Virus

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

BudulinekCZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Virus

Příspěvekod BudulinekCZ » 17 úno 2016 20:28

Zdravím, dnes na FB jsem omylem klikl na obrázek který měl na sobě GIF(Jakože když kliknu pustí se) jenže jsem to ale nešika a blbec. Nebyl to GIF neprohlídl jsem to a klikl jsem na to(Ano, byla tam docela pěkná kočka, ještě jednou jo vím sem blbec že jsem na to klikl.)
a to mě následně Xkrát přesměrovalo
zde je obrázek:
Obrázek
ať jsem hledal jak jsem hledal. Nikde jsem nenašel co je to za stránky všecky kam mě to přesměrovalo a virustotal je ukazoval jako CLEAN a některé SUSPICIOUS. Ale stále si myslím že to je vir. Nenapadá mě totiž jiný důvod proč by někdo dělal takovouhle ptákovinu.

Co myslíte? Jsem z toho trochu zmaten nevím co dál jestli rychle změnit hesla nebo něco :D

Reklama
Uživatelský avatar
Pepulin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: srpen 14
Bydliště: Každá místnost kde je PC :-)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus

Příspěvekod Pepulin » 17 úno 2016 21:01

Myslím že to začneš dál šířit po fb, nevím jak to zastavit a jestli to ještě něco dělá....
PC: CPU: Intel Core i5 6600 GPU: nVidia GeForce GTX 970 RAM: 8GB Kingston DDR4 Zdroj: Seasonic 520W MB: MSI H170 Gaming M3 Case: NZXT Source 340

PS 1 Slim

BudulinekCZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus

Příspěvekod BudulinekCZ » 17 úno 2016 21:03

Pepulin píše:Myslím že to začneš dál šířit po fb, nevím jak to zastavit a jestli to ještě něco dělá....

Kdy cca? zatím se nic neděje. Smart scan esetu nenašel nic. EDIT: Hluboký scan ESET Smart Security 9(Koupená full verze) neukázala nic.
Pomůže změna hesel nebo jde to nějak smazat/zastavit?

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus

Příspěvekod jaro3 » 18 úno 2016 10:17

Vlož log z HJT:
viewtopic.php?f=70&t=5119

do sekce HiJackThis.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Uživatelský avatar
Pepulin
Level 3
Level 3
Příspěvky: 560
Registrován: srpen 14
Bydliště: Každá místnost kde je PC :-)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus

Příspěvekod Pepulin » 18 úno 2016 13:54

Ano, vlož log do sekce Hijackthis a ten vir se šíří bez toho aby jsi něco věděl.
PC: CPU: Intel Core i5 6600 GPU: nVidia GeForce GTX 970 RAM: 8GB Kingston DDR4 Zdroj: Seasonic 520W MB: MSI H170 Gaming M3 Case: NZXT Source 340

PS 1 Slim

BudulinekCZ
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus

Příspěvekod BudulinekCZ » 18 úno 2016 14:09



Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti