nezvyklé chování internetu Vyřešeno

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

total
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

nezvyklé chování internetu  Vyřešeno

Příspěvekod total » 18 říj 2016 12:38

Zdravím,
poslední cca týden mi internet vykazuje nějáké zvláštní věci. Např.: google vyhleávač občas chce, abych zadal takovej ten antispamovej kód, nebo linked-in mě nechtělo pustit bez změny hesla, nejde mi připojit na playstation network a stáva se mi, že některý weby chtějí potvrzení totožnosti (např. zasláním kódu na email).
Pro upřesnění - mám wifi připojení a switch, ve kterém jsou 3 PC a playstation. PC používají firewall i antivirus a všechny běží na aktualizovaných windows 10. Kromě windows defenderu jsem zkoušel i online scanner od Esetu a počítače se zdají být perfekně čisté a bez malwaru. Asi stojí i za zmínku, že na žádným PC není nelegální software ani nikdo nechodí na pochybný weby ani nestrká podezřelý CD a flasky do PC,dokonce ani podezřelý emaily se u nás neotvírají :).
Takže netušíte kde by mohl být problém? Je možné, že je např. někde chyba u poskytovatele internetu? Protože už mě nic jinýho nenapadá.

Reklama
Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nezvyklé chování internetu

Příspěvekod atari » 18 říj 2016 12:58

To mě začalo dělat také. Mám podezření, že někdo v síti (na wifině) má napadený PC a rozesílá to co nemá.

total
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: nezvyklé chování internetu

Příspěvekod total » 18 říj 2016 14:18

přesně tak to vypadá, ale je to zvláštní, protože u nás jsou ty PC přes switch, takže je vyloučený, že by se do naší sítě někdo naboural.
není třeba možný, že máme nějakým způsobem sdílený připojení třeba se sousedem a ten má napadený PC? nebo, že by měl problém přímo ISP?

Uživatelský avatar
atari
Level 6
Level 6
Příspěvky: 3202
Registrován: říjen 08
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nezvyklé chování internetu

Příspěvekod atari » 18 říj 2016 16:03

Já to tak dřív měl na wifině, byl jsem součástí nějaké skupiny, kdy se to navenek tvářilo jako jedna IP (nebo tak nějak), ale prakticky na to byly napojené asi 4 ulice ve městě. Kolik to bylo uživatelů nevím. A když si někdo "vykoledoval nějakou blokaci", tak blokli IP a postihlo to všechny.
Topologie sítě není můj obor, obrať se na poskytovatele připojení pro podrobnosti.

total
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: nezvyklé chování internetu

Příspěvekod total » 18 říj 2016 17:53

takze mam pravdepodobne sdilenou IP adresu a nekdo tady v okoli ma zavirovanej pocitac?

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: nezvyklé chování internetu

Příspěvekod jaro3 » 18 říj 2016 19:20

Vlož log z HJT:
viewtopic.php?f=70&t=5119

do sekce HiJackThis.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

total
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: květen 07
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: nezvyklé chování internetu

Příspěvekod total » 18 říj 2016 23:30

tak jsem kontaktoval poskytovatele, zmenil IP adresu a vse je uz ok :)
diky za rady


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host