SimpleDownloads mi spôsobil vir Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

SimpleDownloads mi spôsobil vir  Vyřešeno

Příspěvekod SamerLP » 04 bře 2016 20:25

Zdravím dnes som si jeden súbor stahoval a musel som ho sťahovať cez nejaký program ktorý sa volá SimpleDownloads a odkedy som ho nainštaloval a aj som ten súbor čo som potreboval stiahol, tak odtedy mi stále niečo eset hádže a ja si myslím už, že to je vir, aj teraz mi stále vyhadzuje eset nejaké veci a keď sa pozriem do karantény tak je tam strašne vela vecí, tu posielam screen, že napr jaké:
Screenshot_1.png

Niektoré stránky čo pozerám tak sú také čo som ja pozeral si kedysi, a samé niečo o trojskom konovi, nemyslím si, že je to normálne, a taktiež ten SimpleDownloadns som chcel odinštalovať normálne cez ovládací panel a odištalovanie programov, a nejak vôbec nešiel, a nakoniec sa s toho vymazal a ešte som skúšal tam kde súbor je umiestený je súbor uninstall.dat a tým že mám Nero napalovací program tak mi to len v nom púšťa. Skúšal som aj na internete hladať ako to odinštalujem ale vôbec nič nemôžem nájsť, a skúšal som veľa vecí aj sám ale už si neviem rady tak píšem sem.

Reklama
petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SimpleDownloads mi spôsobil vir

Příspěvekod petr22 » 04 bře 2016 20:32

"musel som ho sťahovať cez nejaký program ktorý sa volá SimpleDownloads "

Jak presvecit uzivatele, aby si sam dobrovolne virus nainstaloval? Staci mu naservirovat soubor, ktery moc chce a je ochoten kvuli nemu nainstalovat i virus, co se tvari jako program na stazeni.

Osobne bych zacal sekci HijackThis a projetim pocitace z bootovaciho CD s Kaspersky antivirem.
http://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk

Pokud v tom linuxu funguje net, tak se i aktualizuje antivirova definice.

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SimpleDownloads mi spôsobil vir

Příspěvekod SamerLP » 04 bře 2016 20:43

Okey, tak napíšem teda do tej sekcie. A s tým linuxom tomu nerozumiem, lebo linux nemám mám windows.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SimpleDownloads mi spôsobil vir

Příspěvekod petr22 » 04 bře 2016 20:46

Kaspersky Rescue CD je distribuce Linuxu kde je Kaspersky antivirus.

Stahnes, vypalis nebo nahrajes na flashku, nabootujes z toho, aktualizuujes virovou databazi a proskenujes vsechny disky.

Kdyz spustis antivir pod Windows, nevis jestli tam jeste nemas nejakou potvoru ktera ho bude blokovat.

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SimpleDownloads mi spôsobil vir

Příspěvekod SamerLP » 04 bře 2016 20:53

No keď som púštal antivir pre Windows tak mi aj niečo našlo ale ani po 2 hodinách skoro sa to nijak neposúvalo to skenovanie, no a napísal som do HJT zatiaľ budem tam riešiť, a s týmto Kasperskym ešte asi počkám, moc sa v tomto nerozumiem a typujem že by toto trvalo dlho čo ja moc nechcem.

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SimpleDownloads mi spôsobil vir

Příspěvekod petr22 » 04 bře 2016 20:58

Obvykle to trva kolem 10 minut.

Uplne stejne jako pod Windows.

Uživatelský avatar
SamerLP
Level 4.5
Level 4.5
Příspěvky: 1743
Registrován: srpen 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: SimpleDownloads mi spôsobil vir

Příspěvekod SamerLP » 04 bře 2016 21:00

Hmmm... zajtra to teda potom skúsim, no ale divné že pri kontrolovaní diskov u esetu pri windowse som za jednu hodinu nebol ani v polovice a ani po skontrolovaní 1 000 000 súborov. Tak neviem kde na windowse si zobral 10 minút :D


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti