Že by vir? No to snad ne!

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Že by vir? No to snad ne!

Příspěvekod mmmartin » 13 pro 2004 13:50

Na moji mailovou adresu, užívanou na těchto stránkách (připojení přes chello.cz), mi přišlo psaní od me@my-sitename.com , Předmět: unknown, text: anything ok? a v příloze soubor information.zip. Předpokládám, že jde o vir a psaní jsem zlikvidoval. Vzhledem k tomu, že adresu, na kterou psaní došlo, používám jen na těchto stránkách, napadlo mě, zda se zde neděje něco virově nekalého (virová problematika je mi silně vzdálená a možná jen šířím poplašnou zprávu. V tom případě srry). :oops:

Reklama
Uživatelský avatar
Rimmer
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1171
Registrován: březen 03
Bydliště: Červený trpaslík
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod Rimmer » 23 pro 2004 01:09

Ahoj,
myslím že můžeš být úplně vklidu 8) ...situaci bych definoval asi tak, že "něco virově nekalého" se děje na celém INTERNETU a to už pěkně dlouho. Je všeobecně známo, že jakmile napíšeš někam svoji email adresu, vystavuješ se riziku, že ji nějaký robot, který scanuje jednotlivé stránky na Internetu zachytí, zařadí ji do nějakého seznamu adresátů a hnedle se ti na mail něco pošle.

To je problém současného emailu...proto někteří lidé píší maily typu jmeno[zavinac]seznam.cz ...........proste ne jejich presne znění..to je jedna z možných variant obrany. Jiná je ta, že prostě nikam svůj mail psát nebudeš. Ovšem ani v tomto případě nemáš vyhráno, protože dnes se odesílá SPAM (a viry) jakkoliv a kamkoliv...

HLAVNÉ to chce se řídit pravidlem, MAZAT cokoliv jenom trochu podezřelého co emailem přijde..
Rimms

Uživatelský avatar
mmmartin
Moderátor
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 9497
Registrován: srpen 04
Bydliště: Praha
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Příspěvekod mmmartin » 23 pro 2004 11:01

Jasně. Prostě opět platí to staré dobré Kdo maže, ten jede! :D
Prima svátky přeje mmm.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů