KILLAPPS.EXE

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Lexum
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

KILLAPPS.EXE

Příspěvekod Lexum » 21 led 2005 21:40

Lidicky nemate nekdo tuseni co je to za breberku KILLAPPS.EXE? Instaloval jsem dnes na novy disk Win.XP a doplnil to programem a-squared ktery odchytava trojske kone a podobnou havet. Nasel jsem to v adresari C:\WINNT\system32\KILLAPPS.EXE s diagnozou (not-a-virus:RiskWare.Tool.KillApp.b) Na netu jsem nekde nasel ze to patri k S.B.Live! ale taky ze se jedna o trojskeho kone, jelikoz jsem to zjistil 30min po instalaci noveho systemu tak se nedomnivam ze by chytil hned trojana. Budu rad kdyz mi nekdo napise sve zkusenosti, stahnout a vyzkouset si jej muzete na http://www.emsisoft.com/en/

Reklama
Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 21 led 2005 22:01

Podle mych internetovych zdroju je to Trojan.W32.KillProc.i ,takze to smazni, kdyz ti nepujde zvukovka tak si ovladace nainstalujes znova...
Obrázek

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 21 led 2005 22:03

Mám Audigy 2 a onen soubor killapps.exe se v system32 taky nachází. Nicméně a-squared sem nainstaloval, aktualizoval a jako podezřelej mi ho neoznačil.
Takže si fakt nejsem jistej... Pokud nějakou Creative zvukovku máš, asi by to mělo bejt v klidu. Jak máš ten soubor velkej? Můj má 52 kilo a hned vedle něj je soubor kill.ini o velikosti 194 bytů. Jestli to sedí aspoň přibližně mělo by to bejt good...

Lexum
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lexum » 21 led 2005 22:29

To je divny ze ti ho neoznacil, mas ho tam vubec? Jka velky je uz nevim, smaznul jsem ho, nic podobnycho tam nemam (kill.ini). Nemyslim si ale ze by to byl trojan, nez jsem vlezl na net tak jsem nains. SP2, KPF a zakazal nekolik zradnejch sluzeb (services.msc) navic mam HW Firewall. Pouzivam S.B.Live 5.1


KillProc.i je podle meho neco jinyho

Lexum
nováček
Příspěvky: 34
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod Lexum » 21 led 2005 22:30

miras píše:Mám Audigy 2 a onen soubor killapps.exe se v system32 taky nachází.


Omlouvam se, prehlidnul jsem to :roll:

miras
Tvůrce článků
Level 5
Level 5
Příspěvky: 2159
Registrován: červenec 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod miras » 21 led 2005 23:23

Z toho co píšeš si opravdu nemyslím že se u tebe jednalo o nějakou škodlivost. Každopádně jestli si to smáznul a všechno chodí tak to tam bylo očividně zbytečně :wink:.
Kdyby se ti chtělo dělat pokusy můžeš zkusit ovladače přeinstalovat jestli se tam objeví znovu nebo ne...

Uživatelský avatar
Jake
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1112
Registrován: listopad 04
Bydliště: Fox River
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Jake » 21 led 2005 23:46

Jak jsem psal ze mam ze svejch zdroju tak tam pisou ze cast ovladacu k temhle zvukovkám je napadnutelnejch, takze by melo stacit je smazat a zase nainstalovat ...
Obrázek


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti