Kaspersky nebo Norton?

Sekce věnovaná virům a jiným škodlivým kódům, rovněž ale nástrojům, kterým se lze proti nim bránit…

Moderátoři: Mods_senior, Security team

Kaspersky nebo Norton?

Kaspersky Total Security
16
80%
Symantec Norton Security Deluxe
4
20%
 
Celkem hlasů: 20

highlander
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod highlander » 17 led 2017 10:51

Zdravím všechny. ;)

Uvažuji o změně internetové ochrany (AVG vypršela licence) a s ohledem na ceny mne zaujaly zejména aktuální nabídky těchto dvou značek. Zřejmě budu kupovat licenci pro 5 zařízení. Norton cca 1200,- CZK na 12 měsíců, Kaspersky cca 2000,- CZK na 24 měsíců. Obě ceny jsou pro mne akceptovatelné, byť Kaspersky takto vychází cenově lépe. Zajímá mne srovnání užitných vlastností.

Chápu, že jde o trochu naivní otázku typu "Losnu nebo Mažňáka?"na níž co člověk, to jiný názor, ale přesto si dovolím požádat o Vaše názory a zkušenosti.
:smile: Tedy otázka do pranice:

Kaspersky Total Security nebo Symantec Norton Security Deluxe? Který vybrat a jaké máte zkušenosti? Díky za odpovědi.
Případně který jiný bezpečnostní sw byste doporučili? :idea:

Vox populi, vox Dei... 8)

P.S. Chápu, že v anketě by mohlo být zahrnuto mnohem více všeobecně známých a používaných značek bezpečnostního sw, čímž by byla mnohem univerzálnější a měla větší vypovídací schopnost i pro druhé, ale mně jde primárně o porovnání těchto dvou, mezi kterými se rozdoduji.... :-)

Reklama
Uživatelský avatar
Blitzkrieg
Level 3.5
Level 3.5
Příspěvky: 680
Registrován: prosinec 16
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod Blitzkrieg » 17 led 2017 11:03

Za mě tedy rozhodně Kaspersky. Používám ho už velmi dlouho a neměl jsem s ním žádné problémy - zatímco ESET (ten jsem používal od verze 7 do verze 9) mi často ukazoval falešné poplachy, tak s Kaspersky se mi to zatím nestalo (používám ho už asi rok). Navíc se Kaspersky už roky umisťuje na prvních příčkách od různých nezávislých testovacích společností. Dříve měl trochu problémy s větší HW náročností, ale to už je pryč... S Nortonem nemám žádné zkušenosti z poslední doby, ale pokud můžu říct, tak se nejvíce lidí rozhoduje mezi ESET, Kaspersky, Bitdefender (a případně AVG) a Norton tam téměř nikdy nefiguruje - to také určitě o něčem vypovídá... :-)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod Martab » 17 led 2017 11:08

Z těch dvou bych bral asi Kaspersky. Ale jinak na všech svých PC používám COMODO, je free a nemůžu si absolutně stěžovat, myslím že za skoušku by to stálo, licenci můžeš koupit kdykoli (jen pozor, Comodo je dost náchylné na nastavení, já používám prakticky základní, ale když se v tom začne vrtat někdo neznalý, tak to dokáže rozhodit tak, že je to nepoužitelné :-) ). Velkou výhodou toho Comoda je, že má v sobě i FW a SandBox.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

highlander
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod highlander » 17 led 2017 11:29

Předem díky za již zaslané odpovědi a těším se na další. ;)

Jestli se pamatuju dobře, tak sandbox používá myslím i Avast, ale na ten jsem asi před dvěma lety zanevřel. Ani už nevím proč. Něco mi tam nesedělo (možná cena, což je i můj současný důvod odchodu od placeného AVG, kdy obnovení licence bylo tuším dražší než tyto konkurenční produkty.

ESET jsem zkoušel, ale nastavení mi připadá složitější a taky jeho vyladění, co se citlivosti týká. Zároveň je o ně co dražší než dva výše zmíněné, ale ten Family pack (3 kompy + 3 mobily) za cca 1500-1600,- CZK/rok bych také ještě asi dokázal akceptovat, i když samozřejmě cenově zajímavější a prioritní je pro mě teď volba mezi Kasperským a Nortonem.

Co se týká nastavení, tak většinou funguju na základním s drobnými úpravami co se citlivosti a plánování či spuštění testů týká a případně si k tomu na firewallu nastavuju blokování některých aplikací, které nechci aby mi běžely i třeba jen na pozadí. Nejsem náročný uživatel, přesto bych rád vybral co nejlépe.
Norton jsem před pár lety používal, teď jej mám opět ve zkušební verzi, ale zase u něj bych možná uvítal větší možnost nastavení jeho chování, plánování úloh, atd. mít jej více pod kontrolou :)
Proto váhám a včera mne zaujala na nějakém bilboardu reklama od toho "zeleného uřvaného panáka" na Kaspersky (dobrá cena), tak do toho teď šťourám :)

Uživatelský avatar
Martab
Moderátor / člen HW týmu
Guru Level 14
Guru Level 14
Příspěvky: 28586
Registrován: březen 11
Pohlaví: Muž
Stav:
Online

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod Martab » 17 led 2017 11:33

highlander píše:...Co se týká nastavení, tak většinou funguju na základním s drobnými úpravami co se citlivosti a plánování či spuštění testů týká a případně si k tomu na firewallu nastavuju blokování některých aplikací, které nechci aby mi běžely i třeba jen na pozadí. Nejsem náročný uživatel, přesto bych rád vybral co nejlépe.
Norton jsem před pár lety používal, teď jej mám opět ve zkušební verzi, ale zase u něj bych možná uvítal větší možnost nastavení jeho chování, plánování úloh, atd. mít jej více pod kontrolou :)
Proto váhám a včera mne zaujala na nějakém bilboardu reklama od toho "zeleného uřvaného panáka" na Kaspersky (dobrá cena), tak do toho teď šťourám :)


Zkus mrknout na to Comodo, já předtím používal ESETa nějakou dobu, vystřídal jsme i VGA, AVAST. I ten Kaspersky jsem nějakou dobu měl, ale Comodo mi momentálně naprosto vyhovuje, nastavím si co potřebuju, funguje spolehlivě (pravda, v mém nastavení sem tam vyskočí "hlášení", jestli chci daný soubor opravdu spustit, ale to neberu jako vadu). A cena je prostě bezkonkurenční... Navíc nic ti nebrání ho třeba měsíc zkusit a pak se rozhodnout, zda u něj zůstaneš nebo zda koupíš licenci třeba na ten Kaspersky.
i5-3350P/P8B75-M LX/Kingston DDR3 8GB/GV-N960IXOC/SS-500ET/Seagate VS35.6/Transcend SSD370-128GB/Samsung BX2250 + Dell 1909W
ThinkPad X230 - i7-3520M + Kingston Savage SSD

„Neexistuje důvod, proč by kdokoli chtěl mít doma něco jako počítač"(Ken Olsen)

Neboj se použít SZ a upozornit na své téma ;)

Přehled desktopových socketů a CPU

Uživatelský avatar
HappyMental
Level 4
Level 4
Příspěvky: 1414
Registrován: září 11
Bydliště: Nýdnol, Bulharsko
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod HappyMental » 17 led 2017 11:51

Už půl roku používám Kaspersky Endpoint Security (školní licence) a zatím funguje vše, jak má a žádný problém jsem nezaznamenal, ani o antiviru nevím. V testech antivirů se umisťuje na horních příčkách. Dříve jsem používal Aviru, ta toho dokázala zachytit opravdu hodně, ale ve free verzi jsou reklamy, které ti vyskočí třeba 1x až 2x za týden. Určitě bych dal šanci free antivirům nebo vyzkoušel trial verze obou zmíněných a pak se rozhodl, co mi vyhovuje. S Nortonem sám zkušenosti nemám.
I use Arch BTW

d1amond
člen HW spec týmu
Elite Level 12
Elite Level 12
Příspěvky: 16106
Registrován: květen 08
Bydliště: České Budějovice
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod d1amond » 17 led 2017 13:05

Kaspersky Endpoint Security máme asi na 150 stanicích a problém se samotnou ochranou není. Až na detaily, jako byl třeba nástup W10 a následně Aniwersary Update, kdy soudruhům trvalo 2 měsíce, než vydali verzi pro nový OS.
Nikdy neříkej, že to nejde, protože se najde někdo, kdo o tom neví a udělá to!
Chcete si nechat sestavit nový počítač?

zeus
Elite Level 10.5
Elite Level 10.5
Příspěvky: 10916
Registrován: únor 12
Bydliště: Pankrac
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod zeus » 17 led 2017 14:13

highlander píše:Vox populi, vox Dei...

...hlas z druhe strany je pro Symantec.
Co ti v nem nejde nastavit?
Prazaci jo ty se maj, az kdyz si me zavolaj..

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod richchie » 17 led 2017 16:58

http://translate.google.cz/translate?u=https%3A//help.comodo.com/topic-72-1-772-9552-CIS-Installation.html&hl=cs&langpair=auto|cs&tbb=1&ie=UTF-8

instal bez geekbuddy a pomoci jejich serverů a pokud nebudeš používat virtuální plochu tak ani prohlížeč pokud ho nebudeš chtít.Pokud virtuální plocha tak pokud nemáš tak doinstalovat-
https://www.microsoft.com/silverlight/
pomocí nainstalovaného comodo lze ještě doinstalovat(zdarma) killswitch se spoustou funkcí.
Co vše dovede je jako ve verzi 8-
http://translate.google.cz/translate?u=https%3A//help.comodo.com/topic-72-1-623-7587-Introduction-to-Comodo-Internet-Security.html&hl=cs&langpair=auto|cs&tbb=1&ie=UTF-8


Je tady i rozdíl ve verzích a plně stačí free.
https://www.comodo.com/home/internet-security/free-internet-security.php?s_track=7639

highlander
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod highlander » 17 led 2017 19:28

zeus píše:
highlander píše:Vox populi, vox Dei...

...hlas z druhe strany je pro Symantec.
Co ti v nem nejde nastavit?


U Nortonu mi trochu vadí některé úlohy, na pozadí, které sám provádí, mám pocit, že ho nemám pořádně pod konntrolou, ale něco jsem už odchytil a našel v nastavení. A pak nastavení jeho fw mi přijde trochu "kostrbaté". Nemůžu nikde najít "učící se režim", který tuším u ESETu je a možná i Avast měl něco takového a na který jsem byl zvyklý i v prehistorii, kdy jsem ještě používal Kerio Personal Firewall.
Čímž ale nechci říci, že chyba je v programu a není spíše mezi klávesnicí a židlí :oops: :oops: :roll: :lol:
Pravdou je, že u AVG mi ta kontrola nechyběla a provozoval jsem jej v plně automatickém režimu a nijak do něj nezasahoval....
Kasperského používá poměrně hodně lidí, na Norton mi chybí (alespoň z českých luhů a hájů) nějaká lepší zpětná vazba i když v zahraničních testech se většinou pohybuje na špici za ESETem. Tak nevím....
Možná ještě vyzkouším trial verzi Kasperského a pak se rozhodnu pocitově, cenově to vychází velmi podobně.
Možná jsem zapomněl doplnit podstatnou informaci, hodlám jednu nebo dvě ze zakoupených licencí provozovat na mobilním telefonu s Androidem....
Který z těchto softů je tedy lepší (vhodnější) pro ochranu mobilu? Patří-li tedy na toto forum tato otázka.... :oops:

richchie
Master Level 9.5
Master Level 9.5
Příspěvky: 8727
Registrován: listopad 06
Bydliště: ano
Pohlaví: Muž
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod richchie » 17 led 2017 19:51

A myslíš,že to koupě usnadní?Kaspersky tak koupit do firmy na pc a když comodo je pro tohle také free a firewall bude mít kvalitnější a co se týče telefonu-
https://antivirus.comodo.com/antivirus-for-android.php

highlander
nováček
Příspěvky: 17
Registrován: říjen 13
Pohlaví: Nespecifikováno
Stav:
Offline

Re: Kaspersky nebo Norton?

Příspěvekod highlander » 17 led 2017 21:07

Nemyslím, že to koupě usnadní, :) jen mám zažito, že free aplikace jsou vždy jen "základní" a pro klid duše bych chtěl komplexnější ochranu pc včetně mobilu. O tom Comodu si něco přečtu a případně mohu též vyzkoušet. Díky za rozšíření obzorů. :) a jsem zvědav, jak se zdejší diskuze a anketa ještě vyvine.


Zpět na “Viry, antiviry, firewally…”

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host