odstranění Smart security ESET ve W10

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Uživatelský avatar
tomasini
nováček
Příspěvky: 4
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

odstranění Smart security ESET ve W10

Příspěvekod tomasini » 14 pro 2016 10:34

Dobrý den,
chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost s odstraněním Smart security ESET z OP Windows 10.
Vedou se o tom různé diskuze na různých fórech. Já jsem vzkoušel snad všechny způsoby, ale bezvýsledně. Přeinstalovávat OP se mi opravdu nechtělo.
Takže jak na to.
Po korektní odinstalaci (po uplynutí zkušební doby) většinou zůstane v PC zbytek tohoto antiviru ve formě Smart Security ESET, který je skutečně otravný.
Normálně nejde odinstalovat, protože ho odinstalátor W10, ani jiné odinstalátory nenajdou, ač je ve složce C:\Program Files\ESET. Ručně nejde také odinstalovat, protože tvůrci programu zařídili, že nedostanete žádné opravnění k jeho odstranění.

Restartujte Windows 10 do nouzového režimu a po naběhnutí nouzového režimu jděte do C:\Program Files\ESET, kde tuto složku přesunete do koše. Po zpětném restartu do normálního režimu koš vyprázdněte. Mělo by být po problému.
U mě to tak fungovalo a mám od otravného Smart Security ESET pokoj.

Nouzový režim u Windows 10:
Tlačítko Start > napájení > Shift + Restart > Odstranit potíže > Upřesnit možnosti > Nastavit spuštění >>RESTART<< F4 - Povolit nouzový režim, nebo > F5 - Povolit nouzový režim s připojením k internetu

Po úpravách restartem do běžného provozu PC

Reklama
Nightingale
Level 1
Level 1
Příspěvky: 78
Registrován: únor 16
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: odstranění Smart security ESET ve W10

Příspěvekod Nightingale » 14 pro 2016 11:20

Proc chces eset SS odinstalovavat? Mam tento antivir (nejen antivir) jiz leta a nemuzu si ho vynachvalit, chrani naprosto dokonale (doposud).
A taky se chci zeptat v cem je otravny, on kdyz ti vyprsi zkusebni lhuta, tak ti neustale nabizi koupi licence? (ptam se protoze sam nevim).
Jinak zkusil bych jeste Revo Uninstaller, dokaze odinstalovat programy a hry kompletne cele, vcetne registru a vsech souvisejicich casti, nevim jak to je zabezpeceneho antiviru, ale u daemon tools mi to fungovalo. Ten mimochodem po aktualizaci W10 taky delal neskutecne problemy... neustale hlasil chyby, nekompatibilitu se systemem a neslo s tim nic delat, nesel spustit, odinstalovat ani nic... pomohl az Revo. Ale je fakt, ze tady to byla chyba spis tech Windows 10... i kdyz chyba, domnivam se, ze se snazi programy tohoto typu blokovat ucelne a tlacit uzivatele k pouzivani jejich virtualni mechaniky (vidim v tom castecne i boj proti warez obsahu). Kazdopadne meli nedomyslene to, ze pokud clovek jiz tento program nainstalovany mel pred aktualizaci, tak ze ho nasledne nebylo mozne ani odstranit ze systemu.

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10920
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: odstranění Smart security ESET ve W10

Příspěvekod zeus » 14 pro 2016 15:31

Sice to neni klikatko, ale vyrobce ma program ESET Uninstaller. Pouhe smazani slozky je slusne receno prasarna.
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: odstranění Smart security ESET ve W10

Příspěvekod richchie » 14 pro 2016 16:47



Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů