Kde hledat informace o virech?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
Herda
Level 2.5
Level 2.5
Příspěvky: 357
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Kde hledat informace o virech?

Příspěvekod Herda » 29 úno 2016 22:38

Opravoval jsem zavirovaný počítač, našel jsem tam hned 3 viry: Linkury, Kazy a třetí jsem zapomněl ( figurovalo tam jméno PUP, Ronzap, Cloud Printer a hlavně OLBPre a snap.do).
Bohužel na googlu jse mi nedařilo najít nějakou seriozní stránku s popisem těch virů - vždy jsem narazil na pochybné anglické nebo lamaně české stránky, které vypadají strojově a sedí na popis jakéhokoli viru (něco is-mycomputer-infeceted.com nebo odvirovani-pocitace.cz), a vybízejí ke stažení nějakého antiviru, o kterém neslyšeli přední odborníci na viry.

Zajímalo by mě, kde čerpat informace o virech (protože je podle mě nezbytné vědět, co daný vir dělá, kde je umístěn, jestli se brání/skrývá).

A pak se chci zeptat na ty výše uvedené 2 viry. Co dělají, kde se ukládají, co mění, zda se brání. Podle mě šlo o hijackery prohlížečů a trochu byly zákeřné, že asi se ukládají pod pseudonáhodnými jmény (Overhome,Treshold.dll,Lettex xtc). Procesy jsem suspendoval, pomocí autoruns prohlédl a promazal hodně souborů v Programdata,appdata,temp,programfils, common files a smazal záznamky ke službám a cheduleru.
Pak jsem nechal běžet Junkware removal tool a ten už jen našel nějaké záznamy v cache prohlížečů a cookies,homepage, a jinak nic. Stačilo to k odstranění těchto virů?
Po restartu a spuštění všech prohlížečů už se žádné zlotřilé procesy neobjevily.

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23604
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde hledat informace o virech?

Příspěvekod ITCrowd » 29 úno 2016 22:42

Zkus viry.cz
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kde hledat informace o virech?

Příspěvekod jaro3 » 01 bře 2016 09:10

Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů