Virus?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Dominio00
nováček
Příspěvky: 6
Registrován: prosinec 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Virus?

Příspěvekod Dominio00 » 10 srp 2016 13:31

Zdravím, chtěl bych se zeptat.. mám avast a něco při instalaci jsem asi zapoměl odškrtnout a vyskakuje mi že mam avast vyplej.
jak jsem ho zkoušel zapnout tak to nejde a při každém restartu,vypnutí pc,režim spánku mi skáče modrá smrt nebo-li (BlueScreen)
timpádem musím počítač vypínat dlouhým přidržením tlačítka na zapnutí PC , zkoušel jsem čistit programama : CCleaner,Advenced System Care,Rogue Killer,avast test po restartu jenomže při kontrole avastem po restartu skočilo o5 blue screen chtěl bych se zeptat jak to lze sprovoznit :) co mi poradíte.
V minulosti jsem měl ten samý problém, naformátoval jsem windows a vše bylo OK ale teď se mi ten win nějak formátovat nechce jelikož je asi půl roku nově přeformatovaný.

Děkuji..Dominio00

Reklama
Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus?

Příspěvekod Michael850 » 10 srp 2016 13:39

Dominio00 píše:timpádem musím počítač vypínat dlouhým přidržením tlačítka na zapnutí PC , zkoušel jsem čistit programama : CCleaner,Advenced System Care,Rogue Killer,avast test
Tak tohle bude pěknej průšvih... Proč jsi to používal, když nevíš, co to dělá? Jestli to někdo dá teď do kupy, tak to bude zázrak z nebes. Doporučil bych jednoduše přeinstalovat systém. Jinak tu je na to specifická sekce viewforum.php?f=118...
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53608
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus?

Příspěvekod petr22 » 10 srp 2016 13:45

Pokud jsi pouzil Advanced System Care a podobne nesmyslne programy tak je cista instalace Windows to nejjednodussi.

Nikdy nevis, jake skody tam Advanced System Care napachal.

Uživatelský avatar
Michael850
Elite Level 11.5
Elite Level 11.5
Příspěvky: 14681
Registrován: srpen 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Virus?

Příspěvekod Michael850 » 10 srp 2016 13:59

1) Používej jen plně kompatibilní programy (Defender) se systémem, abys ses vyhl těmto problémům.
2) Neinstaluj nic jako CCleaner nebo dokonce ASC. Na podobné zákroky do sytému má už Windows svoje vlastní zabudované nástroje a dělají to samé. Pokud jsi CCleanerem čistil kompletně celý systém, mohl sis vymazat i důležité klíče z registru. Čištění registru stejně nemá žádný vliv na chod systému! A o ACS se nemá cenu ani rozepisovat, ten vždy jen nenávratně roz**ere celý systém k nepoznání, takže pokud jsi prováděl celou očistu, přeinstalace systému je rovnou zcela na místě.
3) Používej příště trochu víc selský rozum a bezhlavě vše nepotvrzuj.
Ryzen 7 2700 + Freezer 34/X370 C6H/RM650x/RX 5700 Gaming X 8GB GDDR6/Vengeance LPX 2x8GB 3000MHz/Gammix XPG S11 Pro 512GB/Define S + 4x F14 Silent


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot] a 2 hosti