Spybot Search&Destroy

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: memphisto, Mods_senior, Security team

kaje
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno

Spybot Search&Destroy

Příspěvekod kaje » 03 zář 2013 00:32

Po "prohlídce" PC tímto programem jsem odstranil několik výskytů potenciálních nebezpečí. Od této chvíle se mi po přihlášení objevuje okno s následující právou:
"Protected. Nelze načíst soubor nebo sestavení InstallHelper, Version=1.0.0.24360, Culture=neutral, PublicKeyToken=null nebo jeden z jejich nezávislých prvků. Systém nemůže nalézt uvedený soubor".
Po zrušení okna kliknutím na křížek se zdá, že vše "chodí, jak má".
Nabízí se tedy otázka, zda onen program je nutno nějak obnovit - jak?
nebo možná lépe, jak se natrvalo zbavit onoho okna s výše uvedenou zprávou.
Děkuji za informaci.Reklama
kaje
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 13
Pohlaví: Nespecifikováno

Re: Spybot Search&Destroy

Příspěvekod kaje » 03 zář 2013 01:37

Ha, odpovím si sám...po různých pokusech jsem našel v Recovery souborech programu Spybot položku InstallHelper.dll, patřící původně do složky HomeTab v ProgramFiles. V téže složce zůstal soubor ProtectedSearch.exe. Dle onoho "Protected" jsem poznal, že jsem správně - totéž slovo bylo na prvním místě v chybové zprávě. Spybot v Recovery souborech měl ještě mnoho odstraněných registrů patřící k odstraněné "hrozbě" HomeTab. Proto mi evidentně odinstalační program (v aplikaci "Přidat nebo odebrat programy") pro HomeTab následně hlásil, že program nelze odinstalovat, že již odinstalován byl. Tudíž jsem jen odstranil složku HomeTab s oním exe souborem (jenž se zřejmě po přihlášení spouštěl a marně hledal onu dll knihovnu a hlásil tudíž chybu). Od této chvíle je vše OK. Navíc bylo tímto (již "zásahem" Spybotu) odstraněno občasné přepisování domovské internetové stránky a nahrazování jakousi jinou - internetová stránka pak zobrazovala mnou různé používané internetové stránky, na které bych se dostal po kliknutí na zobrazené ikony. Prostě nevyžádaná "podpora". Píšu to proto, že možná i jiní uživatelé si jako já nějak nevědomky nainstalovali HomeTab. Tudíž toto je způsob, jak se instalace včetně "pozůstalé" hlášky zbavit, když už na HomeTab byla použito odstranění pomocí Spybotu.
Možná by původně stačilo prostě program odinstalovat (kdybych o něm věděl) - snad by se vymazaly i všechny k němu patřící registry, pak by možná ani Spybot nic takového nenašel...

Uživatelský avatar
memphisto
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 21115
Registrován: září 06
Bydliště: Zlín - České Budějovice
Pohlaví: Muž

Re: Spybot Search&Destroy

Příspěvekod memphisto » 03 zář 2013 08:24

Jak se toho zbavit? Jednoduse. Odinstalovat Spybot. Nejlepší léta ma uz za sebou... Uz to neni co byvalo. Navic dnes uz každý antivir ma antispyware stit...

Odesláno z mého GT-I9100 pomocí Tapatalk 2
PRAVIDLA PC-HELP.CZ, PRAVIDLA sekce HijackThis, HijackThis návod, Memtest, CCleaner
Logy z programu HijackThis neposílejte prosím přes SZ, ale vkládejte je do patřičné sekce. Děkuji


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: CommonCrawl [Bot] a 1 host