Wokna Menu provést akci

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Wokna Menu provést akci

Příspěvekod Jan Pašek » 29 říj 2006 18:55

Po zasunutí třeba DVD disku se ukazuje okno z dotazem jakou chcete provést akci. Zvolení akce je možné buď přímo při vložení např. DVD disku nebo v tento počítač možnosti složky (páličky). Ale řekněte mi kudy do toho výběru nacpu kromě WMP a Clasic player.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Reklama
Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 říj 2006 22:12

Mno né že bych na tu odpověď spěchal ale první místo v top 20 je lepší než poslední. Nenašel by se prosím nějaký chytrý chlapec či dívka jež by mě poradili děkuji.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 29 říj 2006 22:18

V přiřazení "soubor - program, ve kterém se má otevírat" nemůžeš mít k jednomu souboru (přes možnosti složky) přiřazený víc než jeden program. Počítač je v podstatě blbec, kterej umí akorát rychle sčítat a po kterým nemůžeš chtít, aby za tebe rozhodoval, v jakým programu má soubor otvírat.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 29 říj 2006 22:31

dneska už to necháme spát zítra ti to vyfotím a pošlu abychom si rozuměli
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 30 říj 2006 20:09

Obrázek
Seznam provedených akcí by měl jít nějakým způsobem editovat podle instalovaných programů neví někdo jak potřeboval bych tam dostat Clasic player
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 31 říj 2006 00:00

Ach so! Nemám XP, takže tenhle obrázek vidím poprvé - vlastně ne, podruhý, jednou jsem ho viděl na XP v práci :smile: . Takže jenom hádám: nepomohlo by nastavit Clasic Player jako defaultní přehrávač? Případně se rozloučit s WMP jeho odebráním ze systému?

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 31 říj 2006 09:15

Nevím čím to je, protože můj comp v práci servisně opečovává kolega, ale když vložím hudební CD do mechaniky (DVD vyzkoušet nemůžu neb pro DVD mechaniku jsem podle úsudku vedení ještě nedorostl), sám od sebe bez nějakýho vyptávání se otevře BS player a začne muzika. Takže to jde, jen přijít na to, jak to nastavit.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 31 říj 2006 10:34

Přiřazení druhu souboru k nějakému programu se nazývá asociace. Tuto můžeš nastavit např. takto:

1. Otevřeš si aplikaci, pomocí které potřebuješ spouštět uvedený soubor a ve většině případů tam nalezneš nastavení této asociace.

2. Otevřeš si Průzkumníka, pak Nástroje, Možnosti složky, Typy souborů (chvilku musíš počkat až se ti načtou všechny asociace), pak si v horním seznamu Registrované typy souborů najdeš hledanou příponu (např. WAV) a ve stejném řádku najdeš aktuální asociaci. Pokud potřebuješ tuto asociaci změnit, tak klikni na tlačítko Změnit a v následujícím dialogu si požadovaný program nastavíš. Všechny okna pak potvrdíš a nové nastavení můžeš hned vyzkoušet.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
Jan Pašek
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 3701
Registrován: leden 06
Bydliště: Plzeň
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Jan Pašek » 31 říj 2006 11:01

Luboš dík zkusíme a uvidíme Ale například pokud dáš v otevřené složce pravým myšítkem vyvereš spustit v programu a dáš vybrat program vybereš i spotvrzením vždyve zmiňovamé nabídce se tuším tato změna neprojeví.
Jendův rozcestník (Odkazy, které jsem měl dříve v podpisu najdete v mém rozcestníku.) Jendovy novinky - Co je pro Vás odemne nového Pokud potřebujete mermomocí vědět na čem páchám PC kriminalitu sestavy jsou v profilu.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 31 říj 2006 12:23

Přesně tak, je to pouze okamžitá nabídka. Abys to mohl spouštět automaticky, potřebuješ mít nastavenou asociaci.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Elite Level 10
Elite Level 10
Příspěvky: 9504
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 31 říj 2006 13:15

Jan Pašek píše:Luboš dík zkusíme a uvidíme Ale například pokud dáš v otevřené složce pravým myšítkem vyvereš spustit v programu a dáš vybrat program vybereš.....

A v tomhle okně je přece zatržítko "Použít vždy při otevírání souboru tohoto typu" a když zatržítko zatrhneš, změní se ti přiřazení i v Možnostech složky.

Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 31 říj 2006 13:41

Ano, pokud ho zatrhneš, tak by ti to mělo fungovat tak, jak předpokládáš. Nefunguje? Překontroloval jsi si ty asociace?
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • Win 11 - kontextové menu úpravy
    od Zbynek1 » 02 úno 2024 19:23 » v Windows 11, 10, 8...
    4
    1079
    od Zbynek1 Zobrazit poslední příspěvek
    13 úno 2024 09:13

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů