Divmé chování AVG

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Divmé chování AVG

Příspěvekod vlazy » 23 říj 2016 17:08

Dnes ráno když jsem zapnul počítač (probudil z hibernace) tak jsem neměl spuštěný AVG. Usuzuji tak podle toho, že na liště vedle hodin nebyla ikona AVG a z plochy zmizela ikona zástupce AVG kterou jsem tam měl. Navíc bylo zapnuté připojení k síti (internetu) které při vypínání počítače vždy vypínám. Potřeboval jsem odejít a tak jsem počítač úplně vypnul. Včera večer bylo vše v pořádku. Alespoň ničeho podezřelého jsem si nevšimnul. Nyní odpoledne když jsem zapnul počítač tak ikona AVG vedle hodin se po nějaké trochu delší době objevila a zdálo se, že s AVG asi bude vše v pořádku. Ikona zástupce AVG na ploše se objevila až dávno po tom co všechny ostatní ikony už byly zobrazené. Provedl jsem aktualizaci AVG a pak spustil test. Test ale zamrznul na 1% a 243 testovaných objektů tak jak je to vidět na obrázku a trvá to tak už více jak hodinu. Ten test ani nejde pozastavit nebo vypnout, protože na klikání na tyto tlačítka to nijak nereaguje. Mám dojem, že ten AVG se mi přes noc ve stavu hibernace asi nějak pokazil a nebo se s mým počítačem děje něco nedobrého. Také jsem zjistil, že když dám do hledání slovo AVG tak mi to nic nenajde. Test Malwarebytes nic nežádoucího nenašel.
Potřeboval bych poradit co se mi to s AVG nebo s počítačem asi děje a co s tím.
avg.jpg

Reklama
Uživatelský avatar
ITCrowd
Tvůrce článků
Guru Level 13.5
Guru Level 13.5
Příspěvky: 23605
Registrován: březen 10
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divmé chování AVG

Příspěvekod ITCrowd » 23 říj 2016 21:02

Podle chování to vypadá na nějaký virový útok - rozhodně by stálo za to poslat HJT log do sekce HijakThis. Virobijci by si s tím měli poradit.
Nebo můžeš zkusit avg rescue CD, nabootovat a proskenovat počítač bez náběhu systému přímo s CD. Uvidíš, jestli tam něco sedí.
Zkusili jste to vypnout a zapnout? Problémy řeším pouze v tématech. Do SZ mi proto píšete zbytečně.
Základní diagnostika WiFi Jak na diagnostiku sítě Router jako switch Proč je nesmysl chtít router s velkým dosahem Vybíráme router

Uživatelský avatar
vlazy
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 673
Registrován: únor 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divmé chování AVG

Příspěvekod vlazy » 23 říj 2016 23:43

Tak teď večer jsem zapnul počítač (měl jsem ho vypnutý) a normálně spustil test AVG a ten probíhá normálně a nyní při 76% mi to našlo nějaký 1 nebezpečný nález. Zase bylo zapnuté připojení k síti které jsem před vypínáním počítače vypnul. S tím AVG mi to připadá, že se možná přes noc nějak nainstalovala nebo aktivovala nějaká nová verze programu. Usuzují tak podle toho, že když kliknu pravým tlačítkem myši na ikonu AVG na liště vedle hodin tak ta nabídka která se rozevře vypadá úplně jinak než jak předtím.
Pokud jde o ten HJT log tak v tom bych se raději nechtěl hrabat abych si tím nenadělal zbytečně nějaké další problémy které bych možná sám ani nedokázal vyřešit. Autor návodu na použití HJT v něm uvádí, že
jeho užití se však bez konzultace tady na fóru nedoporučuje, protože i když procesy jsou víceméně vratné, může dojít k poškození operačního systému kompu a poté k nucenému reinstalu.


Tak test se dokončil a našlo mi to nějakého šmejda JS/Downloader Agent _J a přesunulo to do virového trezoru. Z virového trezoru jsem ho nechal odstranit a snad to tak stačí. Mohu tím považovat, že mám počítač odvirovaný?

Uživatelský avatar
jaro3
člen Security týmu
Guru Level 15
Guru Level 15
Příspěvky: 43060
Registrován: červen 07
Bydliště: Jižní Čechy
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Divmé chování AVG

Příspěvekod jaro3 » 24 říj 2016 10:12

To bych netvrdil , určitě má ještě " bratříčky".

Vlož log z HJT:
viewtopic.php?f=70&t=5119

do sekce HiJackThis.

není se čeho obávat.
Při práci s programy HJT, ComboFix,MbAM, SDFix aj. zavřete všechny ostatní aplikace a prohlížeče!
Neposílejte logy do soukromých zpráv.Po dobu mé nepřítomnosti mě zastupuje memphisto , Žbeky a Orcus.
Pokud budete spokojeni , můžete podpořit naše forum:Podpora fóra

Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Divmé chování AVG

Příspěvekod Nightingale » 24 říj 2016 10:36

vlazy píše:Tak teď večer jsem zapnul počítač (měl jsem ho vypnutý) a normálně spustil test AVG a ten probíhá normálně a nyní při 76% mi to našlo nějaký 1 nebezpečný nález. Zase bylo zapnuté připojení k síti které jsem před vypínáním počítače vypnul. S tím AVG mi to připadá, že se možná přes noc nějak nainstalovala nebo aktivovala nějaká nová verze programu. Usuzují tak podle toho, že když kliknu pravým tlačítkem myši na ikonu AVG na liště vedle hodin tak ta nabídka která se rozevře vypadá úplně jinak než jak předtím.
Pokud jde o ten HJT log tak v tom bych se raději nechtěl hrabat abych si tím nenadělal zbytečně nějaké další problémy které bych možná sám ani nedokázal vyřešit. Autor návodu na použití HJT v něm uvádí, že
jeho užití se však bez konzultace tady na fóru nedoporučuje, protože i když procesy jsou víceméně vratné, může dojít k poškození operačního systému kompu a poté k nucenému reinstalu.


Tak test se dokončil a našlo mi to nějakého šmejda JS/Downloader Agent _J a přesunulo to do virového trezoru. Z virového trezoru jsem ho nechal odstranit a snad to tak stačí. Mohu tím považovat, že mám počítač odvirovaný?



To je mysleno tak, ze pokud by ses sam snazil nalezene hrozby nejak mazat ci zneskodnovat... samotnym scannem nemuzes nic pokazit :) Pote co vlozis log, tak te mistni odbornici presne navedou, takze se fakt nemusis bat.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti