale v Linuxu se snažím pracovat kdy to jen jde. Fakt zkus Linux doporučuju.

Uživatelský avatar
Tom8sh16
Level 2
Level 2
Příspěvky: 156
Registrován: říjen 06
Bydliště: okolí KV
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Tom8sh16 » 28 říj 2006 17:15

A teď mě napadlo někde sem četl že stačí napsat kód windows( asi výrobní nebo nějakej co tam je )a poslat to Microsoftu a oni ti pošlou Cd key. Někde sem to četl, ale nikdy sem to nezkoušel. Kdyžtak se na to zkus kouknout na netu a budeš moudřejší. Snad ti to nějak pomůže

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 říj 2006 17:51

Přečti si tenhle topic.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

re:

Příspěvekod stephan. » 28 říj 2006 19:22

Dík moc.
Koukal jsem již dříve link od cybernovi , ale myslím, že se to dá použít pouze, když je již známo, že tento klíč má jiný uživatel. Já mám problém s tím, že to po mně chce do pár dnů cd-key, jiank to už nerozběhám.
Ještě mi napadlo, že je možné těch každých 29 dní pozměnit jiný key, ale asi bych to nevydržel dělat pořád.

Z tou instalací v rámci ,,rodinného kruhu,, na více pc to není špatný nápad. Nemáte s tím někdo zkušenosti - nějaké problémy apod. Byl by to asi nejlepší nápad.

Pár keys v záloze mám a do Linuxu se mi ,,zatím,, moc nechce.

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

re:

Příspěvekod stephan. » 28 říj 2006 19:28

Tom8sh16 píše:A teď mě napadlo někde sem četl že stačí napsat kód windows( asi výrobní nebo nějakej co tam je )a poslat to Microsoftu a oni ti pošlou Cd key. Někde sem to četl, ale nikdy sem to nezkoušel. Kdyžtak se na to zkus kouknout na netu a budeš moudřejší. Snad ti to nějak pomůže



Takhle to dříve fungovalo, teď musíš za prodejcem počítače nebo sw a předložit odklad o zaplacení. Oni ti pak dají novej kod. Říkali mi to přímo v microsoftu

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

CD key

Příspěvekod guest » 28 říj 2006 19:41

Nevím jstli to je na všech CD, ale pokud to CD otevřeš, mohl by tam být nějaký text. soubor a tam tem klíč je napsany. Crack to asi nezachrání, zpravidla se děla jen pro to konkrétní CD.

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Bohužel

Příspěvekod stephan. » 28 říj 2006 20:00

Bohužel je to original a tam nic nebude. Zkusím ještě zadat pár klíčů z netu ale nic si od otho neslibuju.
To máte všichni orig. ? Tomu se mi snad ani nechce věřit :D

Uživatelský avatar
mikel
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2298
Registrován: květen 05
Bydliště: Karviná
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mikel » 28 říj 2006 22:33

Nevěř tomu.
Problém je v automatických aktualizacích. Několikrát jsem tady radil, aby si lidi vypli automatické aktualizace a stahovali ručně ty, které potřebují (hlavně bezpečnostní). Prortože, když to tak neuděláš, natáhnou se ti do kompu všechny možné aktualizace včetně těch, které dělají takové problémy.
Protože s Woknama si můžeš být jistý, že i když máš legální, ale OEM verzi, tak časem se stane něco podobného a můžeš si kupovat nové. :evil:

Nejlepší bude asi reinstal i s formátem disku a pak si nainstaluješ chybějící Service packy a bezpečnostní aktualizace. Vyhneš se tak aktualizacím s ověřením pravosti a mělo by to být v pohodě.
Znáte pravidla?
Tipy a triky ve Windows XP
Návody: HijackThis, MWAV, CCleaner (THX to mijaja)
Problémy, které chcete vyřešit pište sem do fóra. Neposílejte je emailem ani po ICQ!

milsed
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 139
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod milsed » 29 říj 2006 12:24

u windows xp, prý nevadí když ti píšou že máš nelegální software, řešit to prý nebudou
milsed

Radix
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2165
Registrován: září 06
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Radix » 29 říj 2006 12:53

Jak ti radí Mikel, zakaž automatické aktualizace. A když ti přijde Windows Genuine Advantage Notification 905474, tak to nepovol.

stephan.
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

re:

Příspěvekod stephan. » 30 říj 2006 12:24

Tak super. Nainstaloval jsem je znovu zadal trochu známější klíč a vše is ok. SP natahány a nic se nezobrazuje ani to nic nechce.
:evil:


Díky moc.


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host