Nazor na Service Pack 2

Operační systémy Windows z dílny Microsoft a vše kolem nich

Moderátoři: Pic, Mods_senior

Uživatelský avatar
spider
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 102
Registrován: prosinec 03
Bydliště: Woolwich Common, London, GB
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Nazor na Service Pack 2

Příspěvekod spider » 05 říj 2004 21:01

Ahojky,
pred nedavnem jsem provedl aktualizaci W XP Service Packem 2.
Napadlo mne podelit se s Vama se svoji zkusenosti a nazorem na tuto opravu..
Prvni vec mne co mne zaskocila,byla velikost dane aktualizace- 111 MB!!
Pro telefonisty telekomisty asi nemozny download.ja jsem pripojen vysokorychlostne pres kabel a cela procedura (download,priprava k instalaci,instalace,odstranovani a buhvi co jeste) mi sezrala 50 minut.
Dalsi vec- zaverecne hlaseni- PC je nutno restartovat kvuli zavedeni souboru do systemu,jsem pochopil jako nutne a samozrejme.
Ale ejhle- moje masinka se nejak po restartu nemohla prokousat ke spusteni systemu- porad to v ni vrcelo a chrcelo, na monitoru hlaska "cekejte prosim".
tak cekam a cekam 5,10,15 minut a ono porad nic.To uz se mi zacinalo rosit celo s tusenim neceho nedobreho..
Jelikoz PC nereagoval na zadnou klavesu,tak jsem zvolil tvrdy restart
a cekal na popravu..
Kupodivu tentokrat PC najelo jiz standartne..
Tak tot ma aktualizace.
Jinak se aktualizace prijemne projevila blokovanim dalsich oken v prohlizeci.Udajne je po teto instalaci PC chraneno na 99%.
Zajimaly by mne Vase zkusenosti s instalaci SP 2.

Spider :shock:
kupredu,zpatky ni krok..

Reklama
holy.
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: srpen 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod holy. » 05 říj 2004 22:42

moje zkušenost je téměř stejná...jen ten čas jsem měl delší. Přes modem 8 hodin 18 minut...na nějaký tý vteřině už asi nesejde....

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 06 říj 2004 08:44

SP2 instalace proběhla vpohodě, žádný zásek po restartu jsem nezaznamenal..programy běžely taky všechny tak jak měly, jen se ZoneAlarm jsem chvíli zápasil....nechtěl si pamatovat svoji konfiguraci a vždy jsem ho musel po restartu nastavit znovu. Po troše klikání v něm se vše uvedlo do chodu. Firewall jsem vypnul, antivir taktéž (používám jiné produkty) no a blokace oken v IE je mi nanic, jelikož mám OPERU.
Čili přínos SP2 pro mě = téměř 0
Rimms

Uživatelský avatar
MichaI
nováček
Příspěvky: 43
Registrován: září 04
Bydliště: Děčín
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Instalace SP2

Příspěvekod MichaI » 06 říj 2004 09:08

Ahoj . Já jsem instaloval SP2 z CD které jsem si obědnal.Instalace trvala asi 50 minut a vše proběhlo v pohodě.Počítač po restartu naběhl normálně a nemám zatím žádný problém. Mimochodem CD je na obědnávku a zdarma.

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 07 říj 2004 17:07

Mám systém už docela festovně načnutej věčným zkoušením něčeho, tak sem si říkal, proč nevyzkoušet ještě další věc... SP2 :P Před jeho nainstalováním byl systém sice stabilní, ale měl sem problémy se startem. První přihlášení trvalo vždycky strašně dlouho a ještě neproběhlo úplně v pořádku. Ale to je jedno... Tak teda: Prvně mě instalace SP2 asi třikrát spadla... Něco dělal, pak najednou blik a nic. Po restartu a ukončení úplně všeho instalace začala a skončila asi po dvaceti minutách. Restart probíhal podobně jako u spidera. Taky strašně dlouho šrotil na disku. Ale já vyčkal až do konce (přes 20 minut) a systém naběhnul. Od tý doby je stabilnější. Co se týče bezpečnosti, tak je pravda, že vylepšení IE ani integrovaného firewallu nevyužiju díky Opeře a Keriu. Ale i tak bych si ho bez váhání nainstaloval znovu...

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Názor na Service Pack 2

Příspěvekod maxim. » 14 říj 2004 09:21

Ahoj,
udělal jsem pár pokusů s instalací Sp2 a výsledek je ten:
přeplácnutí stávajícího systému sp2 přineslo pouze znatelné zpomalení.
pak jsem se naštval udělal si instalační cd Wxp s Sp2 a nainstaloval - výsledek naprosto odlišný co se týká rychlosti systému a spolehlivosti, toto jsem ještě provedl na různých strojích-konfiguracích a toto pravidlo vždy fungovalo.Takže bych doporučoval jen tuto instalaci.

jiri
nováček
Příspěvky: 11
Registrován: listopad 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod jiri » 24 lis 2004 05:46

a co SP2 a ilegal kopie Win XP, mate nekdo zkusenost?

Sean999
nováček
Příspěvky: 7
Registrován: leden 05
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Sp2

Příspěvekod Sean999 » 14 led 2005 22:18

Pro lidi co jsou stále připojení k netu je to nutnost, ale pro ty co si jen občas něco napíší ve wordu a zahrajou nějakou gamesu k ničemu.

Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 15 led 2005 01:04

Ono je to téměř k ničemu i pro ty lidi, co jsou pořád připojení :wink:

Firewall ve WinXP SP2 je pořád dost jedoduchý a MSIE stojí za nic :?
Rimms

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 15 led 2005 11:03

2Rimmer: kdesi sem četl názor (a plně s ním souhlasím), že SP2 je výhrou především pro bfučka. Bezpečnostní díry se sice stále najdou, ale už ne tak často. U hodně děr je taky uváděno, že WinXP+SP2 jimy nejsou ohroženy. Takže přínos pro bezpečnost nepopiratelnej. Další vyborná věc je centrum zabezpečení. Určitě to znáte taky: "Máš antivir?" "Jasný, to je samozřejmost" Ale že má virovou bázi rok a půl starou to už ho nějak netrápí. Pokud ho centrum zabezpečení alespoň upozorní na to, že antivir je potřeba občas taky updatovat, jedině dobře. A jak jistě víte, Microsoft začal vyvíjet aktivitu i v oblasti spywaru. Pokud to dotáhne do konce a do centra zabezpečení přidá i požadavek na anti-spyware program, bude to taky velký plus. Že existuje něco jako viry většina uživatelů ví, ale co to je to spyware :?:
Takže závěr: Kdo je schopnej všechny tyhle věci si ohlídat sám, ten se bez SP2 obejde naprosto v klidu. Ale to naprostá většina uživatelů OS Windows schopná není a pro ty je SP2 nutností...

Uživatelský avatar
Ltb
Administrátor
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 6760
Registrován: únor 03
Bydliště: Praha západ
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Ltb » 22 led 2005 11:20

Přináším Vám čerstvou příhodu, která se udála na základě instalace WinXP SP2.

Počítač: Notebook Medion 9703 (asi 2roky starý). Nainstalovány legální české WinXP, vše ok kromě modemu, který nainstalovat nelze. Dle mého názoru nefunkční.
TEĎ PŘIJDE TO ZAJÍMAVÉ :wink: >> po instalaci WinXP SP2 se počítač po restartu zcela zpomalil, nedaří se problém odstranit. Následující den po jeho znovu spuštění je vše ok - běžná rychlost, šlape jak hodinky.
Testován i restart, vypnutí/zapnutí - vše ok. Cca po 2hodinách práce (po zahřátí) a následném restartu se objevuje opět problém s rychlostí.. POKUD bych notebook nevypínal nebo nerestartoval, pracoval by ok celý den. Nechápu to, dle mého názoru evidentní chyba HW nebo chlazení. Možná jen zanešený notebook. Jenže po reinstalaci WinXP komplikace ustaly.

Poté, asi po 1denním testování nainstalován SP2 >> OPĚT problémy s extrémním poklesem výkonu - ovšem až po 2hod. práce a násl. restartu (nebo vypnutí/zapnutí)..hm, divné :?

Na notebooky expert nejsem, není možné, že by se instalací SP2 nějak nešťastně spouštěla ochranná fce notebooku - něco proti přehřátí?

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 22 led 2005 11:47

Fakt zajímavý :wink:. Když už seš v těch pokusech nechce se ti vyzkoušet integrovat SP2 přímo do instalačky a tím pádem ho instalovat hned?
Asi to není nijak výjimečná situace, potkal sem na netu takovej pokus, kde nainstalovali SP2 na 10 notebooků a u osmi došlo ke zpomalení...


  • Mohlo by vás zajímat
    Odpovědi
    Zobrazení
    Poslední příspěvek
  • HP Hotkey UWP Service - nonstop velké vytížení CPU Příloha(y)
    od štefy » 17 lis 2023 09:13 » v Vše ostatní (sw)
    1
    1460
    od rhsCZ Zobrazit poslední příspěvek
    17 lis 2023 15:56
  • Názor na 49" monitor
    od Downylol » 24 lis 2023 14:17 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    6
    951
    od petr22 Zobrazit poslední příspěvek
    25 lis 2023 21:15
  • Názor na herní sestavu
    od ashx » 27 kvě 2023 14:09 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    624
    od pcmaker Zobrazit poslední příspěvek
    28 kvě 2023 10:32
  • Sestava cca 50 000,- prosím o názor, či úpravu
    od Hejhul » 18 dub 2024 11:47 » v Rady s výběrem hw a sestavením PC
    2
    751
    od Alferi Zobrazit poslední příspěvek
    18 dub 2024 12:58

Zpět na “Windows 11, 10, 8...”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů