Kaspersky nebo Norton?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Kaspersky nebo Norton?

Kaspersky Total Security
16
80%
Symantec Norton Security Deluxe
4
20%
 
Celkem hlasů: 20

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod richchie » 18 led 2017 18:35

Comodo jedu od doby,kdy skončilo české kerio (ze začátku než bylo premium tak avast a comodo firewall)a zatím se mě nepodařilo do pc dostat nic o čem bych nevěděl nebo úmyslně nezatáhl.Občas kontrola mbam nebo mwaw nebo eset online scanner a zatím se ani jednomu nepodařilo najít něco co by škodilo.A na netu taky nejsem žádná stydlivka.

Reklama
highlander
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod highlander » 21 úno 2017 09:44

Díky všem za názory. Upřímně, místo nějakého "rozhřešení" jste mi ještě trochu zamotali hlavu :)
Vyzkoušel jsem Kasperského 30-ti denní zkušební verzi a připadala mi trochu uživatelsky přívětivější než Norton, ale ještě zřejmě vyzkouším to Comodo, jestli je to takový zázrak. :) Je do toho i čeština, nebo pouze EN verze?
Četl jsem nějaké recenze na Comodo a ne všichni se o jejich produktech vyjadřují lichotivě. Zejména někteří lidi nadávají na Comodo firewall, viz dikuze na Slunečnici, apod...
Teď mám Avast free :)
Jinak kombinaci Kerio personal firewall + Avast free jsem také roky a spokojeně používal (a doporučoval i lidem ve svém okolí), než ten free FW prodali... ;)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod Martab » 21 úno 2017 09:49

Comodo je normálně v češtine. U Comoda je třeba počítat s tím, že prvních pár dní bude celkem často řvát, a tázat se zda povolit či ne, ale zase je to tak, že si nastavíš co používáš, a pak to mlčí, a když se objeví něco "neobvyklého" tak o tom víš. Druhá věc je, že se v tom někteří začnou vrtat, a pak to samozřejmě nefunguje tak jak by mělo...

Neříkám, že je to TOP, nebo že musí vyhovovat každému, ale s čistým svědomím mohu říct, že je to to nejlepší, resp mne nejvíc vyhovující, co jsme na PC zatím měl.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod richchie » 21 úno 2017 16:44

Ve free je to top a předstihne i spoustu placených a už je verze 10.

Uživatelský avatar
beather
Herní spec. / Tvůrce článků
Master Level 7
Master Level 7
Příspěvky: 4480
Registrován: únor 13
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod beather » 21 úno 2017 17:02

mozna to bude znit trochu zainterestovane ale doopravdy neni, je to ciste muj objektivni nazor...

jak muzes napsat, ze ESET produkty maji casto false hlaseni, kdyz obdrzely VB100? to mi do hlavy proste nejde... :D Jakoze pardon ale ti, co napsali ze casto dava false positive, tak nevim, co vlastne pouzivali za produkt :D
Návod na HijackThisNávod na BSODZákladní diagnostika počítačePříspěvek fóru

„Inteligentní lidé se snaží problémy řešit, geniální se je snaží nedělat!“ - Albert Einstein :punish:
[b]Rozcestník mých článků

Uživatelský avatar
Clorky
Moderátor / člen HW týmu
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7032
Registrován: květen 10
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod Clorky » 21 úno 2017 17:46

Rozumný člověk si leckdy poradí i bez antiviru. :-)
Každopádně mám firemní ESET a je to pohoda. Za zvážení stojí Panda Cloud a Comodo. Avast jsem nikdy moc nemusel.

Uživatelský avatar
Mirek1
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2109
Registrován: červenec 07
Bydliště: Hradec Králové
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod Mirek1 » 21 úno 2017 18:52

Odbočka k Avastu.
Jsou tam tak daleko, že bylo odstraněno tlačítko na pozastavení vir.testu. :lol: a lidi nechápou proč..

Uživatelský avatar
samotarrk
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3680
Registrován: listopad 08
Bydliště: Rakovnicko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod samotarrk » 21 úno 2017 18:54

Dlouhodobě jsem fungoval s nejrůznějšími free i placenými (demo) antiviry a z těchto: Comodo, Avast, Norton, Eset a Kaspersky mi Kaspersky příjde jako nejlepší.

Ovšem spolupráce s W10 asi moc nefunguje, protože občas ohlásí Windows, že firewall windows i kaspersky hlásí, že jsou vypnuté. Podívám se a defender i Kaspersky jsou zapnuté oba. Někde jsem četl, že v tom dělá bordel windows co zapíná automaticky po nějaké době defender, ale faktem je, že u jiných antivirů se mi to nestalo ani jednou.

Je vidět, že americko-ruské vztahy nejsou nejlepší :-D

Výborná je funkce blokování reklam, už žádné čekání a přeskakování reklam ve videích. Ale facebook už se nenačte :-)

A to jsem kdysi býval veliký zastánce Nortona. Asi by nebylo od věci vyvarovat se antivirům co nabízejí funkče čištění PC, zvýšení výkonu, optimalizace disku a podobné nesmysly. Po jedné takové operaci s Nortonem už jsem taky kdysi nespustil PC.
MSI Z97 PC Mate * Intel i5 4690K 3,5Ghz(4,9Ghz takt) * Noctua NH-D14 * Corsair 8GB DDR3 * NVIDIA MSI GTX960 2GB * Seasonic M12II-520 * Thermaltake Element G * SSD Crucial MX300 525GB * WD 2TB EARX * Creative SB X-Fi Xtreme Audio * WIN 10* 22" LG Flatron * 5.1 Logitech X-540

Uživatelský avatar
Scofield_CZ
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 713
Registrován: leden 11
Bydliště: Napajedla, Zlínský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod Scofield_CZ » 21 úno 2017 19:02

Mezi těma dvěma antivirovirama bych vybral asi Kaspersky. Nicméně stejně momentálně nemám antivir žádný už nějakou dobu :D
Problémy nejsou, zatím mi vše funguje :D
PC1: Seasonic 620W|Intel Core i5 4590, 3,3 GHz |MB: MSI B85-G43|2x4GB + 2x8GB DDR3 1600MHz|MSI GeForce GTX 1060 6GB|Windows 10 Pro 64bit
PC2: Intel Core 2 Quad Q9550 2,83GHz|MB:GIGABYTE G41MT-D3|Kingston 4GB DDR3 1066MHz|nVida GeForce GTX650 1GB|Windows 10 64bit

highlander
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod highlander » 23 úno 2017 17:10

Martab píše:Comodo je normálně v češtine. U Comoda je třeba počítat s tím, že prvních pár dní bude celkem často řvát, a tázat se zda povolit či ne, ale zase je to tak, že si nastavíš co používáš, a pak to mlčí, a když se objeví něco "neobvyklého" tak o tom víš. Druhá věc je, že se v tom někteří začnou vrtat, a pak to samozřejmě nefunguje tak jak by mělo...

Neříkám, že je to TOP, nebo že musí vyhovovat každému, ale s čistým svědomím mohu říct, že je to to nejlepší, resp mne nejvíc vyhovující, co jsme na PC zatím měl.


Zkusil jsem teď tedy Comodo Internet Security 10, neb po instalaci Avastu mi tuhlo po restartu pc, resp. vůbec nenaběhlo, takže šel Avast pryč.
Tak uvidíme. Ale Comodo zatím neřve a žádná potvrzení nechce, byť jsem FW nastavil "režim učení", na který jsem byl zvyklý u Keria. :D

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28576
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod Martab » 23 úno 2017 17:49

Režim učení jsme nikdy nepoužil, ale pokud jsem pochopil správně, tak to pustí všechno a zaznamenává si to jako povolené akce a při přepnutí do normálního režimu to pak nemusíš povolovat. Ale už je to dlouho co jsem to studoval :)
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8726
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod richchie » 23 úno 2017 19:23

Nastav si uživatelská sada pravidel.Fw naučíš co chceš aby se spouštělo a už tě nebude otravovat.V nastavení zruš bublinkovou nápovědu z comodo message center a ve firewallu použij blokování portů.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů