SN v XP Vyřešeno

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

SN v XP

Příspěvekod guest » 31 říj 2006 18:16

Zdravím! Konečně jsem místo poškozenýho XP sehnal nový, ale není tam SN - ani uvnitř. Neví někdo jak to z toho CD zjistit? Nemyslím hledat na webu.
A ještě jsem zapoměl: slyšel jem, že jsou programy, které dokážou poškozený HDD nějak hloubkově opravit-ví o tom někdo něco? Díky!

Reklama
Luboš
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2038
Registrován: květen 05
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Luboš » 01 lis 2006 07:11

1. Když nechceš hledat SN na netu, tak ho musíš hledat jedině na instalačním CD nebo přiloženém certifikátu (pokud je tedy originál).

2. Co myslíš tou hloubkovou opravou? Jak se projevuje u tebe vadný harddisk? Vidí ho BIOS? Pokud je systémový, tak nastartuješ z něho a dostaneš se aspoň do stavu že se zobrazí plocha s ikonami? Anebo potřebuješ obnovit smazané nebo poškozené soubory? Rozepiš to podrobněji, protože zodpovězení každé otázky má jinou proceduru.

3. A ještě jedna rada: hledal jsi řešení svého problému vyhledáváním na tomto fóru? Některé věci se tady určitě již řešili.
Potřebujete jinou pomoc při řešení problému ve Windows 10? Stáhněte si soubor Win10-finty.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 01 lis 2006 07:38

Luboš píše:1. Když nechceš hledat SN na netu, tak ho musíš hledat jedině na instalačním CD nebo přiloženém certifikátu (pokud je tedy originál).

2. Co myslíš tou hloubkovou opravou? Jak se projevuje u tebe vadný harddisk? Vidí ho BIOS? Pokud je systémový, tak nastartuješ z něho a dostaneš se aspoň do stavu že se zobrazí plocha s ikonami? Anebo potřebuješ obnovit smazané nebo poškozené soubory? Rozepiš to podrobněji, protože zodpovězení každé otázky má jinou proceduru.

3. A ještě jedna rada: hledal jsi řešení svého problému vyhledáváním na tomto fóru? Některé věci se tady určitě již řešili.

Samozřejmě jsem hledal a strávil jsem s tím týden. Na instalačním CD SN není a certifikát nemám.
HDD má vadné sektory. Měl jsem ho rozdělený na 60 a 20GB, kam jsem ukládal zajímavé programy a zálohy. Ta část 60GB se úplně sesypala a nejde tam nic nainstalovat, tedy ani systém. Nakonec se mi podařílo systém nainstalovat na těch 20GB, ale jen s SP1-SP2 to prostě neveme. Jelikož i ta část je poškozená, tak všechno dlouho trvá-pokud to vůbec funguje. Teď byla jedna moje známá zpívat s Jizerkou v Japonsku a na kabelovce je asi 15 minutovej záznam, který chtějí nahrát. Od O4:OO instaluju TV kartu a povedlo se to až teď. Ten disk už nemůže, přesouvá to z jednoho místa na druhý a proto to tak dlouho trvá.
K té opravě-slyšel jsem, že pomocí nějakého programu jde udělat jakási hloubková oprava a ten disk se tváří jako OK. Nelze použít jako systémový, ale dá se používat na zálohy. Ještě jedna věc-teˇd mám 250 Baracudu a chci ji podobně rozdělit-např.50 a 200 GB, ale nevím kam je lepší instalovat systém. Na těch 50, nebo na těch 200GB- a proč. Dík za radu, i když nevím jestli to stihnu. Počkám na ten záznam a jdu měnit hard a grafiku. :-(Jinak když pustím rychlou kontrolu přes HDDtune/?/ tak je tam pár červených bodů-když pomalou, tak víc jak polovina. A pokud jsem v mezích možností porovnával co to píše, tak hard je v háji-ale třeba by nějaká oporava šla. Budu vděčbý za každou rychlou radu. Musím to dát rychle do kupy-protože mi jde o práci. Ještě jednou každému dík. Se softem si jakž takž poradím, ale na HW jsem kopyto i když paradoxně jsem se živil číslicovou technikou-ale to je široký pojem. Když odpálím něco u zabezpečovacího zařízení, tak to za stovku koupím, když odpálím desku, tak se můžu jít jkouzat- :-(

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 lis 2006 08:18

Zdenku, jestli máš nový disk, tak s tím starým moc nepočítej. Můžeš na něm ještě udělat Scandiskem povrchovou kontrolu a on se pokusí přesunout data z těch poškozených sektorů do zbývajících dobrých, ale s opravou disku nepočítej. Ty vadné sektory budou spíše mechanicky poškozené a nikoliv softwarově. Asi jako poškrábané CDčko. Žádný soft na světě ti neopraví mechanickou závadu, psáno polopaticky - nevymění elektronku či pojistku, ale pouze chybu softwarovou.
Na nový harddisk si dej systém na co nejmenší oddíl - už kvůli kontrolám systémového disku, aby netrvaly zbytečně dlouho.
Z toho starého - poškozeného si zkus zkopírovat soubor wpa.dbl ze složky C:\Windows\System32 a ulož si jej někam na disketu - to je kvůli aktivaci woken.
A do toho menšího oddílu na novém disku nainstaluj ty svoje wokna s SP2, na které máš SN. Potom před aktivací woken nechej přepsat ten nový soubor WPA.dbl, který vznikl při instalaci tím starým, který jsi si zálohoval.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 01 lis 2006 08:22

mijaja píše:Zdenku, jestli máš nový disk, tak s tím starým moc nepočítej. Můžeš na něm ještě udělat Scandiskem povrchovou kontrolu a on se pokusí přesunout data z těch poškozených sektorů do zbývajících dobrých, ale s opravou disku nepočítej. Ty vadné sektory budou spíše mechanicky poškozené a nikoliv softwarově. Asi jako poškrábané CDčko. Žádný soft na světě ti neopraví mechanickou závadu, psáno polopaticky - nevymění elektronku či pojistku, ale pouze chybu softwarovou.
Na nový harddisk si dej systém na co nejmenší oddíl - už kvůli kontrolám systémového disku, aby netrvaly zbytečně dlouho.
Z toho starého - poškozeného si zkus zkopírovat soubor wpa.dbl ze složky C:\Windows\System32 a ulož si jej někam na disketu - to je kvůli aktivaci woken.
A do toho menšího oddílu na novém disku nainstaluj ty svoje wokna s SP2, na které máš SN. Potom před aktivací woken nechej přepsat ten nový soubor WPA.dbl, který vznikl při instalaci tím starým, který jsi si zálohoval.

Rozumím a dík. Teď tu bojuju s tím novým, protože nemá značení kde je master a kde slave. Jsem z toho na hlavu.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 lis 2006 08:47

Pokud nemá označení Master a Slave, tak bys to musel nechat na woknech. Pokud jej tam dáš jako samostatný na kšandu IDE 1 tak tam nedávej žádný jumper. Wohkna jej vezmou jako Cable Select a samy mu určí status. Ale mechaniku(y) dej raději na druhou kšandu IDE 2 - jestli máš jen jednu, tak také bez jumperu, nebo na ní nastav taky volbu Cable select. Jestli máš dvě, tak bude muset být jedna Master a druhá Slave.

Co máš za disk? Většinou mají disky od jednoho výrobce stejné označení volby statusu, tak bys mohl podle toho zkusit najumperovat.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 01 lis 2006 09:20

mijaja píše:Pokud nemá označení Master a Slave, tak bys to musel nechat na woknech. Pokud jej tam dáš jako samostatný na kšandu IDE 1 tak tam nedávej žádný jumper. Wohkna jej vezmou jako Cable Select a samy mu určí status. Ale mechaniku(y) dej raději na druhou kšandu IDE 2 - jestli máš jen jednu, tak také bez jumperu, nebo na ní nastav taky volbu Cable select. Jestli máš dvě, tak bude muset být jedna Master a druhá Slave.

Co máš za disk? Většinou mají disky od jednoho výrobce stejné označení volby statusu, tak bys mohl podle toho zkusit najumperovat.

Tak už to vím,ale provolal jsem stovku. K čmu mám kopírovat ten soubor? Nikdy jsem to nepotřeboval.

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 lis 2006 09:27

Aktivace Windows XP po reinstalu není nutná
Pokud se chystáte k reinstalaci operačního systému Windows XP, pak si určitě nezapomeňte zkopírovat na nějaké bezpečné místo kromě potřebných dat také soubor wpa.dbl. Ten se standardně nachází v C:\Windows\System32. V něm jsou zapsány informace o HW vašeho počítače, které jsou použity pro aktivaci produktu Windows XP. Po provedené instalaci stačí soubor opět vrátit do zmíněné složky, bez nutnosti opětovné registrace.


Nejsem si jistý, jestli teď, po těch různých ověřovacích updatech by ti jely wokna bez aktivace, protož máš to přece jen změnu HW.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 01 lis 2006 09:31

mijaja píše:
Aktivace Windows XP po reinstalu není nutná
Pokud se chystáte k reinstalaci operačního systému Windows XP, pak si určitě nezapomeňte zkopírovat na nějaké bezpečné místo kromě potřebných dat také soubor wpa.dbl. Ten se standardně nachází v C:\Windows\System32. V něm jsou zapsány informace o HW vašeho počítače, které jsou použity pro aktivaci produktu Windows XP. Po provedené instalaci stačí soubor opět vrátit do zmíněné složky, bez nutnosti opětovné registrace.


Nejsem si jistý, jestli teď, po těch různých ověřovacích updatech by ti jely wokna bez aktivace, protož máš to přece jen změnu HW.

Ještě poslední otázka-můžu ten starý dát na druhou kšandu jako slave jen na přetažení dat?

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 01 lis 2006 09:44

No nic. Drž mi palce. Měním ještě grafiku-stejnou co mám, ale dostal jsem ji zadara a má funkční větrák. Jestli něco odpálím, tak už se neozvu. Nejdřív zabiju toho dárce a pak ty prodejce, co pořád prodávají věci bez cs dokumentace. :evil:

Uživatelský avatar
mijaja
Tvůrce článků
Level 6.5
Level 6.5
Příspěvky: 4136
Registrován: září 05
Bydliště: Zlín
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod mijaja » 01 lis 2006 09:49

Palce samozřejmě držím, ale nedávej ten disk tam dříve, než budeš mít nainstalovaný systém. A pokud máš dva systémové disky, mohl by bios chroustat oba disky a s tím špatným by se to mohlo seknout, takže musíš mít jasně označený Master a Slave. V tom případě by bylo lepší dát ho na druhou kšandu.

guest
Pohlaví: Nespecifikováno

Příspěvekod guest » 01 lis 2006 09:53

mijaja píše:Palce samozřejmě držím, ale nedávej ten disk tam dříve, než budeš mít nainstalovaný systém. A pokud máš dva systémové disky, mohl by bios chroustat oba disky a s tím špatným by se to mohlo seknout, takže musíš mít jasně označený Master a Slave. V tom případě by bylo lepší dát ho na druhou kšandu.

Přece ještě něco-kolik doporučuješ na ten systémuvý ooddíl. To bych tam měl jen systém a zbytek tahal z jiného odd.?Nebo přesněji, co k tomu systému na ten odd. ještě nainstalovat?


Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google Adsense [Bot] a 12 hostů