Jaká kombinace programů pro ochranu PC??

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Jaký antivir je podle Vás nejlepší??

Nod 32
6
35%
Avast
5
29%
AntiVir PersonalEdition Classic
1
6%
Active Virus Shield
2
12%
AVG Free Edition
0
Žádná hlasování
BitDefender
0
Žádná hlasování
Norton
3
18%
 
Celkem hlasů: 17

Uživatelský avatar
Verxes
Level 3
Level 3
Příspěvky: 512
Registrován: leden 07
Bydliště: Vadkov 20, Prachatice
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Jaká kombinace programů pro ochranu PC??

Příspěvekod Verxes » 09 bře 2007 00:21

Nazdar, já používám antivirový program NOD32, Firewall Kerio a na spyware a adware mám programy CCleaner, TweakNow RegCleaner a TuneUp 2004, a taky Spyboot...
Poslední dobou se mi notebook chová divně, programy které jsem měl nainstalované, najednou nejsou.., každý druhý program pořádně nefunguje...
Jaké programy na kompletní a dostačující čištění PC byste mi doporučili??
Jak často čistíte PC??
Před chvíli jsem sem hodil log z HJT, takže jestli ho někdo chce vidět, tak hledejte přibližně stejný datum a čas v rubrice HJT.
Dík a pic

Reklama
Uživatelský avatar
Damned
Tvůrce článků
Master Level 9
Master Level 9
Příspěvky: 8353
Registrován: prosinec 06
Bydliště: Rokycany
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod Damned » 09 bře 2007 01:27

Základ je nemít počítač a čistit ledničku :lol: :lol: .

Kombinace je jasná Antivir,Firewall a něco na čištění od spyware a malware, stejně tak program na čištění registrů. Programů je spousta a pořadí se mění podle zadání inzerce a reklamy, Nebo podle toho jak který výrobce rychleji zareaguje na požadavky netu.
Nic není nemožné, proto tam, kde jsme s rozumem v koncích, neváháme použít kladivo.
Chceš-li vědět, co je nového, podívej se do starých knih.
Damnedovy češtiny - překlady programů pro údržbu PC
HiJackThis 2+návod FCleaner+čeština Wise Registry Cleaner

maxim.
Level 1
Level 1
Příspěvky: 99
Registrován: září 04
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod maxim. » 09 bře 2007 07:33

Kombinace NOD32 a Spy Sweeper je celkem dobrá zatím jsem neměl problém s havětí, dříve jsem používal Avast ale když jsem po něm spustil NOD32 našel celkem dost havěti tak jsem přešel na něj.

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 09 bře 2007 07:39

Nod byl vždy můj favorit, ale poslední dobou mne trošku neuspokojuje - nezachytil začátky strationu a hlavně, pokud člověku přijde něco nového, tak se nod, i když je aktualizovaný tváří, že to je v pohodě (cosik.txt.exe), ale na virustotal nod hlásí vir. po chvilce nechápání se dívám a na VT je novější databáze než v PC a až po 1-2 dnech se mi to doaktualizovalo, což v době internetu není zrovna málo. :-( :evil:

Uživatelský avatar
James_Radlle
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 820
Registrován: únor 07
Bydliště: Far Far Away
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod James_Radlle » 09 bře 2007 08:12

Hodi se mit i aktivni stit - filtrovani ip adres pomoci peagurianu(presne si nepamatuju jak se to pise), pomuze ti kdyz hodne stahujes.
Dale je dobre mi Spybot, jeho kontrola je velmi rychla a najde hodne spiny:-) a muzes si u nej taky zapnout jakousi rezidentni ochranu proti zapisum do registru.
Počítač: ANO! :bottle:

Uživatelský avatar
franticek
Level 3
Level 3
Příspěvky: 435
Registrován: únor 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod franticek » 09 bře 2007 10:31

Nebo používat na brouzdání po shit stránkách nějaké distro od linuxu, ideálně live verzi a případné stažené cracky kontrolovat na virustotalu. Pro brutální bezpečnost nastavit iptables (FW) na zahazování všech příchozích paketů krom 80. :smile:

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod shark1359 » 09 bře 2007 10:42

:P Nejsem zastánce kombinací.
Používám balík NIS 2007 : http://www.symantec.com/cs/cz/home_home ... id=nis2007

Pokud bych byl ale donucen k free kombinaci tak asi tohle:
firewall-COMODO: http://www.personalfirewall.comodo.com/
antivir-AVS (jádro Kaspersky): http://www.activevirusshield.com/antivi ... /index.adp?
antispyware-Spyware Terminator (čeština-dle některých názorů lepší než Spybot SD): http://www.spywareterminator.com/
+AdAware SE personal: http://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/ ... e/adaware/

Na registry a smetí: Ccleaner - http://www.filehippo.com/download_ccleaner/

Uživatelský avatar
aproch
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 263
Registrován: leden 07
Bydliště: Šumperk
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Příspěvekod aproch » 09 bře 2007 12:00

Taky mám NIS2007, Nortona používám k plné spokojenosti od roku 2004 a nikdy jsem neměl problém s havětí nebo spywarem v PC. Oceňuju hlavně to, že je to "vše v jednom" , včetně spamového filtru, a to za dle mého názoru za rozumnou cenu. Možná to nebude nejoptimálnější řešení pro pařany her, kteří se honí za každým procentem výkonu svého PC, protože poměrně hodně spuštěných služeb NIS nějaký výkon ubere, ale já jsem naprosto spokojen.

Uživatelský avatar
Phoenix666
Level 1
Level 1
Příspěvky: 57
Registrován: březen 07
Bydliště: Sokolovsko
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: Jaká kombinace programů pro ochranu PC??

Příspěvekod Phoenix666 » 09 bře 2007 16:26

[quote="Verxes"]Nazdar, já používám antivirový program NOD32, Firewall Kerio a na spyware a adware mám programy CCleaner, TweakNow RegCleaner a TuneUp 2004, a taky Spyboot...
Poslední dobou se mi notebook chová divně, programy které jsem měl nainstalované, najednou nejsou.., každý druhý program pořádně nefunguje...
Jaké programy na kompletní a dostačující čištění PC byste mi doporučili??
Jak často čistíte PC??
Před chvíli jsem sem hodil log z HJT, takže jestli ho někdo chce vidět, tak hledejte přibližně stejný datum a čas v rubrice HJT.
Dík a pic[/quote]

.... Bože proč máš tolik programů ?????. Používám jen jeden, [b]antivir, firewall, antispam a antispyware [/b]od BitDefendra IS 10 a super!!!!. Žádná blokace systém. prostředků a skutečně chrání !!!. Měl jsem AVG, Avasta, Noda32, Pandu i Kaspera, všechny jsem si otestoval a největší spokojenost je teprve s "Bitem". Nod mě zklamal, udržoval mě v bláhovosti a když jsem spustil Bita, našel mi zašitý 2 viry, Avast a Norton Symantec doslova žere systém. prostředky nebo aspoň žral, nevím jak teď, Kaspera IS 6 jsem měl - spokojenost, ale finančně výhodnější je Bit, klíč na 2 roky na 2 PC, Kasper sice klíč na 3 PC ale jen na rok za víc peněz.
WIN XP PRO SP 2 CZ, MB Gibabyte K8NSNXP, AMD Athlon 64 3000+ Venice, 1 GB RAM Corsair DDR 400, Gigabyte GF 6600GT, SB Audigy4, LCD Yakumo 19", Genius Home Theathre 5.1

wichin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 559
Registrován: říjen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Příspěvekod wichin » 09 bře 2007 21:31

Můžeš mít programů na ochranu komrdesát, ale když je nebudeš umět ovládat a používat, tak nejlepší ochrana je nemít pc vůbec. Někteří týpci, a já některé takové osobně znám, nepoužívájí žádný antivirový program. Jejich logy zde v životě neuvidíš. Pro mě dobrej antivirovej program je pc help a pan mijaja, a vůbec všichni ti kluci co se věnují našim logům a dávají si práci zbavit naše miláčky nepřeberného množství šmejdů na které ani drahé antivirové programy nestačí.
Tím chci jen říct, to co jsem myslel. Jinak nod32, adaware,spybot a kerio podle mě stačí až nad hlavu.

Uživatelský avatar
shark1359
Level 1.5
Level 1.5
Příspěvky: 130
Registrován: srpen 06
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Jaká kombinace programů pro ochranu PC??

Příspěvekod shark1359 » 09 bře 2007 22:39

Phoenix666 píše:
Verxes píše: Avast a Norton Symantec doslova žere systém. prostředky nebo aspoň žral, nevím jak teď,


Symantec Norton Internet Security 2005 a starší, byli skutečně docela "nenažraní" a byli vhodní spíš pro silnější PC ale to se postupem času začalo měnit k lepšímu a současná verze NIS 2007v2 už nijak nevybočuje v porovnání s komplexními bezp. softy jiných firem. Nevím zatím jak je na tom poslední "model" s názvem Norton 360 - (poznám za cca 3-4 měsíce až mi bude končit současný NIS07v2.)

:D
Trošku mne také začal zajímat balík od G-data. - 2 jádra (enginy) - od Kaspersky a Bitdefenderu. Bohužel se ale začíná proslíchat že v posledním "kuse" od G-data bylo jádro Bitdefendera vyměněno za Avast! - což mi už nějak nevoní. :-( . . . . . to sem ale nepatří . . . sorry. :smile:


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů