virus, který nejde odstranit Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

virus, který nejde odstranit

Příspěvekod TeIkQ » 01 zář 2016 17:03

zdravím, kámoška mi nedávno říkala, že měla v pc trojského koně, a že si kvůli tomu musela pořídit nový hdd, že to dávala asi do třech servisů, a že prej to jinak než přes novej hdd nepůjde.

Vždycky jsem si myslel, že i kdybych měl v počítači jakýkoliv bordel, tak naformátování, nebo přeinstalace OS to vždycky vyřeší, ale tady to podle všeho nefunguje.

Jen bych se chtěl zeptat, jestli vážně existuje malware, co prostě nejde odstranit, nebo co ten hdd "dojebe" tak, že se to už nedá opravit.

díky
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Reklama
SaKunDrak
Level 2
Level 2
Příspěvky: 174
Registrován: prosinec 13
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline
Kontakt:

Re: virus, který nejde odstranit

Příspěvekod SaKunDrak » 01 zář 2016 17:41

Ano, existují viry, které dokážou, jak říkáš "dojebat" hdd, ale spíše jen všechny data v něm, protože zatím neexistuje vir, který by dokázal úplně odrovnat hdd (ledaže by furt zapisoval a mazal a "poškodil ho používáním"), protože ten výchozí "zaváděcí a identifikační systém" disku je uložen pevně a neměnně. Obvykle viry spíš přepíšou MBR (master boot record, program, který zavede neboli nabootuje systém z daného disku, rozděluje partitiony, oddíly atd.), abys nemohl nastartovat OS. Ale samotný hdd sám o sobě se dá zachránit...

A kdyby něco bylo špatně, nebojte se mě vy zkušenější opravit :D Nejsem vševědoucí a píšu pouze to, co mám v hlavě...
PC:
MTB INTEL DQ45CB, Intel Core2 Duo E8400 @ 3.0GHz, NVidia GeForce 8600 GT, Kingston 4GB DDR2 667MHz RAM, 2x 465GB Seagate Barracuda HDD

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53614
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: virus, který nejde odstranit

Příspěvekod petr22 » 01 zář 2016 18:15

Mnohem pravdepodobnejsi je, ze ten HDD byl zkratka vadny a bylo nutne ho vymenit.

Uživatelský avatar
TeIkQ
Level 2
Level 2
Příspěvky: 214
Registrován: duben 15
Bydliště: Moravskoslezský kraj
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: virus, který nejde odstranit  Vyřešeno

Příspěvekod TeIkQ » 02 zář 2016 00:04

V tom případě nechápu, proč jí v servisu řekli, že tam měla trojana ..
A.E „Kdybych měl k dispozici hodinu na zvládnutí problému, na kterém by závisel můj život, strávil bych 40 minut jeho studiem, 15 minut jeho analýzou a 5 minut jeho řešením.“

Uživatelský avatar
Orcus
člen Security týmu
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10645
Registrován: duben 10
Bydliště: Okolo rostou 3 růže =o)
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: virus, který nejde odstranit

Příspěvekod Orcus » 03 zář 2016 14:22

Protože toto vysvětlení je zpravidla jednodušší než popisovat mechaniku disku a princip fungování.
Láska hřeje, ale uhlí je uhlí. :fire:



Log z HJT vkládejte do HJT sekce. Je-li moc dlouhý, rozděl jej do více zpráv.

Pár rad k bezpečnosti PC.

Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto, jaro3 a Diallix

Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše fórum.

Uživatelský avatar
faraon
Master Level 8.5
Master Level 8.5
Příspěvky: 7359
Registrován: prosinec 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: virus, který nejde odstranit

Příspěvekod faraon » 03 zář 2016 19:35

No, existují viry které dokáží přepsat firmware harddisku aniž by se dotkly dat na něm, potom neexistuje způsob jako ho odstranit a dokonce ani jak ho detekovat. Ale není příliš pravděpodobné že by zrovna tvoje kámoška byla tak důležitá osoba, aby po ní vyjely americké nebo izraelské tajné služby.

I když člověk nikdy neví, někde si to natrénovat musí :lol:
"Král Lávra má dlouhé oslí uši, král je ušatec!

(pravil K. H. Borovský o cenzuře internetu)

Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: virus, který nejde odstranit

Příspěvekod Pic » 03 zář 2016 20:08

Máš asi dobré informace - Hi!
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

Uživatelský avatar
Pachoom
Level 2
Level 2
Příspěvky: 160
Registrován: květen 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: virus, který nejde odstranit

Příspěvekod Pachoom » 04 zář 2016 21:45

Když už se o tom bavíte,tak existoval i vir,který ti přepsal bios nebo něco takového,žes ten compl nezapl,už si to přesně nepamatuju : https://www.youtube.com/watch?v=RrnWFAx5vJg
Vím,že se toho dá zbavit,ale spousta lidí se na to vysrala v té době a koupila si nové počítače.Škody za miliony.

mople71
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 662
Registrován: listopad 14
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: virus, který nejde odstranit

Příspěvekod mople71 » 04 zář 2016 23:25

To existuje i teď, jenom to je dotáhlý k dokonalosti, takže PC normálně jede s malware v SMRAM. ;)


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti