vir photo.scr

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Bundash
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

vir photo.scr

Příspěvekod Bundash » 19 zář 2016 09:28

Dobrý den, jsem tady poprvé. A to proto, že mi společnost AVG, jejíž antivirový systém v práci používáme není schopna s odstraněním viru, který nám v jednom z počítačů stále a donekonečna všude vytváří soubory photo.scr . Antivir AVG jej identifikuje jako vir - píše, že se pravděpodobně jedná o trojského koně BitCoin. Software ho i několik set jeho sourozenců odstraní z počítače, ale vzápětí je tam máme znovu. Z AVG mi poslali nějaké skenovací prográmky, jejíž výsledky jsem jim zaslal a oni mi odpověděli, ať si systém počítače obnovím ze zálohy (pokud mám) starší než 23.8., kdy jejich software začal tento vir indentifikovat. Zálohu samozřejmě žádnou nemám, resp. mám tak starou, že je to na nic. Jedná se o PC s Windows XP, SP3. Nelze zde přejít na Win10, protože by to stávající HW neutáhl. Počítač využíváme ve firemní síti, jako tzv. "server", ukládáme na něj společná data, projekty apod. Je možné, že byste mi prosím mohli pomoci s odstraněním toho svinstva, které nám "zasírá" počítač a díky němu nám AVG následně i brzdí přístup do něj? Nejsem žádný chytrý správce sítě, spíše laický uživatel, který ve firmě s většinovým ženským obsazením musí o tyto věci starat. Proto tak ke mně prosím přistupujte - polopaticky. Moc děkuji za jakoukoliv pomoc k vyřešení tohoto problému. Ondra

Reklama
Uživatelský avatar
Pic
Moderátor
Guru Level 13
Guru Level 13
Příspěvky: 23292
Registrován: září 06
Bydliště: Východní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vir photo.scr

Příspěvekod Pic » 19 zář 2016 10:22

Vlož log z programu HiJackThis do nového tématu ve stejnojmenné sekci a požádej o pomoc. Návod v Články a návody.
Přečti si pravidla tohoto fóra! Přečetl jsi si nejprve manuál? Piš tak, abychom Ti rozuměli! Na SZ neodpovídám na požadavky řešení Vašich problémů s PC!
Nic není dokonalé, ani člověk!

petr22
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 53621
Registrován: únor 12
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vir photo.scr

Příspěvekod petr22 » 19 zář 2016 10:43

Pouziti pocitace s Windows XP SP3 v siti jako souboroveho serveru je trestuhodna nedbalost, protoze tento pocitac neni technicky mozne zabezpecit. O tom, ze neexistuji zalohy radsi vubec nemluve. To je potencialni prusvih, ktery jen ceka na vhodnou prilezitost aby se stal.

Reseni je jedine - poridit pocitac s aktualnim operacnim systemem vcetne funkcni procedury zalohovani dat, protoze to je jedine reseni ktere ma smysl. A samozrejmne spolehlivy antivirus, napr. Kaspersky.

Nejlepsi by bylo na spravu pocitacu najmout nekoho, kdo tomu rozumi, i kdyz to bude stat vic penez (muze to byt externi firma). Uzivatel nemuze zastavat praci spravce site. Zavirovany souborovy server je megaprusvih hrozici ztratou vsech dat.

Bundash
nováček
Příspěvky: 2
Registrován: září 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vir photo.scr

Příspěvekod Bundash » 19 zář 2016 11:08

děkuji za rady, ale přemluvit majitele k nějakým investicím není jednoduché, ale zkusím to.
Mohu prosím ještě vědět, proč AVG je špatný antivir? V mnoha testech i v Chipu vychází dobře. Ondra

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43061
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: vir photo.scr

Příspěvekod jaro3 » 19 zář 2016 19:15

Každý zpravidla doporučuje ten svůj antivir , na to bych tak nehleděl..
On žádný antivir není 100% a ani nemůže být.
Stačí jeden z těchto free:
Avira
Avast
AVG
Comodo
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti