regid.1991-06.com.microsoft Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Sandalfon
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

regid.1991-06.com.microsoft

Příspěvekod Sandalfon » 18 čer 2016 15:35

Dobrý den, dneska jsem zabloudil do %programdata% a našel tam toto: regid.1991-06.com.microsoft, na internetu jsem se dozvěděl, že se jedná o Trojan.Agent/Gen-Dropper ( viz screen ). Je to pravda a jestli ano, jak se toho mohu zbavit? Mcafee tvrdí, že je to bezpečné. Předem děkuji za odpoveď.

Snímek obrazovky (4).png

Reklama
Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: regid.1991-06.com.microsoft  Vyřešeno

Příspěvekod jaro3 » 19 čer 2016 09:31

ten soubor je čistý , jen jedna detekce z 68 antivirů..
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Sandalfon
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: regid.1991-06.com.microsoft

Příspěvekod Sandalfon » 19 čer 2016 11:19

jaro3 píše:ten soubor je čistý , jen jedna detekce z 68 antivirů..


Takže se bát nemám?

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: regid.1991-06.com.microsoft

Příspěvekod jaro3 » 19 čer 2016 12:52

podle je čistý , můžeš ještě otestovat:
V možnostech složky si povol zobrazování skrytých souborů a složek+ odškrtni zatržítko skrýt chráněné soubory operačního systému

otestuj na Virustotal

Klikni vpravo od okénka na Vybrat a v Exploreru najdi požadovaný soubor v Tvém PC. Označ ho myší a klikni na Otevřít , poté klikni na Send File. Pokud už byl soubor testován , objeví se okno ve kterém klikni na Reanalyze. Soubor se začne postupně testovat více antivirovými programy. Až skončí test posledního antiviru , objeví se nahoře result a červeně počet nákaz , např. 0/43 , nebo 1/43. Pak zkopíruj myší odkaz na tuto stránku a vlož ji do svého příspěvku.

Nebo na:
http://www.virscan.org/
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Sandalfon
Level 2
Level 2
Příspěvky: 236
Registrován: červen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: regid.1991-06.com.microsoft

Příspěvekod Sandalfon » 19 čer 2016 13:52

jaro3 píše:podle je čistý , můžeš ještě otestovat:
V možnostech složky si povol zobrazování skrytých souborů a složek+ odškrtni zatržítko skrýt chráněné soubory operačního systému

otestuj na Virustotal

Klikni vpravo od okénka na Vybrat a v Exploreru najdi požadovaný soubor v Tvém PC. Označ ho myší a klikni na Otevřít , poté klikni na Send File. Pokud už byl soubor testován , objeví se okno ve kterém klikni na Reanalyze. Soubor se začne postupně testovat více antivirovými programy. Až skončí test posledního antiviru , objeví se nahoře result a červeně počet nákaz , např. 0/43 , nebo 1/43. Pak zkopíruj myší odkaz na tuto stránku a vlož ji do svého příspěvku.

Nebo na:
http://www.virscan.org/

Děkuju za radu, ale budu vám věřit, že je bezpečný. Nechci se v tom nějak hrabat, dříve se mi to nevyplatilo.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti