Extrémně vysoké využití procesoru

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

spawnex
nováček
Příspěvky: 21
Registrován: duben 18
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Extrémně vysoké využití procesoru

Příspěvekod spawnex » 15 dub 2018 00:55

Zdravím,

dnes mě nenapadlo nic chytřejšího než nainstalovat Push video wallpaper app. Bylo to z ověřeného zdroje a nikde jsem o tom nic negativního nečetl. Nicméně.. Po instalaci mi antivir zahrál epesní zvonkohru a začaly se dít zázraky. Když jsem otevřel správce úloh, ukazoval vytížení procesoru 98 procent, zapříčiněný procesem svchost.exe a cca po pěti minutách následoval blue screen. Těch bylo za poslední hodinu dalších pět. Projel jsem počítač přes MBAM, Adware cleaner a ani jeden nic neobjevil. Další věc je, že jsem Adware musel spouštět v nouzovém režimu, protože v běžném ho vir blokoval. Stejně tak mi zavřel prohlížeč, když jsem zadal do googlu: "adware wont run". Chtěl jsem se se dopátrat, která úloha náleží danému procesu svchost, ale nejde ani otevřít příkazový řádek. Například combofix spustit také nelze, většinou mi po určitém kroku načítání hodí blue screen. Jedná se o Windows 7. Bod obnovení jsem bohužel nastavený neměl.

Nevím jaké informace ještě poskytnout, případně doplním. Budu rád za jakoukoliv pomoc, kde začít :huh:

Reklama
Uživatelský avatar
HelFix
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1735
Registrován: březen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Extrémně vysoké využití procesoru

Příspěvekod HelFix » 15 dub 2018 01:03

Zajdi do sekce HijackThis, máš tam i návod jak začít.

Uživatelský avatar
JegenaJk
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1083
Registrován: prosinec 17
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Extrémně vysoké využití procesoru

Příspěvekod JegenaJk » 15 dub 2018 01:07

S týmto navštív sekciu HijackThis. Očivídne to bude nejaký Malware :-/ Stiahni HijackThis a spusť ho ako Správca/Run As Administrator a dodaj tam log. Téma môžeš uzamknúť.
Ak potrebuješ pomoc , tak kľudne napíš do PM :) Rád pomôžem :thumbup:


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host